Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

sms catre numere scurte

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
alsasha

alsasha

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 88
  • Înscris: 06.12.2012
Salutare,

Este vorba de un Sony Z1...
Puteam trimite sms-uri catre numere scurte fara probleme, am ajuns in Brasov si acolo parcarea se plateste prin sms . In momentul in care trimiti sms iti apare un mesaj pe telefon, care nu stiu exact ce scria ca niciodata nu il citeam, de data aceasta m-am hotart sa apas altceva decat apasam in mod normal ca sa dispara crezand ca are si o setare de genul celora care spun ca "daca numai vrei sa vezi acest mesaj apasa yes" , intr-adevar absolut necitind ce scrie acolo, am ales alta optiune care de atunci nu mah mai lasa sa dau sms catre numere scurte (cele din 4 cifre)
Imi apare un ! langa mesaj si spune ca nu a fost trimis

Am intrat in setari generale, in setari sms, in setari securitate...nu am gasit nimic de genul asta.
Am schimbat cartela in alt tel  si a functionat... deci e de la telefon
Nu vreau sa dau resetare generala
Stie cineva despre ce vorbesc si ma poate ajuta?

#2
tigerheart

tigerheart

    Savage Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,893
  • Înscris: 07.08.2008
Si eu am observat asta pe Android, la mesajele generate automat de un site si care au un numar de 4 cifre imi apare //1234 in loc de 1234.

#3
kaytar

kaytar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,691
  • Înscris: 09.01.2007
Cand trimiti mesaj la numere scurte, posibil sa te avertizeze ca vei fi taxat extra. Te-o fi intrebat daca esti de acord si i-ai dat <nu>
Daca ai noroc, incearca asa:
1. Press the Menu key from the home screen.
2. Select Settings.
3. Select the More tab at the top right corner of your screen.
4. Select Application Manager.
5.Slide the screen to the All section.
6. Select Messages.
7. Under the Permissions section you will find a drop down menu with 3 options for Sending Premium SMS (this isn't very obvious but is in the middle of the permissions text)

Ask - Never Allow - Always Allow

8. Select the desired option (Ask is the default)

Edited by kaytar, 05 June 2016 - 20:19.


#4
alsasha

alsasha

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 88
  • Înscris: 06.12.2012
tnks kaytar tocmai intrasem sa inchid forumul ca am desoperit pana la urma singur.... dar ms mult

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate