Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips

Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?
 Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone

Dropshipping

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...
 MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...

Identificare font

problema ping in jocuri online
 Problema calculator

Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...

Rfg crescut
 

Propunere AFACERE...pentru cine stie domeniul...

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
exsus

exsus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 183
  • Înscris: 11.03.2004
Buna sunt cam suparat s-ar putea spune de ceva timp lucrez in domeniu Tipografiei...si am ajuns la concluzia ca e timpul sa o iau pe cont propriu...acum ca de obicei problema e banul...am facut firma tot...am facut cateva intermedieri si intradevar banul iese dar clientii nu ma vor intermediari vor sa lucreze direct cu tipografia ...

Asa ca vreau sa achizitionez o Imprimanta digitala din gama Xerox Docu Color ... care in romania cea mai ieftina e 20 000 euro ... mult ffff mult ... de aceea mi-am spart capul si am gasit  utilaje SH afara in UE stiu tot taxe vamale...cat costa transportul...am chemare...am vorbit cu cei care vand utilajele in UE totul e aranjat pana saptamana trecuta aveam o promisiune din partea unei persoane dezinteresata de afacerea mea dar care se oferise sa-mi dea niste bani...10 000 euro...pe o perioada de 1an...

Se pare ca m-a dus cu vorba ...problema acum e ...fara aberatii din partea celor care nu cunosc va rog ...este cineva interesat sa investeasca in acest domeniu...firma este facuta ...cine investeste primeste % din actiunile firmei...in functie de investitie

Spatiu am...nu e problema ...sunt scutit de chirie consum alea alea timp de 6 luni pana se pune tipografia digitala pe picioare ...deci nu se pune in primele 6 luni problema de chirie curent si alte faze...

Eu am niste bani ... si mai este nevoie...am facut un calcul ca sa cumparam utilajele suma ar fi cam min 10 000 euro...eu am o parte ...

Cine este interesat astept ...si atentie indiferent daca acel cineva care este din domeniu vine cu comentarii aiurea ... ca nu se poate e prea putin  banul sa se abtina...cine e interesat ne intalnim discutam ....se poate cu aceasta suma mica sa punem pe roate  afacerea nu e nevoie miliarde...

Multam...si va astept:)

Edited by exsus, 01 February 2006 - 12:06.


#2
anicoara

anicoara

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,252
  • Înscris: 28.01.2005

View Postexsus, on Feb 1 2006, 11:26, said:

Cine este interesat astept ...si atentie indiferent daca acel cineva care este din domeniu vine cu comentarii aiurea ... ca nu se poate e prea putin  banul sa se abtina...cine e interesat ne intalnim discutam ....se poate cu aceasta suma mica sa punem pe roate  afacerea nu e nevoie miliarde...

Interesanta abordare ... Sa inteleg ca daca cineva vrea sa traga o tzeapa pe forum ar fi de bun simt ca cei care isi dau seama sa taca din gura si s-al lase sa-si gaseasca fraierul ? Nu spun in nici un caz ca este cazul tau dar principial aceasta abordare este gresita. Cand o sa te faci mare si o sa vrei sa te listezi la bursa iti vei da chilotzii jos si vei sta in mijlocul pietii urmarind cum o gramada de necunoscuti isi vor da parerea despre tine  :P

#3
exsus

exsus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 183
  • Înscris: 11.03.2004

View Postanicoara, on Feb 1 2006, 15:41, said:

Interesanta abordare ... Sa inteleg ca daca cineva vrea sa traga o tzeapa pe forum ar fi de bun simt ca cei care isi dau seama sa taca din gura si s-al lase sa-si gaseasca fraierul ? Nu spun in nici un caz ca este cazul tau dar principial aceasta abordare este gresita. Cand o sa te faci mare si o sa vrei sa te listezi la bursa iti vei da chilotzii jos si vei sta in mijlocul pietii urmarind cum o gramada de necunoscuti isi vor da parerea despre tine  :P
ASA o fi poate abordarea e gresita dar ce vreti sincer incetati...ca faze de genul asta ...poate cineva dintre voi e in top 100 la cei ma bogati oameni din lume dar sincer nu conteaza asta conteaza sa pui o intrebare nu conteaza ca gasesc un om care e interesat sau nu gasesc nimic deci orice ati avea de zis ca sunt tepe ca sunt alea alea ce nu inteleg cum e sa te gandesti la chestii de genul asta cand omul pune o intrebare .....

ma face sa regret ca ma mai consum sa scriu de cand sunt pe acest forum nici o data nu am vazut un raspuns clar la un subiect...vine omul intreaba de fasole si voi incepeti sa vorbiti de cartofi..

Nu vreau sa jignesc pe nimeni dar sincer am scris ... nu te poti abtine sa nu faci comentarii iesite din context nu inteleg  esti pe tema ...stii despre ce e vorba...esti interesat DACA DA avem ce vorbi daca nu nu incerca sa vinzi flori gradinarului...sincer

Multumesc orcium de comentariu...

#4
dholban

dholban

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 03.05.2005

View Postexsus, on Feb 1 2006, 11:26, said:

... ca nu se poate e prea putin  banul sa se abtina...cine e interesat ne intalnim discutam ....se poate cu aceasta suma mica sa punem pe roate  afacerea nu e nevoie miliarde...

Eu nu o sa-ti spun ca suma e mica sau alte alea.

Eu iti spun sa ai grija ce faci cu service-ul / intretinerea / piesele de schimb pentru jucaria aia second-hand adusa de tine direct de afara.

Eu am un colaborator la tipar digital. Saptamanal, sau in cel mai fericit caz la doua saptamani, cheama omul de la service pentru diferite operatiuni.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate