Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Huawei Honor 8

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
439 replies to this topic

#397
shymano

shymano

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,863
  • Înscris: 27.04.2010

View Postaxxa84, on 15 august 2017 - 18:24, said:

P9. Dacă vrei dual sim, atunci h8
P9 nu e tot dual-sim ??!!!??
E chiar DSFA ...
Mai nou ... daca 3 luni e asa mare diferenta, atunci da, e mai nou. Hmmm ...
Honor e mai gros putin, mai greu ... are, totusi, inca un giga in plus la memorie.
Cu toate ca nici aia 3 de la P9 nu sunt prea putini.
Honor fara DLNA ...
Honor are CPU de 2.3x1.8 vs P9 tactat la 2.5x1.8 ...
P9 ar tine putintel mai mult, ca autonomie ...

Edited by shymano, 15 August 2017 - 20:08.


#398
dacotec

dacotec

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,300
  • Înscris: 13.12.2007
Honor 8 blue arata bestial, e unul din cele mai frumoase telefoane, dar ma ingrijoreaza faptul ca la camera nu au lucrat asa de mult ca la p9...in rest, numai de bine despre huawei

#399
djhappy89

djhappy89

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,341
  • Înscris: 02.01.2011
Nu treb eu zic ca diferenta e ft mica intre laica si camerele honor 8

Asta chiar nu e motiv de ingrijorare.

Asta chiar nu e motiv de ingrijorare.

#400
IosifC

IosifC

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 19.12.2014
Buna seara. Am si eu o necunoscuta. Cand vreau sa descarc ceva de pe Google Play, intru pe aplicatie , dau sa se ia si imi apare " descarcare in curs" dupa care nu se intampla nimic..... ramane asa si nu se ia nimic. Ce as putea face? Telefonul e nou si am nevoie sa descarc aplicatiile de care am nevoie

#401
prison

prison

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,629
  • Înscris: 06.10.2009

View PostIosifC, on 18 august 2017 - 16:44, said:

Buna seara. Am si eu o necunoscuta. Cand vreau sa descarc ceva de pe Google Play, intru pe aplicatie , dau sa se ia si imi apare " descarcare in curs" dupa care nu se intampla nimic..... ramane asa si nu se ia nimic. Ce as putea face? Telefonul e nou si am nevoie sa descarc aplicatiile de care am nevoie
incearca sa schimbi conexiunea la net si descarca ceva din google play, dupa care revii la vechea conexiune

Edited by prison, 18 August 2017 - 16:51.


#402
IosifC

IosifC

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 19.12.2014

View Postprison, on 18 august 2017 - 16:50, said:

incearca sa schimbi conexiunea la net si descarca ceva din google play, dupa care revii la vechea conexiune

cred ca e problema de la google play. imi cere actualizare la ea , ii dau sa se descarce si ramana asa in aer.... Ar trebui sa reinstalez google play?

#403
IosifC

IosifC

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 19.12.2014
Deci ma poate ajuta si pe mine careva ?va rog  
Macar o idee ceva>-s

#404
alexis27

alexis27

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,318
  • Înscris: 17.04.2008
Setări - aplicații - magazin google play - click pe stocare - "goliți memoria cache" sau/și "ștergeți datele". Apoi dezactivează si reactivează aplicația, deschide-o, bagă emailul și parola și ar trebui să meargă.

#405
IosifC

IosifC

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 19.12.2014

View Postalexis27, on 19 august 2017 - 00:11, said:

Setări - aplicații - magazin google play - click pe stocare - "goliți memoria cache" sau/și "ștergeți datele". Apoi dezactivează si reactivează aplicația, deschide-o, bagă emailul și parola și ar trebui să meargă.
Am respectat pasii tai dar nu merge, cand intru in Google play imi cere sa actualizez la ultima versiune, fac asta dar nimic...ramane blocat cu "se desccarca"  
Telefonul este primit de la Quik Mobile si cred ca nu e versiunea europeana, nu are nici suita google pe el
Vreo alta idee>-s?

#406
shymano

shymano

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,863
  • Înscris: 27.04.2010
Cat timp l-ai lasat cu "se descarca" ??
Vezi sa nu ai setat la download doar pe wi-fi, si sa n-ai conexiune buna ... lasa-l mai mult.

Edited by shymano, 19 August 2017 - 11:28.


#407
IosifC

IosifC

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 19.12.2014

View Postshymano, on 19 august 2017 - 11:26, said:

Cat timp l-ai lasat cu "se descarca" ??
Vezi sa nu ai setat la download doar pe wi-fi, si sa n-ai conexiune buna ... lasa-l mai mult.
Pai cred ca am lasat cam o ora cel mai mult. Este pus pe Download la wi.fi  . Am conexiune buna pentru ca mai am un alt telefon si cu el nu am probleme.

E frustrant rau ... nu pot sa imi folosesc telefonul pentru ca nu pot sa.mi pun aplicatii

#408
IosifC

IosifC

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 19.12.2014
Salut. A trecut careva de aici de la versiunea FRD-AL10 la FRD-AL19?
Baietii de pe xda mi.au spus sa trec la versiunea europeana a softului :D, ca sa imi mearga google services

#409
djhappy89

djhappy89

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,341
  • Înscris: 02.01.2011


View PostIosifC, on 19 august 2017 - 10:26, said:

Am respectat pasii tai dar nu merge, cand intru in Google play imi cere sa actualizez la ultima versiune, fac asta dar nimic...ramane blocat cu "se desccarca"  
Telefonul este primit de la Quik Mobile si cred ca nu e versiunea europeana, nu are nici suita google pe el
Vreo alta idee>-s?

Returneaza-l daca nu au trecut 30 zile si pune-i sa iti dea comanda de altul. Vezi ce versiune e telefonul


#410
djhappy89

djhappy89

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,341
  • Înscris: 02.01.2011
Vin cu o intrebare . In galerie in albumul de revista, daca adaug eu poze , (altele decat cele care sunt ) nu mi le afiseaza atuni cand deblochez telefonul. Stie cineva cum putem sa diversificam acele poze care se tot repeta?

#411
djhappy89

djhappy89

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,341
  • Înscris: 02.01.2011
In sfarsit a venit un update la telefon in urma caruia s+a reglat problema cu notificarile facebook. De acum inainte veti putea vedea notificarile ca si la whatsap de exemplu. Acel numar cu rosu pe pictograma

#412
luk17978

luk17978

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 88
  • Înscris: 15.10.2005
S-a intalnit cineva cu problema sunetului scazut in timpul convorbirii , chiar daca volumul este la maxim ?

#413
djhappy89

djhappy89

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,341
  • Înscris: 02.01.2011

View Postluk17978, on 13 octombrie 2017 - 14:25, said:

S-a intalnit cineva cu problema sunetului scazut in timpul convorbirii , chiar daca volumul este la maxim ?
Nu

#414
djhappy89

djhappy89

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,341
  • Înscris: 02.01.2011
Un aspect destul de important pe care l-am remarcat abia acum. Foloseste cineva baterie externa cu fast charging ca sa incarce acest telefon?
Spuneti-mi si mie atunci cand il ibcarcati la portul de fast charge din bateria externa va apare pe ecran mesajul "incarcare rapida" sau doar " incarcare" ????
Am incercat cu diverse baterii si la mine apare doar incarcare

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate