Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Muhammad Ali. Omul si legenda. :(

- - - - -
  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#19
jobist

jobist

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,746
  • Înscris: 23.04.2010
hodoronc-tronc!

#20
Blancone

Blancone

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 510
  • Înscris: 23.11.2012
Nu o sa spun ca este cel mai mare boxer din toate timpurile,deoarece nu l-am prins asa cum l-am prins pe Tyson sau Lennox Lewis de exemplu, pe Ali l-am vazut doar in meciurile pe care le-am mai gasit pe YouTube. Plus ca si Joe Louis sau Rocky Marciano mai intra la categoria all-time greats, deci ar fi stupid sa dezbatem acest lucru,cum niciunul dintre noi nu cred ca i-a vazut pe cei doi din urma.

Voi spune ca a fost de departe cel mai bun talker si cel mai entertaining boxer, poate chiar sportiv din istorie. Tyson, sau Maywheather sunt glume proaste pe langa acesta la acest capitol. RIP Cassius Clay, a true legend. Ca orice alt om, are si niste controverse in dreptul sau, insa nimeni nu ii poate pune sub semnul intrebarii (cu argumente viabile) stautul de legenda a sportului

#21
bobo323

bobo323

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,681
  • Înscris: 12.06.2015

View Postxmanyacs77, on 04 iunie 2016 - 18:24, said:

R.I.P. Cassius Marcelus Clay...Posted Image


#22
JurasikMan

JurasikMan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,289
  • Înscris: 30.10.2006
La vremea lui a adus ceva in plus boxului . Cel mai mare nu a fost dar a fost remarcabil. Cat despre calitatile lui din afara ringului ...a fost un om ca toti ceilalti , cu bune si cu rele . Si-a trait viata cum i-a placut si pentru asta nu trebuie sa dea nimanui socotela . A fost un nume , multe generati vor auzi numele lui asociat cu boxul , ceea ce nu se va intampla niciodata cu un sportiv de genul lui Lucian Bute . A suferit destul , a fost plimbat pentru a se scoate bani de pe urma numelui sau chiar si cu boala de care suferea  ( ceea ce se intampla acum si cu maimutoiul de Michael Jackson post-mortem ) . Bine ca si-a gasit linistea . Urmasii lui au sa sufere cumplit. Nu mai au nici o sursa de bani acum . Numele care i-a intretinut de generatii  este in pamant .

#23
lil debul

lil debul

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,662
  • Înscris: 29.09.2005
RIP , @Balamache cred ca e devastat.
Cum a fost, cum n-a fost sigur e un lucru, omu' ala a avut ceva de spus si a spus-o. A avut atitudine , a avut coae si a avut talent.

View Postneafloricadinobor, on 04 iunie 2016 - 17:50, said:

Așa...cel mai mare boxer. Eu zic că Mike Tyson plus încă cel puțin 3 a fost mai buni boxeri decit Ali. Toți s-au drogat însă, inclusiv Ali.S-a drogat mult și de aia i-a venit bîțu. . Tyson a recunoscut că se droga. În 2.000 a fost prins drogat după meciul cu polonezul Golota. Toți se droghează. Și frații Kliciko se droghează, altfel nu ar rezista la meciuri grele.
Prin urmare de ce să îi admirăm?

Daca spui si ce sport de lupta practici poate iti dam dreptate. Sau orice sport.

View Post-SucreBolivar-88, on 04 iunie 2016 - 20:05, said:

a fost un  om al divertismentului, era foarte politic incorect Posted Image Cred ca daca se nastea mai tarziu ar fi avut probleme in acest sens

Ai inteles prea putin din personalitatea sa , incearca sa intelegi contextul politic din perioada aia.
"A fost un om al divertismentului" , ceva despre tehnica sa de lupta ai remarcat ? La ce zici ca era el foarte bun in si din cauza categoriei la care boxa ?

#24
caiuscorneliu

caiuscorneliu

    Lazy Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,367
  • Înscris: 06.02.2008

View Postneafloricadinobor, on 04 iunie 2016 - 16:04, said:

Rasiștii sunt majoritatea. Și americanii sunt practic rasiști, dar sunt ipocriți și nu recunoasc. Căsătoriile între albi și negri în SUA sunt rarități.
Întrebare: boala a fost declanțată de pumnii pe care Ali i-a primit în cap sau dee drogurile pe care le-a luat?
Din ce se stie pana acum parkinson are alte cauze.

#25
NSR

NSR

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,628
  • Înscris: 26.06.2016

View Posttoto_riina, on 04 iunie 2016 - 06:48, said:

Nascut Cassius Marcelus Clay, s-a convertit la islam adoptand numele de Muhammad Ali,
Pt asta, a fost un prost

Quote

a refuzat incorporarea in armata si a militat impotriva razboiului din Vietnam.
Pt asta, a fost un destept.

View PostBaddar, on 04 iunie 2016 - 10:11, said:

insa nu merita sa fie catalogat ca un erou american. Nu a vrut sa se duca in Vietnam acolo unde 58.000 s-au dus si nu s-au mai intors.
Nici daca s-ar fi dus nu merita.

View Postionut_blue, on 04 iunie 2016 - 10:47, said:

Negrii prin gena sunt sportivi mai buni ca albii.
Nu la orice sport. Doar la cele de rezistenta.

View Postneafloricadinobor, on 04 iunie 2016 - 16:04, said:

Rasiștii sunt majoritatea.
Din pacate, nu.


Quote

Și americanii sunt practic rasiști
E de bine. Asa ar trebui sa fim toti.

View Postneafloricadinobor, on 04 iunie 2016 - 17:50, said:

Așa...cel mai mare boxer. Eu zic că Mike Tyson plus încă cel puțin 3 a fost mai buni boxeri decit Ali. Toți s-au drogat însă, inclusiv Ali.S-a drogat mult și de aia i-a venit bîțu. . Tyson a recunoscut că se droga. În 2.000 a fost prins drogat după meciul cu polonezul Golota. Toți se droghează. Și frații Kliciko se droghează, altfel nu ar rezista la meciuri grele.
Prin urmare de ce să îi admirăm?
Simplu, pt ca toti se drogheaza. Deci, e fair play.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate