Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Samanyolu TV Avrupa a iesit din grila UPC in data de 03.06.2016

- - - - -
  • Please log in to reply
43 replies to this topic

#19
queron

queron

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,480
  • Înscris: 31.01.2016
@favoritul : bine, si de ce nu ofera un alt post turcesc? de ce nu scad abonamentul cu cat plateau catre Samanyolu? de ce nu anunta nimic ?

#20
a_d_y

a_d_y

    Hobby Telecom & Mass Media

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,377
  • Înscris: 05.09.2005
Da cand ti-a bagat TRACE URBAN, food tv, ti-a marit abonamentul?


Oare chiar nu vedeti ca scrieti aberatii?

#21
favoritul

favoritul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,908
  • Înscris: 22.01.2008
@queron - Ce crezi tu ca plateau pentru versiunea internationala? Probabil vor incerca sa ofera altul. De ce nu suni sa pui problema? Fii tu primul care suna si intreaba! Eu ti-as da un sfat mai bun! Cumperi o antena parabolica si iei un receptor HD si pui pe Turksat! Acolo sunt cateva zeci de canale turcesti in HD si sunt absolut gratuite! In rest cablul e bun ca vezi programele din tara!

Arunca o privire pe acest link si vei vedea cate canale gratis ai putea avea pe cont propriu din Turcia!

#22
queron

queron

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,480
  • Înscris: 31.01.2016
E opinia mea, poti tu sa nu mai imi faci postarile "aberatii"? Eu nu ti-am spus ca tu scrii "aberatii". Trecem unu pe langa altu si gata.

Si ca sa iti raspund la intrebare, Telekom-ul in 57 de lei are 41 HD-uri, iar UPC-ul in 65 are 27 HD-uri. Aici am incheiat discutia despre asta.

View Postfavoritul, on 03 iunie 2016 - 19:44, said:

@queron - Ce crezi tu ca plateau pentru versiunea internationala? Probabil vor incerca sa ofera altul. De ce nu suni sa pui problema? Fii tu primul care suna si intreaba! Eu ti-as da un sfat mai bun! Cumperi o antena parabolica si iei un receptor HD si pui pe Turksat! Acolo sunt cateva zeci de canale turcesti in HD si sunt absolut gratuite! In rest cablul e bun ca vezi programele din tara!

Arunca o privire pe acest link si vei vedea cate canale gratis ai putea avea pe cont propriu din Turcia!

Nu e vorba de asta neaparat, @favoritul....

#23
ramiz

ramiz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,897
  • Înscris: 25.12.2010
postul samanayolu e non grata in turcia :ordin de la sultanul erdogan  citire.la ei in turcia nu mai e pe nici o retea. plus ,,alte posturi ostile" regimului.

http://www.stiripesu...ise_969413.html

Edited by ramiz, 03 June 2016 - 19:54.


#24
queron

queron

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,480
  • Înscris: 31.01.2016
Inseamna ca e cam aceeasi situatie ca si cu Russia 24 (care merita sa iasa)...

#25
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Nu e aceeași situație; Pur și simplu Erdogan a pus lacăt câtorva televiziuni pe care nu le suporta, lucru mai mult decât anormal într-o țară care se pretinde a fi democrată.

Rossiya 24 nu văd de ce ar fi meritat să fie scos, dar asta este altceva.

Edited by alfa_alfa, 03 June 2016 - 20:00.


#26
gigsnet

gigsnet

    Retired

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,363
  • Înscris: 22.10.2014
Eu sunt de parere ca e bine sa ai posibilitate de informare din toate "fronturile".

#27
queron

queron

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,480
  • Înscris: 31.01.2016
@alfa_alfa : ma refeream ca tot din motive politice s-a eliminat
@gigsnet : cand postul x isi bate joc de poporul tau, eu zic ca e lipsa de respect, http://playtech.ro/2...rand-prezentul/ , iti dai seama ca ar fi misto un Rai News 24, Sky News sau BBC World.

Edited by queron, 03 June 2016 - 20:04.


#28
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Las' că nici France 2 nu e mai breaz...

[ http://media.hotnews.ro/media_server1/image-2010-04-19-7147408-41-salutul-romanesc.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by alfa_alfa, 03 June 2016 - 20:06.


#29
ramiz

ramiz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,897
  • Înscris: 25.12.2010
postul samanayolu era un pic mai conservator.insa mie mi-a parut rau de postul tv kanalturk hd(si el sters de sultan) :   transmitea   live multe partide  de box profesionist.si multe partide nu se vedeau la noi in tara.

Edited by ramiz, 03 June 2016 - 20:09.


#30
queron

queron

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,480
  • Înscris: 31.01.2016
Eu pe Samanyolu am vazut deseori telenovele, rareori stiri.

#31
favoritul

favoritul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,908
  • Înscris: 22.01.2008

View Postqueron, on 03 iunie 2016 - 19:47, said:

Nu e vorba de asta neaparat, @favoritul....

Da, am inteles! E normal sa anunte clientul! Poate cu programul asta era mai dificil! Dar in alte cazuri ar trebui sa anunte! Oricum ei vor scoate pana la urma programele analog si vor trece in digital! Ca sa poata mari banda de net va elimina analogul! Vor trece toate pe digital! Numai ca la noi serviciile sunt de o calitate indoielnica si ma mir ca nici in 2016 nu vor sa-si schimbe atitudinea fata de client!

View Postqueron, on 03 iunie 2016 - 20:09, said:

Eu pe Samanyolu am vazut deseori telenovele, rareori stiri.

Au si programul Samanyolu Haber (stiri)...si acolo e politicul in joc...de acolo li se trage alergatura pe sateliti! Eu urmaream o emisiune de bucatarie pe Samanyolu si imi placea!

#32
Peter Blood

Peter Blood

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,835
  • Înscris: 13.02.2007

View Postqueron, on 03 iunie 2016 - 20:09, said:

Eu pe Samanyolu am vazut deseori telenovele, rareori stiri.
Mută-te-n turcia!
Acolo privitorii tv-ului sunt foarte apreciati!
Ce urmăresti cu topicu' ăsta?

#33
queron

queron

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,480
  • Înscris: 31.01.2016
@Peter Blood: daca ai fi urmarit aria asta, ai fi vazut ca la fiecare iesire de posturi se face un topic in care ne anuntam intre noi ca s-a intamplat acest lucru...

#34
gigsnet

gigsnet

    Retired

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,363
  • Înscris: 22.10.2014
Ce sa urmareasca ca nici abonat upc nu este..

#35
donmarinica

donmarinica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,452
  • Înscris: 17.06.2007
Samanyolu e un companie bine cotata in Turcia si cu vechime (exista Samanyolu Turcia, Samanyolu Avrupa, cel care era la Upc si Samayolu haber, plus variantele HD). Daca regimul de la Ankara crede ca pote bloca accesul la aceste televiziuni se insela sau se instaureaza dictatura in Turcia.Samanyolu inseamana in turca calea luminoasa. Canalul Bugun a mai avut probleme cu regimul acum cateva luni, la fel si Kanalturk. Dar sa te iei de un canal de desene animate (Yurmucak) mi se pare o aberatie penibila. Cine5 a fost inchis in decembrie  initial pe motiv ca era falimentar, dar in realitate deranja si el.

Edited by donmarinica, 03 June 2016 - 22:36.


#36
innesat

innesat

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 8,036
  • Înscris: 26.09.2010
Samanyolu e canal cu state vechi in grila UPC, pacat ca a picat emisia si din motive independente de UPC s-a dus. Poate se joaca cineva la butoane, si baga la schimb A Spor HD, peste 4 ore si 14 minute incepe Copa America Centenario :P

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate