Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...

Ditra 25
 Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE
 Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...
 Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis
 

Intalnire dubioasa, vreau niste explicatii !

- - - - -
  • Please log in to reply
49 replies to this topic

#37
JurasikMan

JurasikMan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,289
  • Înscris: 30.10.2006
Deci l-ai vazut si tu ! Multumescu-ti Doamne ,...nu-s singurul !

#38
pisoiu22

pisoiu22

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,754
  • Înscris: 29.05.2016
Zici ca ala a luat-o inainte, dar dupaia nu ai vazut daca cu autobuzul ai reusit sa-l depasesti.
Cazul este complicat, zici ca la judetean era iar in statie, deci dorea sa se urce din nou in acelasi autobuz? de ce s-ar fi dat jos atunci si apoi sa se urce dupa 2 km in acelasi autobuz daca nu era aglomerat traficul? Tu sigur ai avut o iluzie si nu ai vazut ca ori a mers cu alta masina ori cu alt autobuz mai rapid care o fi depasit pe ala in care erai tu, ori s-a urcat in acelasi cu tine prin usa din fata, nu ai vazut ptr ca era dinala cu burduf si tu erai in spate probabil

Edited by pisoiu22, 03 June 2016 - 20:19.


#39
psychs

psychs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 259
  • Înscris: 16.04.2014

 pisoiu22, on 03 iunie 2016 - 20:16, said:

Zici ca ala a luat-o inainte, dar dupaia nu ai vazut daca cu autobuzul ai reusit sa-l depasesti.
Cazul este complicat, zici ca la judetean era iar in statie, deci dorea sa se urce din nou in acelasi autobuz? de ce s-ar fi dat jos atunci si apoi sa se urce dupa 2 km in acelasi autobuz daca nu era aglomerat traficul? Tu sigur ai avut o iluzie si nu ai vazut ca ori a mers cu alta masina ori cu alt autobuz mai rapid care o fi depasit pe ala in care erai tu, ori s-a urcat in acelasi cu tine prin usa din fata, nu ai vazut ptr ca era dinala cu burduf si tu erai in spate probabil
Acum o sa zici ca modific povestea in favoarea "paranormalului"
Eu stateam in spatele soferului, pe primul scaun, deci vedeam statia perfect, si cand urca, si cand cobora cineva.Alt autobuz n-avea cum sa fie. La trandafirilor era primul si singurul autobuz, iar pana la judetean n-a mai venit niciun alt autobuz. Poate o masina, la asta ma gandisem si eu, dar care era scopul ?

#40
pisoiu22

pisoiu22

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,754
  • Înscris: 29.05.2016
Nu stiu care era scopul, si nici care era scopul tau sa mergi vineri in valea cetatii. Oricum nici scoala 20 nu mai e demult, cred ca de 10 ani.
Daca erai in fata inseamna ca ala a fost luat de alt autobuz din spate care apoi a depasit ala in care erai tu sau de un autoturism.

#41
psychs

psychs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 259
  • Înscris: 16.04.2014

 pisoiu22, on 03 iunie 2016 - 20:55, said:

Nu stiu care era scopul, si nici care era scopul tau sa mergi vineri in valea cetatii. Oricum nici scoala 20 nu mai e demult, cred ca de 10 ani.
Daca erai in fata inseamna ca ala a fost luat de alt autobuz din spate care apoi a depasit ala in care erai tu sau de un autoturism.
Nu te supara, dar cred ca ai ceva probleme.. Scopul meu e perfect personal, si nu priveste pe nimeni, si scoala 20 inca este, nu stiu ce crezi tu. Alt autobuz am zis ca nu a mai fost, dar hai sa lasam discutia dintre noi 2 asa cum este, ca tu ai alte convingeri, si nu o sa incerc sa am o dezbatere cu tine.

Edited by SSitarus, 03 June 2016 - 21:01.


#42
pisoiu22

pisoiu22

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,754
  • Înscris: 29.05.2016
Se poate explica si cu teoria relativitatii a lui Einstein, timpul nu curge lafel in orice referential ales, deci e clar. El a folosit timpul lui propriu sa parcurga distanta lui, tu pe al tau ptr distanta ta, ulterior s-au facut calcule si s-a introdus si viteza luminii in acele calcule plus ceva radicali si s-a ajuns la rezultataul expus de tine.

O alta varianta se mai poate ca tu sa fi adormit in autobuz si sa faci o cursa completa si apoi dupa 1-2 ore sa ajungi in acel loc la statia de la sp judetean si sa-l vezi pe ala acolo in statie. Daca era 32 facea repede o cursa dinasta pe la gara si inapoi, cred ca vreo 40 de minute dureaza un tur dinasta complet cu 32 ca-i scurt traseul si sunt doar vreo 3-4 masini pe traseu. Doar ca te-ai fi trezit sigur inapoi la urcare in Racadau de la baraiala motorului in panta aia abrupta

 SSitarus, on 03 iunie 2016 - 21:01, said:

si scoala 20 inca este, nu stiu ce crezi tu.
da, probabil liceul de arte hans matis teustc sau cum s-o numi, nicidecum scoala 20

#43
psychs

psychs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 259
  • Înscris: 16.04.2014

 pisoiu22, on 03 iunie 2016 - 21:05, said:

Se poate explica si cu teoria relativitatii a lui Einstein, timpul nu curge lafel in orice referential ales, deci e clar. El a folosit timpul lui propriu sa parcurga distanta lui, tu pe al tau ptr distanta ta, ulterior s-au facut calcule si s-a introdus si viteza luminii in acele calcule plus ceva radicali si s-a ajuns la rezultataul expus de tine.

O alta varianta se mai poate ca tu sa fi adormit in autobuz si sa faci o cursa completa si apoi dupa 1-2 ore sa ajungi in acel loc la statia de la sp judetean si sa-l vezi pe ala acolo in statie. Daca era 32 facea repede o cursa dinasta pe la gara si inapoi, cred ca vreo 40 de minute dureaza un tur dinasta complet cu 32 ca-i scurt traseul si sunt doar vreo 3-4 masini pe traseu. Doar ca te-ai fi trezit sigur inapoi la urcare in Racadau de la baraiala motorului in panta aia abrupta

O dai pe filme :)) Eu vorbeam prin sms-uri cu iubita mea, deci nu se poate asa ceva, stiu ca suntem in categoria paranormal, dar sa nu o dam si in SF

#44
pisoiu22

pisoiu22

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,754
  • Înscris: 29.05.2016

 SSitarus, on 03 iunie 2016 - 21:08, said:


O dai pe filme Posted Image) Eu vorbeam prin sms-uri cu iubita mea,
normal, ti-a luat mintile, doar ca deja e periculos, ea daca afla ce topic ai facut se poate astepta la orice de la tine, inclusiv sa spui ca o vezi in acelasi timp in 2 locatii diferite sau ca se deplaseaza cu viteza mai mare decat masina.

#45
psychs

psychs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 259
  • Înscris: 16.04.2014

 pisoiu22, on 03 iunie 2016 - 21:12, said:

normal, ti-a luat mintile, doar ca deja e periculos, ea daca afla ce topic ai facut se poate astepta la orice de la tine, inclusiv sa spui ca o vezi in acelasi timp in 2 locatii diferite sau ca se deplaseaza cu viteza mai mare decat masina.
:)) bine, cum spui tu.

#46
ASCENDED

ASCENDED

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,749
  • Înscris: 02.07.2010
Nu este nimic paranormal.
Odată am văzut pe cineva care semăna cu un prieten al meu.
Inițial am crezut că este prietenul meu.
Ideea este că pot exista persoane care nu sunt foarte asemănătoare fizic și să nu aibă absolut nici un grad de rudenie între ele.
Faptul că ai văzut 2 astfel de persoane se poate cataloga doar ca și coincidență.Atât și nimic mai mult.
Nimic paranormal.

#47
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,437
  • Înscris: 16.03.2004
Initiator, trebuia sa mergi direct la acel baiat si sa-l intrebi.

#48
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
E

 ASCENDED, on 03 iunie 2016 - 23:01, said:

Nu este nimic paranormal.
Odată am văzut pe cineva care semăna cu un prieten al meu.
Inițial am crezut că este prietenul meu.
Ideea este că pot exista persoane care nu sunt foarte asemănătoare fizic și să nu aibă absolut nici un grad de rudenie între ele.
Faptul că ai văzut 2 astfel de persoane se poate cataloga doar ca și coincidență.Atât și nimic mai mult.
Nimic paranormal.
Corect. Sau pur si simplu este chiar acelasi baiat care a luat o masina/taxi pana la urmatoarea statie.
Sau vorbim de doi glumeti care au vrut sa para interesanti. Si au obtinut exact ce au vrut.

O eperienta similara cu cea a initiatorului am trait acum vreo doua saptamani, insa nu am dat atentie situatiei pentru ca nu mi s-a parut ceva exceptional.

#49
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005
Am avut la facultate doi asistenti gemeni. Erau identici, imposibil de separat pentru un ochi neantrenat. Coboram scarile impreuna cu cineva si la etajul doi ne intalnim cu asistentul nostru. Il salutam. La etajul unu ne intalnim cu fratele lui geaman. La care cel cu care eram a facut niste ochi cat cepele (nu stia ca mai are un frate geaman).

#50
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,437
  • Înscris: 16.03.2004
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/aXIsBprDtNw?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate