Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou
 La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...
 Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40
 Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?

transport -tren
 

Intalnire dubioasa, vreau niste explicatii !

- - - - -
  • Please log in to reply
49 replies to this topic

#19
Sef-chenko

Sef-chenko

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,469
  • Înscris: 17.04.2006
Vitezoman soferul de autobuz!

#20
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013
Observ ca din nou este confundata aria de fata cu aria de Fun. Cred ca am sters jumatate dintre posturi. S-ar putea sa incep sa aplic si sanctiuni.
Va rog sa recititi regulamentul ariei: http://forum.softped...iei-paranormal/

#21
Lup_Victor

Lup_Victor

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 3,536
  • Înscris: 06.03.2016
Intre 3 si 4 sunt mai mult de 3 minute,apoi poate a luat-o pe scurtatura pe jos :D

#22
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,516
  • Înscris: 16.03.2004

View Postpasilla, on 03 iunie 2016 - 17:26, said:

Sa urcat intr-un taxi al carui sofer era tatal lui. A prmit de la tata 100 g parizer si tatal l-a lasat la urmatoarea statie.

Da, asta e, a luat o masina.

#23
pisoiu22

pisoiu22

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,754
  • Înscris: 29.05.2016
Acolo sunt statiile foarte apropiate iar din cauza pantei autobuzele merg foarte greu cu 5-15 km/h maxim. Alea hidramate cu cutie automata nici nu intra in viteza a 2-a in panta aia, iar la coborare de asemenea ptr a nu se face accidente se coboara cu frana de motor tot intr-o treapta inferioara. Stiu ca si in poiana brasov autobuzele urca cu 5-10 km/h in panta foarte greu. In Brasov traficul e atat de infernal la anumite ore si sunt montate si baraje de cauciuc la trecerile de pietoni incat 3 statii de cate 150 de metri le parcurgi cu autobuzul in 20-30 minute. De exemplu distanta steagu (roman)-gara aproximativ 4 km o parcurgi la orele de varf 8 dimineata sau 17 seara cam in 30-35-45 minute. Aia este explicatia fenomenului observat, evident ala pe jos sau cu trotineta ajuns mai repede decat pe sus. Strazile sunt insa late in acele zone ramase de la ceausescu. sa vezi ce frumos e sa stai la un ambuteiaj in panta cu masina cu marfa, in cateva luni strici ambreiajul.

Edited by pisoiu22, 03 June 2016 - 19:00.


#24
bilti

bilti

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,020
  • Înscris: 14.11.2006
nu e nimic ciudat. e efectul deja-vu din matrix.

#25
pisoiu22

pisoiu22

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,754
  • Înscris: 29.05.2016
Asta e, oras de munte, drumuri periculoase, serpentine, rondeluri, pante la 20-45 grade inclinare, deci chiar pe jos se merge mai repede. Eu uneori trec strada prin mijlocul sensgiratorului cand e ambuteiaj si masinile sunt oprite minut ein sir ptr ca trecerile de pietoni sunt amplasate la sute de metrii disntanta

Initiator, trebuia sa faci un film ca sa demonstrezi ce ai observat, altfel se dau tot felul de interpretari gen matrix sf lumii etc.
Uite poze din acea zona din acest an, ia urca in panta aia la 20-25 de grade inclinare, poate chiar iarna, ca mergi pe jos mai degraba.

Ce titlu, cica "intalnire dubioasa", am crezut ca e un jaf.

Edited by pisoiu22, 03 June 2016 - 19:04.


#26
marcusdefeis

marcusdefeis

    Lunetist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,028
  • Înscris: 14.07.2008
o fi dracu' ala blond

#27
pisoiu22

pisoiu22

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,754
  • Înscris: 29.05.2016
Sa vezi panta la piata decebal, are vreo 40 grade inclinare si e si intersectie si sensgiratie, acolo abia urca bemveuu cu 5 km/h cu intaia si motorul la 6000 turatii. Iar la coborare daca ai viteza si nu poti oprii intrii direct in blocul de langa drum cu orice masina. Pozele unde am facut eu sunt in zona cu panta mai mica.

#28
psychs

psychs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 259
  • Înscris: 16.04.2014

View Postpisoiu22, on 03 iunie 2016 - 19:17, said:

Sa vezi panta la piata decebal, are vreo 40 grade inclinare si e si intersectie si sensgiratie, acolo abia urca bemveuu cu 5 km/h cu intaia si motorul la 6000 turatii. Iar la coborare daca ai viteza si nu poti oprii intrii direct in blocul de langa drum cu orice masina. Pozele unde am facut eu sunt in zona cu panta mai mica.

Nu stiu ce pante tot doresti tu :)) 3 si 4 sunt de la Parcul Trandafirilor pana la judetean. Deci cobori din Racadau, de la Trandafirilor, pe carpatilor pe langa fosta Hacienda, de acolo ajungi la judetean. Ce panta inclinata nu stiu, ca acolo se coboara direct, si autobuzul prinde viteza.

#29
psychs

psychs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 259
  • Înscris: 16.04.2014
Si ca sa nu se inteleaga aiurea. Nu am idei aiurite si presupuneri prostesti. E un fapt pe care nu-l pot explica intr-un mod credibil, d-aia am postat aici, sa mai aflu niste pareri, si nu sa fac misto sau sa primesc mistouri :))

#30
Rixthinna

Rixthinna

    Khenifra

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,096
  • Înscris: 19.04.2015

View Postsandu222, on 03 iunie 2016 - 17:59, said:

Se stie ca pustii astia mici au obiceiul sa alerge dupa masini, autobuze, etc Nu-i nimic deosebit.
Asa au facut odata cativa colegi de scoala. Venea tramvaiul si eram intre statii.
Unii au fugit inspre tramvai, altii in sens opus. Cei ce au fugit in directia de mers a tramvaiului nici nu au mai avut nevoie de tramvai, au luat-o pe stradute si, cand au ajuns si cei ce au prins tramvaiul, erau deja relaxati la o cofetarie.
Am luat un taxiu si...am ajuns si mai tarziu. Dar a fost o decizie in fractiune de secunda, stiam doar ca la cofetarie ne intalnim si cu alti colegi.
Pur si simplu au disparut de nu stiam ce sa cred.

View PostSSitarus, on 03 iunie 2016 - 19:39, said:

Si ca sa nu se inteleaga aiurea. Nu am idei aiurite si presupuneri prostesti. E un fapt pe care nu-l pot explica intr-un mod credibil, d-aia am postat aici, sa mai aflu niste pareri, si nu sa fac misto sau sa primesc mistouri Posted Image)
A facut intentionat, sa para teribilist. A trisat cumva, nu stii fiecare ce are in cap.

#31
Testosteron

Testosteron

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,894
  • Înscris: 27.01.2016
Vezi ca creierul mai joaca uneori feste.

#32
psychs

psychs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 259
  • Înscris: 16.04.2014

View PostRixthinna, on 03 iunie 2016 - 19:45, said:

Asa au facut odata cativa colegi de scoala. Venea tramvaiul si eram intre statii.
Unii au fugit inspre tramvai, altii in sens opus. Cei ce au fugit in directia de mers a tramvaiului nici nu au mai avut nevoie de tramvai, au luat-o pe stradute si, cand au ajuns si cei ce au prins tramvaiul, erau deja relaxati la o cofetarie.
Am luat un taxiu si...am ajuns si mai tarziu. Dar a fost o decizie in fractiune de secunda, stiam doar ca la cofetarie ne intalnim si cu alti colegi.
Pur si simplu au disparut de nu stiam ce sa cred.


A facut intentionat, sa para teribilist. A trisat cumva, nu stii fiecare ce are in cap.

Da, dar pe aici singura sansa ca sa ajungi din 3 in 4 ( zic asa, in caz ca nu cunoasteti Brasovul ), singurele optiuni sunt prin padure, pe strada sau pe trotuar, dar sunt destule treceri de pietoni mari, si e un drum destul de lung, si autobuzul ajunge mult mai repede, decat daca alergai, si in plus, baiatul ala nu parea sa fi alergat.. si acum pe bune , si pentru restul, nu puteam confunda baiatul, era imbracat la fel, arata identic.. am doar 17 ani, nu am pierderi de memorie sau probleme psihiatrice :))

#33
Bahuru

Bahuru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 669
  • Înscris: 21.03.2016
Eu cred ca sunt juniorii de la SRI la ora de antrenament.

#34
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014
coboara de la faget pana spre lidl tractorul la ora 15, atunci sa vezi cum te depasesc pietonii ce vin din spatele masinilor, trec de toate masinile si la 3-4 minute ajungi si tu in intersectie, dupa ce pietonii au mai facut vreo 150m intr-o directie oarecare.

e atat de usor de pierdut notiunea timpului, ca nici nu realizezi.

#35
psychs

psychs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 259
  • Înscris: 16.04.2014

View PostDany_Darke, on 03 iunie 2016 - 19:57, said:

coboara de la faget pana spre lidl tractorul la ora 15, atunci sa vezi cum te depasesc pietonii ce vin din spatele masinilor, trec de toate masinile si la 3-4 minute ajungi si tu in intersectie, dupa ce pietonii au mai facut vreo 150m intr-o directie oarecare.

e atat de usor de pierdut notiunea timpului, ca nici nu realizezi.
Asta cand este aglomeratie, dar nu era vorba de asa ceva , ca daca era aglomeratie, intelegeam fenomenul fara probleme.

#36
pisoiu22

pisoiu22

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,754
  • Înscris: 29.05.2016

View PostSSitarus, on 03 iunie 2016 - 19:49, said:


pentru restul, nu puteam confunda baiatul, era imbracat la fel, arata identic.. am doar 17 ani, nu am pierderi de memorie sau probleme psihiatrice Posted Image)
asa si? s-o fi teleportat, inseamna.

Poate-ti va raspunde pe forum tocmai acel blondin

Ce zici?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate