Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

Intalnire dubioasa, vreau niste explicatii !

- - - - -
  • Please log in to reply
49 replies to this topic

#1
psychs

psychs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 259
  • Înscris: 16.04.2014
Salutare ! Azi am patit ceva ce nu mi-a venit sa cred, iar mintea mea nu poate percepe si procesa acest lucru.
Sunt din Brasov, iar pentru cei din oras ( daca sunt ) voi folosi denumirea statiilor de autobuz.
Am plecat azi de la Spitalul Judetean cu autobuzul 31 spre Racadau ( cartier din Brasov ). M-am urcat din statia Judetean ( punctul 1 pe harta ). In statie era un baiat de vreo 13 ani blond, nu foarte inalt, cu o geaca rosie, pantaloni negri si papuci albi si cu un ghiozdan in spate. A urcat si el in autobuz cu mine. A coborat undeva pe traseu, nu mai tin minte exact unde. Eu am coborat undeva spre capatul Racadaului la scoala 20. Dupa vreo 2-3 ore, am plecat din Racadau si m-am urcat in bus la statia Scoala 20 ( 2 pe harta ). In statie era acelasi baiat. Nimic prea dubios, poate s-a nimerit sa isi termine si el treaba in acelasi timp si sa fie in aceeasi statie, am mai patit asta.
La parcul Trandafirilor ( punctul 3 pe harta ) baiatul coboara din autobuz, l-am vazut cum incepea sa mearga pe jos pe langa autobuz si deja depasise autobuzul pe jos, pana acesta plecase din statie. Tin sa precizez ca nu era alt autobuz in fata autobuzului in care ma aflam eu.
Cand am ajuns la statia de la Spitalul Judetean ( punctul 4 pe harta ), baiatul acesta, blond cu geaca rosie, etc etc, era deja in statie !

DISTANTA DINTRE 3-4 PE HARTA ESTE DE MAXIM 2-3 KM, PE CARE CU AUTOBUZUL I-AM FACUT IN 2 MINUTE. UN OM NORMAL NU POATE ALERGA ASA REPEDE DISTANTA ASTA , MAI ALES CAND ESTE TRAFIC + TRECERI DE PIETONI.

Deci, in 2 minute, baiatul a ajuns din statia 3 in statia 4. Lucru pe care nu l-am putut explica. La statia 5 de pe harta, eu am coborat, acolo a coborat si el. Cand am coborat eu inca ma uitam dupa el, si el mergea linistit, am vorbit putin la telefon, dar nu il mai vedeam dupa.. Posted Image)

Deci nu pot sa inteleg ce s-a intamplat.

Nu, nu am probleme de vedere, nu sufar de amnezie si nici nu confund persoanele. Era clar acelasi baiat.

Va rog frumos, explicati-mi si mie ce s-a intamplat si cum.. Va rog Posted Image) !
Mai jos este harta de care va spuneam.

Nu pot incarda acest lucru decat la ceva paranormal..
Multumesc !
Attached File  mind.png   1.68MB   130 downloads

#2
Robert13x

Robert13x

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 822
  • Înscris: 01.03.2014
Sfarsitul lumii..

#3
psychs

psychs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 259
  • Înscris: 16.04.2014

 Robert13x, on 03 iunie 2016 - 17:16, said:

Sfarsitul lumii..
Haha, era sa uit sa rad :)

Nu, nu sunt un om care crede foarte mult in chestii de genul, si nici in teorii ale conspiratiei, dar pur si simplu vreau o explicatie, si nu nu sunt nebun

#4
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,376
  • Înscris: 01.12.2001
Nu era acelasi. Te-ai inselat. Sunt toti intr-o echipa sportiva si au acelasi echipament.

#5
psychs

psychs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 259
  • Înscris: 16.04.2014

 dorin_2k, on 03 iunie 2016 - 17:18, said:

Nu era acelasi. Te-ai inselat. Sunt toti intr-o echipa sportiva si au acelasi echipament.

Toti sunt blonzi ?

Edited by _-_, 03 June 2016 - 17:44.
Eliminare raspuns la off-topic.


#6
Robert13x

Robert13x

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 822
  • Înscris: 01.03.2014
Acum cateva saptamani am avut o experienta mult mai ciudata.
(ora 11:00 )Eram la granita cu Serbia si am vazut in fata mea un copil,14-15 ani care m-a intrebat cat e ceasul(cu toate ca avea si un ceas la mana si un telefon). I-am spus cat e si dintr-o data a inceput sa alearge .

Ora 11:35 in fata blocului meu (10km distanta) apare tot copilu asta care ma intreaba cat e ceasu . Ii spun si il vad iar alergand.

hmm ,ce se intampla..

#7
androholic

androholic

    nemuritor si rece

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,898
  • Înscris: 26.03.2012
O fi fratele lui geaman. :lol:

#8
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,376
  • Înscris: 01.12.2001
In 1998 nationala de fotbal a Romaniei era toata blonda.

#9
Arianna-D

Arianna-D

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,477
  • Înscris: 16.09.2014

 SSitarus, on 03 iunie 2016 - 17:12, said:

- doi copii care seamana (multi poarta hainute similare, am observat si la mine in oras ca par trasi la indigo unii adolescenti).
- nu ai apreciat corect timpul dintre statiile 3 si 4
- daca se plimba prin tot orasul cu busul poate a fugit de acasa/scoala
- te urmareste

Edited by Arianna-D, 03 June 2016 - 17:29.


#10
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012
Sa urcat intr-un taxi al carui sofer era tatal lui. A prmit de la tata 100 g parizer si tatal l-a lasat la urmatoarea statie.

#11
Silent_Runner

Silent_Runner

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,633
  • Înscris: 29.05.2004
L-o fi luat cineva cu masina. Am "patit" si eu asa ceva, si am observat ce mirati ma priveau cei care m-au recunoscut.

#12
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015

 Robert13x, on 03 iunie 2016 - 17:21, said:

Acum cateva saptamani am avut o experienta mult mai ciudata.
(ora 11:00 )Eram la granita cu Serbia si am vazut in fata mea un copil,14-15 ani care m-a intrebat cat e ceasul(cu toate ca avea si un ceas la mana si un telefon). I-am spus cat e si dintr-o data a inceput sa alearge .

Ora 11:35 in fata blocului meu (10km distanta) apare tot copilu asta care ma intreaba cat e ceasu . Ii spun si il vad iar alergand.

hmm ,ce se intampla..

Vorbesti serios ? Sigur nu te-ai uitat la ceva film, iar apoi noaptea ai visat ? Posted Image
Imi plac povestile astea si mie nu mi se intampla Posted Image , mai povesteste ca vreau sa ma mai relaxez un pic dupa atata cod Posted Image

#13
psychs

psychs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 259
  • Înscris: 16.04.2014
Am apreciat bine timpul dintre statii, fac drumul zilnic, 2-3 minute distanta.

#14
cut3ryan

cut3ryan

    Pro FM <3

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,795
  • Înscris: 04.04.2008
A facut autostopul :D

#15
criistake

criistake

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 923
  • Înscris: 14.01.2009
Esti sigur ca nu esti singurul care l-a vazut pe baiatul ala ? ......nus....zic si eu ;)

#16
Lipsum

Lipsum

    Moderator extrem de rău

  • Grup: Moderators
  • Posts: 4,722
  • Înscris: 29.01.2008
Nici filorii nu mai sunt ce au fost. :(

#17
sandu222

sandu222

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,854
  • Înscris: 06.10.2008

 SSitarus, on 03 iunie 2016 - 17:44, said:

Am apreciat bine timpul dintre statii, fac drumul zilnic, 2-3 minute distanta.

Se stie ca pustii astia mici au obiceiul sa alerge dupa masini, autobuze, etc Nu-i nimic deosebit.

#18
Robert13x

Robert13x

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 822
  • Înscris: 01.03.2014

 TruculMagic, on 03 iunie 2016 - 17:44, said:


Vorbesti serios ? Sigur nu te-ai uitat la ceva film, iar apoi noaptea ai visat ? Posted Image
Imi plac povestile astea si mie nu mi se intampla Posted Image , mai povesteste ca vreau sa ma mai relaxez un pic dupa atata cod Posted Image
Vorbesc serios. Nu am mai vazut copilu ala. Poate ma urmareste cineva

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate