Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn
 Infiltratii casa noua

sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...
 

Vand solar de legume

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
10 replies to this topic

#1
corsica

corsica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,945
  • Înscris: 13.04.2007
Vand solar de legume cu dimensiunile 10 x 4 m, cu 1,40 m la streasina si 2,80 m la coama si bara de cultura la 2,15 m.  Are 11 arcade  dispuse la interval de 1 m,  se pot monta si la 1,50 m, rezultand un solar de 15 m lungime. Arcadele sunt confectionate din profil ‘’T’’ galvanizat de 30 x 30 x 3 mm. Stalpii sunt din teava de 3’’ (cei de pe colturi) si ceilati din teava de 1 ½’’ si 1 ¼’’. Solarul este construit in anul 2011 si a trecut cu brio peste toate intemperiile din acest interval.
Aerisirea este dubla: pe capete, actionate de un motoras de 12 V cu ajutorul unor sufe de otel  si scripeti si pe laterale, cu ajutorul unor macarale manuale. In fiecare capat este montata cate o usa de 2 x 1 m cu deschidere in lateral, pe role.
Pretul de vanzare este de 1500 lei, demontatul si transportul revenind cumparatorului. Asigur sprijin la demontare, eventual scule, inclusiv aparat de sudura autogen, daca este cazul.
Automatizarea nu este inclusa in pret.
Bonus folia, care este montata in februarie 2016, Sotrafa de 180 microni si sistemul de irigare, tub de picurare de 16 mm, cu orificiile de picurare la 20 cm si debit de 4 litri/ora. Pe capete si la usi este montat policarbonat de 4 mm.
Motivul vanzarii: constructia unui solar mai mare, cat toata gradina.
Cred ca se intelege ca noul proprietar va intra in posesia solarului dupa desfiintarea culturii de tomate.
Pentru detalii suplimentare nu ezitati sa ma contactati aici, PM sau pe adresa de e-mail:
[email protected]
Locatia: Brazi, Prahova, la 4 km de DN 1 si la 6 km de A3.

Attached Files



#2
corsica

corsica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,945
  • Înscris: 13.04.2007

View Postcorsica, on 03 iunie 2016 - 16:34, said:

Cred ca se intelege ca noul proprietar va intra in posesia solarului dupa desfiintarea culturii de tomate.
Cultura de tomate este aproape de final, in maxim doua saptamani solarelul va fi poveste, vandut sau conservat...
Cum voi primi autorizatia de construire a noului solar, solarelul din discutia de fata, a doua zi va fi la pamant.

#3
Allyora

Allyora

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 31.10.2016
Buna ziua!
Ce pret are intregul sistem? multumesc! Zi buna!

#4
corsica

corsica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,945
  • Înscris: 13.04.2007
Te salut si eu,
Ce intelegi prin intregul sistem?

#5
Allyora

Allyora

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 31.10.2016
Tot solarul cu tot ce ati enumerat. Ca imi dau seama ca daca il iau de la dvs il montez in curte si pun rasadurile. Adica nu ma mai stresez sa mai caut eu ceva anume. Multumesc! Seara buna!

Ma scuzati. Acum am citit totul
Pretul este de 1500 de lei. Restul motorase si automatizare care nu intra in pret. Adica sa il iau si sa il utilizez efectiv. Cat costa? Ca eu daca il iau il folosesc pt 15 m lungime (deci folia pe care o aveti nu ma ajuta ar trebui sa cumpar alta - decat daca nu se gaseste vreo solutie sa o utilizam si pe acesta).


Sau acestea nu sunt de vanzare?

Multumesc! Seara buna!

Sau acestea nu sunt de vanzare?

Multumesc! Seara buna!

#6
corsica

corsica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,945
  • Înscris: 13.04.2007
Tot ce am enumerat mai sus este inclus in pret.
Nu intra in pret motorasele pentru deschiderea pe laterale si tabloul de automatizare, care oricum nu iti trebuie. Fiind un membru nou nu cred ca ai citit postarile mele mai vechi de pe automatizari sere si solarii.
Ai tot ce iti trebuie sa-l ridici, iti mai trebuie transportul si chef de munca.
Mai multe detalii si negociere pret pe PM.
Multumesc.

#7
ucvph

ucvph

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,172
  • Înscris: 18.01.2010
Încă valabil anunțul ?

#8
corsica

corsica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,945
  • Înscris: 13.04.2007
Da, iti trimit nr. de telefon pe PM.

#9
Patrick007

Patrick007

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 610
  • Înscris: 30.04.2009
Ofer acest pret dar sa includa si montaj si transport in pret in Vrancea!

#10
corsica

corsica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,945
  • Înscris: 13.04.2007
Solarul este rezervat pentru colegul @ucvph.

#11
scaiba

scaiba

    Pastafarian

  • Grup: Validating
  • Posts: 12,602
  • Înscris: 03.11.2006
Rezervat, vândut, egal.
Topic closed.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate