Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Momentul Aprilie 1964

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...
 Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming

Cu ce va aparati de cainii agresi...
 Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 

Samsung Gear Fit 2

- - - - -
  • Please log in to reply
15 replies to this topic

#1
Mur

Mur

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 10,144
  • Înscris: 16.01.2012
Gear Fit 2 este o noua bratara inteligenta de la Samsung, destinata in special iubitorilor sportului. Dispune de un ecran superAmoled de 1.5'', procesor dual-core la 1 GHz, 512 MB RAM si 4 GB de memorie interna.

Inlocuieste modelul anterior, Gear Fit.

Quote

The Gear Fit 2 comes with an embedded GPS and a heart rate monitor for fitness tracking and measurement. It’s available in multiple colors, including black, blue, and pink.

It also features an ergonomic and slim design that culminates with a 1.5-inch Super AMOLED curved display with a 216 x 432 pixel resolution. It comes with a 1GHz dual-core processor, 512MB of RAM, 4GB of RAM, and a 200mAh battery.
The Gear Fit 2 incorporates an Auto Activity Tracking feature that turns on when users start running, walking or cycling. It also boasts a tool that enables data transfers between the S Health and other fitness applications. Moreover, it comes with IP68 certification.
http://news.softpedi...ds-504831.shtml

           [ http://i1-news.softpedia-static.com/images/news2/samsung-unveils-the-gear-fit-2-and-gear-iconx-earbuds-504831-2.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#2
Mur

Mur

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 10,144
  • Înscris: 16.01.2012
Samsung Gear Fit 2 price and release date

Quote

Samsung has confirmed that it will officially price the Gear Fit 2 at $180, some $20 less than the original Gear Fit that launched in late 2014.

The Gear Fit 2 release date is set for June 10th in the United States, just a week from today's unveiling. You should be able to get the new wearable at all major retailers such as Best Buy and Amazon.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/SHK5SAHj1ZE?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#3
cipri_m78

cipri_m78

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,932
  • Înscris: 23.05.2010
Momentan am gear fit 1 si as vrea sa fac un upgrade la gear fit 2, este ceva diferenta semnificativa intre ele?
  Sincer il folosesc mai mult ca si ceas si pt. notificari. Nu il folosesc pt. alergare, mai mult pt. fitness, cronomentru, timer, puls. Gear fit 1 nu imi putea masura pulsul in eforturi de intensitate mare, sper ca 2 ar putea.
Ma tenteaza si un gear s2 sport, care este putin mai scump, inca nu sunt hotarat care din ele


#4
cipri_m78

cipri_m78

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,932
  • Înscris: 23.05.2010
Am facut un upgrade si am luat gear fit 2. Nu este o diferenta foarte mare intre ele, parerea mea este ca cine are gear fit 1 sa ramana cu el. La baterie parca tine mai putin decat gear fit 1. Ma tine maxim 2 zile fata de 3 zile gear fit 1.
La gear fit vedeam pe ecran cine ma suna, inainte sa apara pe telefon. La gear fit 2 suna telefonul si abia dupa 1-2 sec ma anunta si ceasul. Il am conectat cu un s7 edge.
Nu poti vedea cata baterie mai are ceasul decat daca se selecteaza un ceas care indica bateria. Dar am cumparat de pe samsung galaxy app vreo doua aplicatii ceas, care arata tot si se poate personaliza ce sa arate.
Avantaj:
Arata mai bine pe mana, displayul este mai mic putin, vede notificarile 3-rd app, se incarca in 1h50' si este mai usor de folosit docul de incarcare decat la 1.
Nu este ceva wow fata de gear fit 1. Nu recomand.

Attached Files


Edited by cipri_m78, 08 November 2016 - 13:36.


#5
gunur

gunur

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 160
  • Înscris: 08.01.2009
Salut cipri_m78
Ce marime ai la curea? Small sau Large?
Poti sa masori cureaua de la un capat la celalalt cu tot cu gear fir 2 si sa-mi spui cat are?
Am mana mai mica si vad ca la noi se gaseste mai mult varianta Large si nu stiu daca nu cumva e prea mare pentru mine.
Multumesc.

#6
cipri_m78

cipri_m78

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,932
  • Înscris: 23.05.2010
@gunur - Ia cu incredere chiar daca cureaua este L. Si eu am incheietura subtire. Am masurat circumferinta incheieturii mele si am 18 cm si cand  prind ceasul la mana mai raman 2 gauri libere la curea. Deci poti avea incheietura mai subtire ca si a mea cu 1,5 cm ca sa iti iti vina la fix.
Lungimea curelei cu tot cu ceas este de 25 cm.
Dar vezi ca bateria este dezastru fata de gear fit 1, ma tine cam 2 zile, maxim 3 daca nu-l butonez sau nu fac antrenamente cu ceasul

Edited by cipri_m78, 17 November 2016 - 21:58.


#7
gunur

gunur

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 160
  • Înscris: 08.01.2009
Multumesc pentru raspuns. De curiozitate la gear fit 1 cand il purtai la mana cate gauri iti mai ramaneau?

#8
cipri_m78

cipri_m78

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,932
  • Înscris: 23.05.2010
6

#9
gunur

gunur

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 160
  • Înscris: 08.01.2009
Am avut si eu gear fit 1 si daca nu ma insel imi mai ramaneau 4 gauri libere.

#10
cipri_m78

cipri_m78

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,932
  • Înscris: 23.05.2010
Eu il am si acum, dar l-am dat sotiei. L-am pus pe mana foarte strans si raman 5 gauri, dar il purtam la 6. Daca il cumperi si nu-ti vine ii faci retur.

Edited by cipri_m78, 18 November 2016 - 00:43.


#11
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,523
  • Înscris: 30.10.2003
Am comandat si eu un ceas din asta, nu pentru mine. Zilele astea o sa vad ce-i poate capul.

#12
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,523
  • Înscris: 30.10.2003
Ok, pana la urma vad ca tot eu il folosesc.

L-a bagat careva sub apa? L-as incerca la inot.

#13
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,523
  • Înscris: 30.10.2003
Plin de posesori Samsung Fit 2 p'aci. Dupa ce am vizionat mai multe filmulete pe youtube, l-am incercat la bazin. Mere. Am inotat cu el pana mi s-a taiat rasuflarea, adica vreo 50 metri.
Partea nasoala ca nu a mai inregistrat nici o activitate dupa aceea. Somnul nu mi l-a inregistrat iar.

#14
ticodriver

ticodriver

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,342
  • Înscris: 02.09.2005
Gear Fit 2 Pro e rezistent la apa, nu si Fit 2 (simplu), e una dintre putinele diferente (daca nu cumva chiar singura) dintre cele doua modele.
Am Fit 2 Pro si l-am bagat in apa de multe ori, fac dus cu el si ala rezista - are si program special pentru inot si mod de blocare a touch-ului pentru utilizarea in/sub apa.

#15
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,523
  • Înscris: 30.10.2003
Merge si asta. Cica poate 30 minute la maxim 1,5 metri.

#16
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,523
  • Înscris: 30.10.2003
Ziua buna. Sunt multumit de ceas. Zilele trecute s-a facut si un update de soft si acum recunoaste automat cand sunt pe bicicleta.

Ieri am alergat un pic si am incercat sa raman la un puls constant. Am avut impresia ca masoara destul de bine pulsul. De cand am scris ultima data, nu am mai avut probleme cu contorizarea somnului.
O alta functie care imi place e ca ma atentioneaza la 30 minute sa fac miscare. Foarte util la lucru cand forumul ma acapareaza 100% si uit sa mai plec de la birou. Ok, cu exceptia cand imi amintesc ca mai trebuie sa si lucrez si atunci chiar ma ridic sa fac miscare.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate