Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Noul Audi A5

- - - - -
  • Please log in to reply
40 replies to this topic

#19
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007

View PostKroghy, on 03 iunie 2016 - 06:50, said:


La interior imi placea mai mult ecranul anterior pozitionat la umbra fata de stilul asta de tableta in soare insa daca asta e moda...
Le-a iesit mai ieftin asa...

#20
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,466
  • Înscris: 15.06.2007

View Postalexcrist, on 03 iunie 2016 - 10:41, said:

Tableta aia arată oribil. Mai urma s-o prindă c-o ventuză-n geam și era perfect.
Ce sa-i faci daca s-au luat si ei dupa MB.

#21
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007
Exact la asta ma gandeam si eu. La MB am mai vazut gafa aia cu tableta.

#22
Air_

Air_

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 63
  • Înscris: 30.07.2015
normal ca au copiat, mult mai simplu si ieftin sa lipesti tableta de bord decat sa ai sistem de pliere in bord.

#23
vubiv

vubiv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,687
  • Înscris: 18.02.2016
Intrebarea e cati stau cu ea pliata ca sa fie pliabila... cred ca aproape nimeni.

#24
mufasa

mufasa

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,011
  • Înscris: 02.12.2014
La exterior e frumos ca orice Audi, dar cam bate pasul pe loc. Nu ma incanta. De exemplu la clasa asta prefer 4er.
La interior e ... Audi. Top !

#25
born2lose

born2lose

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,780
  • Înscris: 06.09.2004

View Posttfmercedez, on 03 iunie 2016 - 11:23, said:

Ce sa-i faci daca s-au luat si ei dupa MB.

e la moda acum, Mercedes, BMW, Audi au toti tablete infipte in bord. desi parca la seria 3 e ceva mai discret, dar e acelasi sistem. oricum, au inceput si altii sa faca asta, de ex Mazda.

#26
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,466
  • Înscris: 15.06.2007
Si de la ce pret o sa inceapa?

#27
born2lose

born2lose

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,780
  • Înscris: 06.09.2004
pai daca o sa fie ca pana acum, o sa inceapa cu cateva mii de euro peste varianta a4 echivalenta - probabil ca a5 nu va primi toate motoarele de pe a4.

#28
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,466
  • Înscris: 15.06.2007
Pai sigur nu va fi 1.6  sau 1.8 benzinar.

#29
mufasa

mufasa

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,011
  • Înscris: 02.12.2014

View Posttfmercedez, on 03 iunie 2016 - 14:16, said:

Si de la ce pret o sa inceapa?

Depinde, in vreo 2 ani o sa gasesti la samsarii de la noi incepand cu 15.000 eur. Facuta din 2 bucati de daune totala ... da ce conteaza.

#30
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007
Shhh, nu mai da din casa! :)

#31
polizei

polizei

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,291
  • Înscris: 05.06.2006
Ford Mondeo si-a tras-o cu Tesla Model S si a iesit noul Audi A5.

Attached Files


Edited by polizei, 03 June 2016 - 15:58.


#32
Mandelas

Mandelas

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 11.06.2015
Fata de audi, Tesla si mondeo arata absolut genial.Defapt ultimul facelift adus masinilor de catre Ford le.a facut printre cele mai atragatoare masini

#33
DaniJ90

DaniJ90

    You Are Terminated!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,105
  • Înscris: 22.11.2011
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/Gd94T_u8rFA?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#34
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007
E traznet masina, ce mai!
Si rosul ala e mortal.

#35
mufasa

mufasa

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,011
  • Înscris: 02.12.2014

View PostBaddar, on 04 iunie 2016 - 10:03, said:

Mufasa a atacat o categorie de persoane care poate posteaza si pe acest forum.

Mai fac o incercare civilizata. Si pe tonul asta putem dialoga daca vrei, daca nu va fi ultimul raspuns.

1. Faci supozitii false si tendentioase cu privire la cei care au posibilitatea sa-si cumpere un anumit tip de masina. Trebuie sa intelegi ca sunt oameni care-si permit chiar si in RO lucrul asta in mod cinstit. Sigur ca exista si borfasi pe lumea asta, dar nu poti sa ataci pe toata lumea. Foarte multi dintre cei care posteaza pe forumul asta au masini de diverse valori, si de 1.000 eur si de 100.000 eur. Nu poti sa vii si sa jignesti arbitrar pe toata lumea care are masina de la o valoare in sus pe care ai calculat-o tu. In primul rand nu se face, in al doilea rand aceasta sectiune este creata sa vorbim despre masini, nu despre venitul oamenilor.

2. Nu am nici o problema cu valoarea masinii pe care si-o permite fiecare, si aici e un topic filozofic cat China de ce unii ajung sa-si permita anumite lucruri si altii nu, despre noroc, munca, dreptate sociala, sansa, etc., etc. Sunt anumiti colegi de forum care fac misto de cei cu bugete mici, mai ales cand tanjesc la o masina premium. Nu aprob si personal nu fac asta. Masina e un must al zilelor noastre si oricine trbuie sa-si ia o masina in functie de ce-si permite. Daca m-am bagat intr-o discutie pe un buget de 5K, mi-am spus parerea constructiv la acest buget, de 15K idem, samd. Mai ales ca am fost in situatia de avea o Dacie 1310 Sh si de ama uita ca la nave spatiale Skoda Forman sau Favorit. Deci nu am nimic cu bugetele mici, ba chiar incerc sa ajut oamenii cu experienta pe care o am pentru a-si cheltuii banii cat mai bine.

3. Hmmm, despre samsari. Am incercat sa cumpar in trecut cateva masini de la samsari. Majoritatea cu mari probleme ascunse (daune totale). De atunci subiectul nu ma mai intereseaza si nu am sa cumpar niciodata masina de la samsari. De aceea i-am bagat in aceeasi oala pe toti. Acum e clar ca nu toti sunt escroci ci doar majoritatea (BTW am citit un articol ca in Franta 50% din masinile Sh vandute sunt masluite). Si asta datorita mecanismului de functionare al afacerii, de a cumpara cat mai ieftin (deci implicit masini cu probleme si cu km multi dar cu an bun) si a vinde mai scump (deci ascunderea defectelor si diminuarea km). Dar ce facem cu aia (putini, f. putini) cinstiti. Raspunsul meu e simplu : victime colaterale ale majoritatii, si da aici fac o nedreptate acestora dpdv al corectitudinii. Deci afirmatia ta "El ii baga pe toti care vand masini in aceeasi oala si ii face necinstiti" e corecta dpdv al corectitudinii masinilor si mi-o asum. Totusi, ce ma mira maxim, este ca tintele tale majore sunt evazionistii, care dealtfel nici mie nu-mi sunt dragi. Atunci de ce aperi samsarii care nu vand masini trucate ? Ca doar n-ar plati taxe la stat ? Deci esti intr-o mare contradictie.

4. Parerea mea este ca atitudinea ta este generata de unul dintre urmatoarele aspecte :
- Iti doresti mai mult de la viata si ai frustrari mari pentru ca n-ai reusit si nici nu prea vezi cum s-o faci. Cu aceste frustrari si invidie negativa pe cei din jurul tau iti faci singur mai mult rau. Mai bine incearca sa sari mai sus si bucura-te de ceaa ce ai si de ceea ce realizezi singur si viata ta va fi mai buna.
- Esti un mare fariseu si te amuzi pe seama noastra cu atitudinea pe care o abordezi si in cazul asta ... ne-ai avut.

#36
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,466
  • Înscris: 15.06.2007

View Postpolizei, on 03 iunie 2016 - 15:57, said:

Ford Mondeo si-a tras-o cu Tesla Model S si a iesit noul Audi A5.
Eu credeam ca Aston Martin i-a tras-o jaguarului si a iesit Tesla.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate