Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Montaj aer conditionat in balcon ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!
 Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA
 Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac
 Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...
 

Asus ZenFone 3

- - - - -
  • Please log in to reply
476 replies to this topic

#451
vinciun

vinciun

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,660
  • Înscris: 24.10.2015

View Postdanidica, on 28 februarie 2018 - 02:27, said:


Multumesc... de cat timp il folosesti? :)

Deci, pe ecran din fabrica are o folie ceva?
Bugetul meu e de 1300 lei, deci la pretul actual mai ramane cate ceva. Ce husa/folie imi recomandati? Husa oricum vreau sa iau, ceva tip flip.. Dar folie? Daca vine direct din magazin cu folie nu mai iau si ma orientez spre ceca casti :D
Chiar, cam la ce pret ar fi niste casti care sa scoata in evidenta cat de cat telefonul?

E al prietenei. Eu fiind amator l-am testat destul la partea de muzica si cred ca o sa migrez si eu la asus. Am avut candva lumia 735 care avea un sunet foarte bun, apoi cand sa iau urmatorul nu am mai gasit unul la fel fara sa fiu nevoit sa-mi vand un rinichi asa ca am luat un huawei p9 lite cu 3 ram dar nu sunt foarte multumit.

#452
raceman

raceman

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 80
  • Înscris: 11.03.2008
Eu am cumparat astea si se potrivesc in ceea ce priveste acoperirea: https://m.ebay.com/i...d=1851075139011 + https://m.ebay.com/i...Id=679249240027 folia e asa si asa dar husa e subtire se acopera si putin din fata ceea e foarte bine. Fiind transparenta e aproape insesizabila.

#453
danidica

danidica

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,582
  • Înscris: 09.09.2013
Deci, aveti probleme cu el? Ma bate gandul sa il iau

#454
raceman

raceman

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 80
  • Înscris: 11.03.2008
In oreo mai dau crash unele aplicatii dar rar, in rest e un telefon destul de bun.

#455
valb

valb

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 25.09.2012
Salut. Up-date-ul la Oreo a fost OTA sau manual?
Multumesc.

#456
beeci

beeci

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 142
  • Înscris: 17.05.2005
@valb da.

#457
Punctoz3

Punctoz3

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 13.07.2016
Buna seara. dupa update-ul  telefonului la 8.0, asusul meu Ze520kl a luat-o razna, crashuri in aplicatii si nu mi mai focalizeaza camera din spate deloc, sub nici un mod, am incercat resetare generala, am sters datele aplicatiei si nimic, am intrat in safe mode si aceeasi comportare, nu stiu ce sa fac cu el, camera din fata merge fara probleme, cea din spate e practic inutila fara focalizare, a mai patit cineva? ( ma gandesc sa l downgrade la 6.0)

#458
vinciun

vinciun

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,660
  • Înscris: 24.10.2015
Pai cum o sa faci asta?

#459
Punctoz3

Punctoz3

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 13.07.2016
Nu stiu, tutoriale pe internet,  daca nu service, repet, cineva are vreo problema similara cu camera pe spate? ( nu focuseaza)

#460
vinciun

vinciun

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,660
  • Înscris: 24.10.2015
Eu nu, ruleaza oreo.

Esti sigur ca nu ai pus modul manual cu focalizare manuala? Incearca daca merge focalizarea manuala.

#461
Punctoz3

Punctoz3

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 13.07.2016
Eu zic ca dau factory reset si tu ma intrebi de modul manual... nu, efectiv nu merge, cautati pe zentalk sunt probleme similare

#462
danyel8722

danyel8722

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 24.10.2010

View PostPunctoz3, on 14 martie 2018 - 01:13, said:

Buna seara. dupa update-ul  telefonului la 8.0, asusul meu Ze520kl a luat-o razna, crashuri in aplicatii si nu mi mai focalizeaza camera din spate deloc, sub nici un mod, am incercat resetare generala, am sters datele aplicatiei si nimic, am intrat in safe mode si aceeasi comportare, nu stiu ce sa fac cu el, camera din fata merge fara probleme, cea din spate e practic inutila fara focalizare, a mai patit cineva? ( ma gandesc sa l downgrade la 6.0)

Si eu am patit la fel. Mai facea figuri focusarea si la Android 7, dar cu ultima versiune din Decembrie nu prea mai aveam probleme cu camera din spate. Dupa ce am trecut la Oreo, este inutilizabila.  I-am dat factory reset dupa upgrade, si degeaba. Am vazut pe forumul Zentalk ca se plang mai multe persoane de focus la camera, banuiesc ca este o problema de soft. Cineva recomanda downgrade la Nougat, dar nu am incercat inca. Iti las linkul:

https://www.asus.com...196287-1-1.html

#463
Punctoz3

Punctoz3

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 13.07.2016

View Postdanyel8722, on 20 martie 2018 - 01:06, said:


Si eu am patit la fel. Mai facea figuri focusarea si la Android 7, dar cu ultima versiune din Decembrie nu prea mai aveam probleme cu camera din spate. Dupa ce am trecut la Oreo, este inutilizabila.  I-am dat factory reset dupa upgrade, si degeaba. Am vazut pe forumul Zentalk ca se plang mai multe persoane de focus la camera, banuiesc ca este o problema de soft. Cineva recomanda downgrade la Nougat, dar nu am incercat inca. Iti las linkul:

https://www.asus.com...196287-1-1.html

Am citit o multime de chestii de pe zentalk sau asus, camera merge cand agit tare telefonul, ating senzorul de focalizare, dar foarte greu. La downgrade m-am gandit dar voiam o versiune oficiala de la asus, nu stiu daca se poate,trebuie una cu extenstie "raw" descarcata de pe alte siteuri, nu am avut curaj inca sa fac asta.

#464
TURBO_B

TURBO_B

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 05.02.2013
18.03.2018
- Noua actualizare Asus ZenFone 3 552KL (ASUS_Z012D)

https://s5.postimg.o...alizareasus.jpg
https://s5.postimg.o...bt8nbr/asus.jpg
   Rezolvare problema inregistrare sunet când filmeaza.

#465
a_stefane

a_stefane

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 223
  • Înscris: 24.07.2005
Salut,
Ce aplicatie folositi pentru castscreen (vizionare ecran telefon pe tv) ... dupa upgrade Oreo imi apare "device unsupported" cand incerc sa ma conectez cu miracast, screen mirroring,  wifi diplay ... inainte de Oreo imi functionau toate.

#466
danyel8722

danyel8722

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 24.10.2010

View Posta_stefane, on 14 aprilie 2018 - 20:51, said:

Salut,
Ce aplicatie folositi pentru castscreen (vizionare ecran telefon pe tv) ... dupa upgrade Oreo imi apare "device unsupported" cand incerc sa ma conectez cu miracast, screen mirroring,  wifi diplay ... inainte de Oreo imi functionau toate.
La mine functioneaza proiectarea ecranului fara probleme. Ai incercat un factory reset la telefon dupa upgrade? Asta rezolva unele bug-uri dupa update.

#467
a_stefane

a_stefane

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 223
  • Înscris: 24.07.2005

View Postdanyel8722, on 15 aprilie 2018 - 19:32, said:


La mine functioneaza proiectarea ecranului fara probleme. Ai incercat un factory reset la telefon dupa upgrade? Asta rezolva unele bug-uri dupa update.
am dat si factory reset, degeaba
ce aplicatie folosesti?

#468
imihai76

imihai76

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 13.01.2018
Am intrat in posesia unui zenfone 3 ze552kl cu android 6.0, la cautare actualizari imi spune ca e cea mai recenta. Am sunat la Asus Romania si dupa ce le.am dat seria telefonului mi.au spus ca nu a fost importat oficial, ci are serie de Bulgaria. Acesta ar fi motivul pentru care nu isi face update la android. Cum as putea rezolva problema?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate