Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Free streaming SkyShowtime

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine
 The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...
 Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 

Asus ZenFone 3

- - - - -
  • Please log in to reply
476 replies to this topic

#343
TURBO_B

TURBO_B

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 05.02.2013

View PostGif2D, on 18 august 2017 - 07:08, said:


Veste bună pentru cei ce folosesc un smartphone din seria ASUS Zenfone 3, dar și pentru cei interesați să achiziționeze unul dintre noile modele anunțate în urmă cu puțin timp.
Compania taiwaneză a promis update la Android O – noua iterație software a sistemului de operare dezvoltat de către Google – pentru seriile Zenfone 3 și Zenfone 4.
Android O + ASUS ZenUI 4.0, iar pentru noua interfața software au folosit destul de multe apelative: mai simplă, mai intuitivă, modernă și superbă. Cert este că aduce mai puține aplicații preinstalate față de ZenUI-urile anterioare. Update-urilor vor fi livrate gradual până la sfârșitul primului trimestru din 2018 (martie 2018).
http://static.digit....5360c4c82b.jpeg

Edited by TURBO_B, 19 August 2017 - 13:14.


#344
Tudy88

Tudy88

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,034
  • Înscris: 25.08.2007
La flanco e redus la 1040 ron modelul ZE520KL. Cam best buy la banii astia.

#345
valb

valb

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 25.09.2012
Salut, detin un zenfone 3 zoom si am observat de curind ca nu mai pot folosi castile (mai multe tipuri), e ca si cum nu le-am introdus in mufa.
Nu apare nici simbolul respectiv pe ecran. A mai patit cineva asa ceva? E oare o problema hardware sau are legatura cu ultimul update (versiune ww 23.40.97.58) primit de curind?
Telefonul nu a fost lovit sau altceva.
Multumesc ptr ajutor, foloseam castile frecvent.Posted Image

#346
Tudy88

Tudy88

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,034
  • Înscris: 25.08.2007
Dupa ultimul update de acum 2 zile sunetul se aude foarte prost si in casti si in difuzor la redarea muzicii. Bass extrem, se aude distorsionat. Am incercat cu mai multe tipuri de casti la fel. Si in poweramp si in tunein si pe youtube face asa .  La voi e la fel? Sa dau un hard reset?
Sa ii f*t in gura cu update-urile lor .

#347
pirpy

pirpy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,280
  • Înscris: 24.01.2007

View PostTudy88, on 16 octombrie 2017 - 08:20, said:

.... La voi e la fel? ...
Si eu si nevasta avem ZenFone 3 (ZE552KL) si totul e super Ok, sunetul e foarte bun !

#348
Tudy88

Tudy88

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,034
  • Înscris: 25.08.2007
Am uitat sa specific ca e vorba de modelul ZE520KL

#349
BucharestRider

BucharestRider

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 252
  • Înscris: 07.05.2015
Eu am un Asus Zenfone 2 ze500kl, ma gandesc sa trec la altceva dar nu prea am alternative la buget 1.000ron. Plus ca ma intereseaza tot ceva de 5 inch, celelalte diagonale mi-se par prea mari. Cred ca mai astept

#350
omg99

omg99

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,914
  • Înscris: 06.04.2005
Eu urmaresc Nokia 6 dar da ecranu de 5.5" mi se pare mare si mie.

#351
TURBO_B

TURBO_B

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 05.02.2013
ASUS Zenfone 3 ZE552KL, Octa Core, 64GB, 4GB RAM, Dual SIM, 4G
- 24.10.2017 un nou update
Baseband, Versiune kernel, Număr versiune etc. WW_14.2020.1709.68_20171003
NU AM SESIZAT NICIO PROBLEMĂ ÎN FUNCTIONARE CU ACEASTĂ NOUA VERSIUNE DE SOFT!
O SĂ REVIN CU NOI CONSTATARI ÎN VIITOR!

Edited by TURBO_B, 26 October 2017 - 18:22.


#352
TURBO_B

TURBO_B

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 05.02.2013
Smartphone Dual Sim ASUS ZenFone 3 ZE520KL, 5.2", 16MP, 3GB RAM, 32GB, Octa-Core, 4G cu ultimul update

Informații software
Baseband, Versiune kernel, Număr versiune etc.
WW_14.2020.1709.68_20171003

Ce a scris colegul Tudy88 ( "Dupa ultimul update de acum 2 zile sunetul se aude foarte prost si in casti si in difuzor la redarea muzicii. Bass extrem, se aude distorsionat. Am incercat cu mai multe tipuri de casti la fel. Si in poweramp si in tunein si pe youtube face asa .  La voi e la fel? Sa dau un hard reset?
Sa ii f*t in gura cu update-urile lor .")


AM FOLOSIT CAȘTILE CU CARE VINE IN CUTIE. Am ascultat muzică de pe youtube și de pe smartphon + filme!
NU AM SESIZAT NICIO PROBLEMĂ ÎN FUNCTIONARE CU ACEASTĂ NOUA VERSIUNE SE SOFT!
O SĂ REVIN CU NOI CONSTATARI ÎN VIITOR!  

D-ăi un reset din fabrică, poate își revine!

Edited by TURBO_B, 26 October 2017 - 18:32.


#353
2ddorin

2ddorin

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 22.07.2014
ieri am comandat  de la emag modelul  ZE520KL pe care l am si achitat  , 999 lei a facut, si azi surpriza pe acelasi site il vad cu 899 lei
am o intrebare presupun ca initial o sa fie echipat cu un android 6 , merita sa i fac update la 7 ???
ceva avantaje ? sau numai probleme?? mai mult probleme am citit in legatura cu android 7

Edited by 2ddorin, 07 November 2017 - 13:49.


#354
Tudy88

Tudy88

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,034
  • Înscris: 25.08.2007
Eu zic sa ramai la 6, si daca esti multimit de el nu ii face upgrade. Mare plusuri nu aduce 7 , singura chestie utila pt mine cat de cat e functia split screen. In rest cam fiecare versiune de 7 are anumite bug-uri plus ca bateria pe mine ma tinea mai bine pe 6 .

#355
cstadrian

cstadrian

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 23.01.2009
Salutare. Vreau sa-mi iau un telefon nou si nu stiu ce sa aleg intre un Asus Zenfone 3 ZE520KL si un Samsung A5 2017. Daca sunt useri care au testat ambele telefoane ii rog sa fie impartiali si sa-mi spuna plusurile si minusurile fiecaruia dintre cele doua modele. Multumesc

#356
BucharestRider

BucharestRider

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 252
  • Înscris: 07.05.2015
Salutare, ce parere aveti despre ASUS ZenFone Live ZB501KL? Ma gandesc sa il achizitionez pt a face clipuri, o mica idee de vlog. Am un Asus Zenfone 2 ze500kl de care sunt foarte multumim insa calitatea sunetului pe filmare lasa de dorit. Trebuie sa ma incadrez in buget de 1.000 ron maxim si vreau sa fie de 5 inch sau 5.2 inch maxim. Va multumesc!
https://www.emag.ro/...QH1JDBBM/#Negru

#357
e2k

e2k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,325
  • Înscris: 15.10.2004

View Postvalb, on 01 octombrie 2017 - 19:16, said:

Salut, detin un zenfone 3 zoom si am observat de curind ca nu mai pot folosi castile (mai multe tipuri), e ca si cum nu le-am introdus in mufa.
Nu apare nici simbolul respectiv pe ecran. A mai patit cineva asa ceva? E oare o problema hardware sau are legatura cu ultimul update (versiune ww 23.40.97.58) primit de curind?
Telefonul nu a fost lovit sau altceva.
Multumesc ptr ajutor, foloseam castile frecvent.Posted Image

Desi raspunsul meu este tardiv vreau sa raportez si eu o problema cu castile pe care am descoperit-o la Zenfone 3-ul meu.

Mie imi merg castile cu fir insa mufa nu sta perfect fixa in telefon si se misca foarte usor. La cea mai mica miscare castile se deconecteaza. Am descoperit problema asta folosind telefonul pe post de mp3 player. Tineam telefonul in buzunar in timp ce mergeam pe strada si ascultam muzica de la el la casti. In primele luni de folosire nu au fost probleme insa de ceva vreme mi se tot oprea muzica in timp ce ascultam. Nu intelegeam de ce, credeam ca e de la soft sau de la casti. Am incercat mai multe perechi de casti dar toate faceau asa.

Am facut apoi un experiment, am incercat sa ascult muzica tinand telefonul in mana si nu s-a mai oprit muzica niciodata. Apoi ascultand muzica am incercat sa scot mufa tragand foarte usor de ea, iese imediat si muzica se opreste. Am incercat apoi la alte telefoane si mp3-playere dar tragand mufa usor ea nu iese din telefon, e teapana. Deci e clar ca cel putin la telefonul meu mufa are o problema. Pe post de mp3 am mai folosit si alte telefoane si mp3-playere dar dupa mult timp de folosire cu nici unul nu am avut astfel de probleme.

Nu pot sa trag concluzia ca toate mufele de Zenfone 3 au problema asta insa al meu sigur o are. Am rezolvat problem cu casti bluetooth. Bluetooth-ul merge foarte bine pe aceste telefon, atat la casti cat si la masina.

Edited by e2k, 20 November 2017 - 00:47.


#358
Tudy88

Tudy88

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,034
  • Înscris: 25.08.2007
@e2k ai incercat si cu alte casti cu fir? Poate s-au stricat castile ( cum am patit si eu) si nu mufa. Si mai poti verifica daca nu a intrat praf/scame acolo bagand o scobitoare.

#359
e2k

e2k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,325
  • Înscris: 15.10.2004
@Tudy88, da am incercat, defectarea castilor a fost al doilea suspect pe lista dupa soft. Cu toate castile face la fel. Am incercat si castile pe alte telefoane si mergeau perfect. Chiar si pe Zenfone 3-ul meu merg perfect daca il tin in mana si nu ii dau "sanse" mufei sa iasa. Se simte la mana ca mufa iese extraordinar de usor din telefon si atunci cand se intampla lucrul asta se opreste sunetul. La alte telefoane/mp3 playere mufa pare mult mai teapana in telefon.

Cand mergi pe strada telefonul se mai misca prin buzunar si cum mufa nu e teapana se intrerupe. Am incercat in diferite buzunare si de regula la buzunarul de la geaca e cel mai bine, in pantaloni se intrerupe aproape imediat.

In fine, eu tot consider telefonul super bun chiar si cu aceasta problema care poate nu este generala ci doar la un numar redus de telefoane. N-am nicio problema cu castile bluetooth mie imi ajung ca si calitate.

Edited by e2k, 21 November 2017 - 00:09.


#360
conanecu

conanecu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 105
  • Înscris: 30.11.2007
Update nou acum dimineață

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate