Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Combinatie de conturi pentru tran...

Adaptor semnal hi to low

Jocuri Android Multiplayer online...

Diferenta consum smart meter - Co...
 Recomandare demontare+instalare ...

CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024
 Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea

Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?
 Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile
 

Berea se metabolizeaza in glucoza?

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
jepjep

jepjep

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 59
  • Înscris: 30.05.2016
Citeam si am gasit

Maltose is a component of malt, a substance which is obtained in the process of allowing grain to soften in water and germinate. It is found in beverages, beer, cereal, pasta, potatoes and in many processed products which have been sweetened.

Maltose is also known as maltobiose or malt sugar, is a disaccharide formed from two units of glucose joined with an α(1→4) bond, formed from a condensation reaction.


Experiment:

Dupa ce m-am distrus cu dulciurile constant ani de zile, am inceput sa am spuma in urina, sa-i spunem proteinurie din intoleranta, in nici un caz de la diabet sau infectie urinara. Nu am alte simptome si nimic in analize.

Cum opresc dulciurile... in cateva zile se opreste si urinarea cu spuma. Cum reiau dulciurile... o iau de la cap......

Am taiat dulciurile, toate bune. Am inceput cu bere, o bere la 2 zile. Dupa o luna cu regimul asta, am luat-o de la capat cu spuma.
Care e treaba, e glucoza pura sau nu?

Alimentatia mea inainte era de aprox 70g zahar/zi - mereu. Asta dupa ce am calculat aprox tot.

#2
pisoiu22

pisoiu22

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,754
  • Înscris: 29.05.2016
spuma o fi de la altceva, poate ejaculezi in acelasi timp cand faci pipi. Citeam undeva ca e o afectiune asa incat sperma poate ajunge in vezica urinara

#3
Imperathor

Imperathor

    Dictator perpetuu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 31,099
  • Înscris: 03.07.2008

 pisoiu22, on 01 iunie 2016 - 20:02, said:

...poate ejaculezi in acelasi timp cand faci pipi. ...

Imposibil... Nu da voie prostata!

#4
jepjep

jepjep

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 59
  • Înscris: 30.05.2016

 pisoiu22, on 01 iunie 2016 - 20:02, said:

spuma o fi de la altceva, poate ejaculezi in acelasi timp cand faci pipi. Citeam undeva ca e o afectiune asa incat sperma poate ajunge in vezica urinara

Nu este sperma. Si pe langa asta, spuma apare chiar si dupa ejaculare normala.
Am mai ejaculat in urina cand ma screm prea mult la nr2 si stiu cum arata. Isi schimba culoarea.

#5
pisoiu22

pisoiu22

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,754
  • Înscris: 29.05.2016

 jepjep, on 01 iunie 2016 - 20:09, said:

Am mai ejaculat in urina cand ma screm prea mult la nr2 si stiu cum arata. Isi schimba culoarea.
pai asta e normal? se poate asa ceva? aia e o afectiune ceva, citisem dar nu-mi amintesc exact ce nu era in regula de se intampla asa ceva

Ai mers la un medic sa vezi spuma aia ce compozitie are? cum e spuma? asa ca la detergent rufe?

Intradevar e posibil ca ceva substante din gama zaharidelor sa se formeze si din bere, are poate si ea ceva. Maltoza aia sau cine stie, trebuie vazut prin biochimie ce e.

#6
Serafim606

Serafim606

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,702
  • Înscris: 25.11.2014
De preferat sa faci niste analize.

#7
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012
Berea (de proasta calitate) contine  substante tensioactive care regleaza spuma. Nu sunt probleme ca urinezi cu "spume", este efectul acelor substante..
Incearca sa schimbi marca de bere.

Edited by pasilla, 01 June 2016 - 20:49.


#8
hunor66

hunor66

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 15,413
  • Înscris: 23.11.2006
Da, berea se metabolizeaza in final (si) in glucoza, pe langa vitamine (in special complexul B ) si minerale.

Spuma din urina nu are legatura obligatorie cu consumul de bere, ci cu catabolitii tensioactivi care pot avea origini diferite: alimente, medicamente, condimente etc.

Edited by hunor66, 01 June 2016 - 21:19.


#9
jepjep

jepjep

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 59
  • Înscris: 30.05.2016
am scris ca am facut analize
caracterul spumei a fost la inceput fara bule de aer, de culoare mai alburie in timpul dietei cu dulciuri, apoi de cand am trecut la berea asta, a capatat caracter de pneumaturie cu bule de aer multe in wc, de m-a si speriat si am crezut ca am vreo fistula, dar nu urinez cu eliberare de aer pe langa
multumesc pasilla si hunor66


chiar e de proasta calitate e la 1.93 lei Steiner din kaufland
am zis ca e mai ieftina si f important - la sticla
dar am sa o tai de tot daca e asa treaba

bere eu am tot baut toata viata, de toate felurile
uite ca am intalnit si ceva diferit

#10
Batranelul

Batranelul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,965
  • Înscris: 25.04.2007
poate iese spuma de la odorizantul de weceu!

#11
jepjep

jepjep

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 59
  • Înscris: 30.05.2016
nu am

ala dimpotriva, mascheaza

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate