Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...

MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...

Identificare font
 Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...

Masina de copt paine - pareri

Cum reactivez Google Maps?
 Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...

La mulți ani @un_dac!

La multi ani de Sfantul Gheorghe&...
 Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)

sistem hibrid eoliana + panouri +...

Outlook e muta pe Android
 

Sugestii licenta Labview pentru partea scrisa..

  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
Rassilon

Rassilon

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 113
  • Înscris: 06.12.2013
Buna ziua,am si eu nevoie de ajutor din partea dumneavoastra.
Pentru licenta am pregatit un proiect in Labview cu toolkiturile vision and motion,mai precis prelucare imagini,identificare de culori bla bla bla.
Am nevoie daca se poate de idei cam ce as putea sa scriu aparte de proiectul propriu-zis. De exemplu introducere despre labview,apoi ceva despre toolkiturile vision and motion.
Am de scris undeva la 60-70 de pagini si am nevoie de cat mai multe sugestii ca sa umplu aceste pagini asa ca orice sugestie este binevenita!
Multumesc anticipat!

#2
gyan338

gyan338

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 114
  • Înscris: 05.09.2011
Nu-ti citeste nimeni lucrarea de licenta...

#3
Rassilon

Rassilon

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 113
  • Înscris: 06.12.2013
Stiu ca n-o citeste nimeni,dar ideea ca tot trebuie sa aiba minim 60 de pagini ca la aia se uita :)

#4
gyan338

gyan338

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 114
  • Înscris: 05.09.2011
Cel mai bine ar fi sa discuti direct cu supervizorul lucrarii tale. Daca incerci sa umpli 60 de pagini cu orice pret, poti lasa impresia ca munca ta este neunitara. Insa scopul tau este sa arati comisiei ca poti aprofunda un anumit subiect; capacitatea de studiu multidisciplinar deja ai demonstrat-o prin promovarea examenelor de pana acum.

Eu nu as irosi mai mult de 1-2 pagini sa descriu limbajul si bibliotecile folosite, insa as insista pe aplicatia mea, pe algoritmii implementati, pe experimente si rezultate.

#5
andy1992

andy1992

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,465
  • Înscris: 18.08.2015
Unde-ti dai licenta de ai de scris 60 de pagini? La poli minimum era 40 din cate stiu.

#6
Rassilon

Rassilon

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 113
  • Înscris: 06.12.2013
Tot la poli,dar filialala din hunedoara ... nu mai stiu exact care e minimul,dar oricum trebuie mai mult de 40,s-a schimbat :)

#7
luci_flash

luci_flash

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,003
  • Înscris: 17.09.2010
Introducere despre labview pui maximum 2 pagini (gasesti generalitati pe net), iar apoi inca vreo doua despre subiectul ales (cum e cu prelucrarea de imagini, la ce ajuta - treburi d-astea). Dupa scrii despre ce-ai lucrat tu in program. Te apuci si detaliezi fiecare rahatel.
Profesorul coordonator ar trebui sa-ti dea directia. Mai degraba vorbesti cu el/ea.

#8
Spk96

Spk96

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 483
  • Înscris: 16.11.2013
Vezi ca da naspa sa nu pui spatiu intre virgula si cuvantul urmator, nu iti zic  din rautate, doar ca sa stii si sa nu faci la fel si in lucrare.

#9
Rassilon

Rassilon

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 113
  • Înscris: 06.12.2013

 Spk96, on 30 mai 2016 - 18:59, said:

Vezi ca da naspa sa nu pui spatiu intre virgula si cuvantul urmator, nu iti zic  din rautate, doar ca sa stii si sa nu faci la fel si in lucrare.
Asta e o chestie care tine de fiecare, dar daca te uiti la posturile mele anterioare, tot timpul am pus spatiu intre virgula si cuvantul urmator. Acum nu am pus din cauza ca m-am grabit sa scriu, oricum multumesc de sugestie :).
Multumesc tuturor pentru sugestii.
Miercuri ma duc sa vorbesc cu profesoara care ma ajuta la licenta, ideea este ca voiam sa vad ce sugestii imi dati si voi ca sa ma duc cu ceva concret la ea, oricum cam la aceleasi chestii ma gandeam si eu :)
Multumesc inca odata!

#10
OriginalCopy

OriginalCopy

    I'm harmful, fear me please! :))

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,268
  • Înscris: 10.08.2006

 Rassilon, on 30 mai 2016 - 16:44, said:

Buna ziua,am si eu nevoie de ajutor din partea dumneavoastra.
Pentru licenta am pregatit un proiect in Labview cu toolkiturile vision and motion,mai precis prelucare imagini,identificare de culori bla bla bla.
Am nevoie daca se poate de idei cam ce as putea sa scriu aparte de proiectul propriu-zis. De exemplu introducere despre labview,apoi ceva despre toolkiturile vision and motion.
Am de scris undeva la 60-70 de pagini si am nevoie de cat mai multe sugestii ca sa umplu aceste pagini asa ca orice sugestie este binevenita!
Multumesc anticipat!
Comparatii dintre algoritmii implementati de tine si alti algoritmi care fac acelasi lucru - benchmarks.

Analiza algoritmilor tai, formularea unor teoreme care subliniaza avantajele lor, si demonstratia formala a acestor teoreme.

Demonstrarea corectitudinii algoritmilor tai.

#11
XON-XOFF

XON-XOFF

    Big Fat Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,442
  • Înscris: 27.05.2006
prelucrare imagini - ce înseamnă ? și ce ai făcut tu concret ?
în mod normal, faci pe mai multe imagini, și tragi niște concluzii, că merge mai bine pe imaginile de tip X sau Y. Faci niște histograme ale imaginilor, niște grafice, etc
la fel cu partea de culori

tu teoretic afirmi că ai făcut o lucrare de complexitate medie spre mare, că e de licență, nu de semestru. Rezultatele acestei lucrări ar trebui să umple acele 60 de pagini. La imagini e chiar mai simplu pt că cu relativ puține imagini ocupi mult spațiu pe pagină.

#12
Rassilon

Rassilon

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 113
  • Înscris: 06.12.2013
Am vorbit si cu profesoara si acum stiu ce trebuie sa fac.
Profesoara mi-a spus ca nu trebuie ceva asa de complex pt licenta, asa ca am facut pana la urma ceva mai simplu,identificare forma si culoare prin vision si stiu si ce trebuie sa scriu :)
Multumesc pt sugestii!

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate