Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd
 Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 

Job ca Asistent Medical

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
addy1607

addy1607

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 750
  • Înscris: 03.02.2010
Salutare!
In septembrie termin facultatea de asistență medicală si îmi caut un loc de muncă în afara. Engleza o știu bine.
Este cineva pe aici care lucrează in domeniu afara?

O zi buna!!

#2
Karhu

Karhu

    Heretic member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 39,916
  • Înscris: 25.06.2007
Te duci asa, fara pic de experienta?

#3
primuministru

primuministru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,845
  • Înscris: 05.10.2007
Daca nu ai cel putin 1 an experienta, nu te ia nimeni nici ca femeie de serviciu.Ai nevoie si de acte...autorizatie de libera practica, asigurare malpraxis, cel putin 1 an experienta.Termina facultatea si vezi daca-ti gasesti un loc pe undeva, apoi te gandesti cum sa ajungi pe-afara.

#4
addy1607

addy1607

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 750
  • Înscris: 03.02.2010
De 1 an si 2 luni fac voluntariat la ambulanță. Voluntariatul este luat acolo in calcul?

#5
CristianV93

CristianV93

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 329
  • Înscris: 09.05.2015
La ce rebuturi pe banda rulanta de viitori medici/asistenti ies din facultatile/postlicealele astea te ingrozesti. Sa incurci halucele cu policele - ti-am dat asa un exemplu - bine, poate nu e cazu' tau, tu fiind bine pregatit, desi mira-m-as, e jenant. Si problema care se pune este ca majoritatea astora slab, dar slab pregatiti, fara experienta sunt aspiranti la Franta, Germania, UK etc. Din partea mea duceti-va, mai bine ii mutilati pe aia decat pe noi.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate