Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

Sisteme antiefractie pentru locuinte

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
2651 replies to this topic

#1639
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014
dar daca ai norocul sa mai prinzi si niste incapabili, poti sa-i prinzi in fapt, ii filmezi, ori chiar sa anunti politia si sa-i gaseasca direct acolo. indiferent de situatie, eu spun ca o camera functionala merita mai mult decat una de decor.

#1640
A10

A10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,072
  • Înscris: 19.12.2012
Vezi ca alarmele wireless sunt usor de neutralizat, ti-o spune unu care a lucrat in domeniu.
Alarma cu senzori pe fir, eventual senzori dubli si supraveghere gasesti in 500-600 lei ceva ieftinache, un vdr si o camera iar pe parcurs mai poti adauga.

Edited by A10, 03 May 2017 - 23:14.


#1641
bidarualex

bidarualex

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 07.03.2017
Pai alarma wireless a recpmandat mesteru, faza e ca mie imi trebuie si la geamuri, nu doar la usa si nu vreau fire prin casa. A avut cineva, cu fir dar la usa doar si a fost multumit dar eu nu vreau sa sparg peretii. Mai astept pareri

#1642
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017
Cu un aparat de bruiaj poti sa ai si mama alarmelor wireless . pe cablu e sfant !
P.S. Mesterul ti-a recomant wireless pt ca e usor de instalat si face bani rapid ...

Edited by Baxon, 03 May 2017 - 23:36.


#1643
A10

A10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,072
  • Înscris: 19.12.2012

View Postbidarualex, on 03 mai 2017 - 23:30, said:

Pai alarma wireless a recpmandat mesteru, faza e ca mie imi trebuie si la geamuri, nu doar la usa si nu vreau fire prin casa. A avut cineva, cu fir dar la usa doar si a fost multumit dar eu nu vreau sa sparg peretii. Mai astept pareri
Daca astepti pareri care sa te multumeasca atunci probabil astepti ceva de genul "pune alarma wireles" dar eu nu iti recomand. Mesterul ti-a spus pt ca e mai simplu si pt el de instalat, iti planteaza senzorii pe pereti, programeaza alarma si iti ia banu. Dupa o vreme o sa te frece senzorii ca li-s gata bateriile plus ce spuneam mai sus, posibilitatea de a fi neutralizata. Acum tu alegi daca iti pui alarma doar ca sa fie de impresie artistica sau ca sa te protejeze.

#1644
LightLux

LightLux

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 29.01.2017
Nu stii ce vrei,nu ai specificat nici macar unde folosesti asta(nu adresa ne intereseaza) si nici cati senzori vrei sa ai in sistem. Si vrei ca lumea sa iti motiveze raspunsurile,sa iti ghiceasca tie dorintele si necesitatile.
In rest,aproape niciodata ceva bine realizat in domeniul asta nu se face wireless.

Edited by LightLux, 04 May 2017 - 00:50.


#1645
bidarualex

bidarualex

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 07.03.2017
Unde vreau sa o folosesc? In locuinta personala, vreau sa isi motiveze fiindca casa e construita deja si nu aa vrea sa sparg peretii.

#1646
ggelu

ggelu

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 7,316
  • Înscris: 21.01.2009
Pai primul motiv l-ai dat tu : nu vrei sa mai spargi peretii .  Oricine ar veni  cu alta propunere ar ajunge tot la spartul peretilor.  De fapt ai de ales intre un sistem wireless recomandat de un mester  si pareri ( avizate din cate observ )  de pe forum .  Pentru o chestiune de siguranta mi se pare cam subtire discutia . Daca o tratezi in modul asta eu zic ca e ok alarma wireless . Uite ca ti-am si motivat  optiunea mea.
LE : vezi ca tot pe aria de electrice  mai sunt topice ale PNI cu sisteme de alarma si monitorizare . Daca tot vrei sa mergi in directia asta  arunca si acolo  o privire .

#1647
bidarualex

bidarualex

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 07.03.2017
Multumesc

#1648
Petrecristi

Petrecristi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,367
  • Înscris: 19.12.2009
Si mie-mi plac cele wireless si nu stiu cat de realiste sunt cazurile cu bruiarea semnalului, eu nu cunosc nici un caz real.
Dar as avea alta recomandare. Paradox Mg5050. Problema e ca e cam scumpa dar foarte buna. Defapt mie mi placea aceasta pentru ca este hibrida, suporta si senzori pe fir si wireless dar cred ca poti alege si alt model tot de la paradox, magelan, care sa suporte doar senzori wireless. Sunt un pic mai elegante acelea.

Edited by Petrecristi, 04 May 2017 - 20:34.


#1649
bidarualex

bidarualex

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 07.03.2017
Deci paradox ar fi cele mai bune? Alte pareri(la cele wireless)

#1650
nelutu_s

nelutu_s

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 25.08.2007
am o problema cu conectarea la un Cerber C82, cu modemul M02 Roel. orice am incercat imi da mesajul "wrong pc ID" indiferent ce am incercat sa fac. conectare fire, valoare pentru pc ID, panel ID etc. ma poate ajuta cineva?

#1651
conkorde

conkorde

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 39
  • Înscris: 31.12.2012
Da.multumesc mult..

#1652
conkorde

conkorde

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 39
  • Înscris: 31.12.2012
salut. am dezactivat optiunile 1 si 2 din sectiunea 016 si tot bipaie la cadere tensiune...pana apas tasta #?
Mai trebuie facut ceva...armat,dezarmat?  inainte nu facea nimic la caderea tensiunii!..era liniste !!

#1653
alexsec

alexsec

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 14.08.2015
conkorde intra si in 018 si dezactiveaza 8

#1654
adrian80

adrian80

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,314
  • Înscris: 23.09.2006
Salutari
Am o alarma Magellan MG5000. Am avut abonament la o firma de paza dar am renuntat pentru ca in 2 ani am activat-o doar de 2 ori.
Acum vreau sa bag cartela mea SIM si sa ma anunte pe mine in caz de evenimente.
Cand au luat cartela lor SIM din sistem au deconectat si modulul de la curent.
1. Cum leg iar modulul in care se baga SIMul la curent?
2. Cum setez sistemul sa ma anunte pe mine cand e activata si apar evenimente?

Merci
Poza cu sistemul meu:
Attached File  20170517_165041.jpg   292.1K   40 downloads

Attached File  20170517_165105.jpg   292.45K   39 downloads

Edited by adrian80, 17 May 2017 - 16:21.


#1655
adrian80

adrian80

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,314
  • Înscris: 23.09.2006
Am legat firul la 12V si acum functioneaza placa GSM, are beculete aprinse.
Deci mai ramane sa setez sa sune pe numarul meu. Inainte era setata sa sune la dispecer, deci ar trebui doar sa modific numarul de telefon.
Cum fac asta?

Multumesc anticipat

#1656
HaRdTrY

HaRdTrY

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 27.06.2010
Buna ziua,

Am o problema cu un sistem de alarma Cerber C52. L-am montat de vreo 5 ani cam asa, totul bine, pana am vrut sa il extind. Am constatat atunci ca totul este blocat si nu pot modifica nici-o setare. A trebuit sa il resetez, si dupa sa il reconfigurez. M mers asa dupa vreo jumatate de an.. dupa iar s-a blocat. Acum sa explic fenomenul:

Cand vreau sa intru intr-un meniu.. apas gen *8[cod instalator] pana aici totul bine... dar daca incerc sa intru in orice meniu imi da un piuit lung. Codul este bun, deoarece daca scriu altul deja piuie din start lung. Vreau sa scot piuitul de la tastatura, la cate 30 de secunde, atunci cand nu am curent, pentru ca este super enervant. Setarea asta s-a activat tot de atunci de cand mi s-a blocat meniul, ca inainte nu facea. Mentionez ca am 2 tastaturi, dar pe niciuna nu merge sa intru.

Multumesc.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate