Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?

Acoperire gol extrior intre termo...
 Intreprindere individuala fara ac...

Marci Biciclete - recomandari

Lipsa Tensiune pe o Faza, bransam...

Recomandare bicicleta copil 5 ani.
 Recomandare kit automat acces usa

[email][nvidia] Your GeForce NOW ...

Site nesigur

Baghetele ornamentale intre foile...
 O recomandare pentru o camera ful...

Pareri magazin online quickmobile?

Unde gasesc banane albastre?

Despre compania de aministrare Sq...

Finala Champions League: Real Madrid vs Atletico Madrid !

- - - - -
  • Please log in to reply
77 replies to this topic

f1gio

f1gio

Member

• Grup: Members
Cea mai nereusita finala din ultimul timp. A jucat antifotbal(aka R.Madrid) contra anti anti fotbal (aka Atl. Madrid).
Ce s-a vazut??? Preferam un meci de handbal (Gyor- R.Valcea) sigur era mai interesant.

TeoriaConspiratiei

TeoriaConspiratiei

Member

Exigenti mai sunt unii. Mie mi-a placut. N-a fost cel mai spectaculos meci, Atletico nu e o ehipa foarte spectaculoasa, Realul a redus motoarele din a doua, de aia l-am incadrat la "frumusel". Daca nu le place nici un Real-Atletico ma intreb cum comenteaza meciurile din Liga 1.
Singurul lucru care m-a ofticat urat e cel despre care am scris, la 11 m Atletico le-a dat pe toate in dreapta portarului, Realul pe toate in stanga si portarul lu Atletico n-a ghicit deloc coltul. Rar am vazut un portar mai putin inspirat. Ce-o fi vrut sa faca , de pilda , la prima executie ? A ramas pe centru , parand ca voia sa se duca in dreapta si s-a uitat lung dupa ea. :( Ce o fi fost in capul lui ? Mi s-a parut nehotarat.

jegmihai

jegmihai

Senior Member

• Grup: Senior Members
Eu am adormit in repriza a doua. :lol:

Octavian_SK

Octavian_SK

Senior Member

View Postf1gio, on 29 mai 2016 - 16:39, said:

Ce s-a vazut??? Preferam un meci de handbal (Gyor- R.Valcea) sigur era mai interesant.
Si cine te-a oprit? te-o fi legat Ronaldo de telecomanda si n-ai putut schimba Posted Image

Coseriu

Coseriu

Junior Member

Pe scurt a fost un meci disputat in care ambele echipe au luptat,dovada fiind crampele jucatorilor datorate oboselii in minutele de prelungire.Din pacate  aceasta finala pierduta poate insemna plecarea lui Simeone de la Atletico,dar si afirmarea lui Zidane. Posted Image

Bursul

Bursul

alias Petrov, zilier in DE

View PostTeoriaConspiratiei, on 29 mai 2016 - 15:45, said:

M-am ofticat, am tinut cu Atletico.
Meci surprinzator , simetric , prima repriza a fost a Realului , a doua a lu` Atletico. Prelungirile, echilibrate. Ma asteptam sa-i incalece cei de la Real tot jocul.
La 11 m am plans, m-am dat cu capul de pereti, mi-am sfasiat hainele si mi-am tras cateva palme zdravene. Portarul de la Atletico a fost nul, la vreo doua executii a ramas tintuit pe centru , dupa ce a dat impresia ca vrea sa plonjeze in dreapta. L-au executat numai in stanga la radacina stalpului. Nu si-a ales din 5 lovituri nici macar o singura data coltul din stanga lui , s-a dus numai in dreapta sau a ramas blana pe centru. Nu l-am inteles. Pot intelege ca astepti pana cand loveste mingea, pana in ultimul moment, nicio secunda in plus , cand ai in fata jucatori perversi care asteapta sa plece portarul inainte de executie, dar chiar sa astepti sa vezi unde se duce si sa renunti sa sari cand iti dai seama ca ai gresit coltul, la nivelul asta nu ma asteptam sa vad. Inspiratie: zero. Sa ti le dea pe toate in stanga si sa nu pleci niciodata in stanga...pai las-o dreaq de aici ca mai lipsit de inspiratiune nici ca poti sa fii. Ala de la Real a fost mai inteligent. A vazut ca ceilalti le dau pe toate in dreapta, in coltul opus, pentru a pastra probabil simetria partidei si la a patra si-a ales dreapta. N-a scos-o , a fost bara, dar oricum a fost mai inspirat.
Se spune de obicei ca la 11 m nu apara niciodata portarul, intotdeauna rateaza executantul. Nu cred sa fie chiar asa, mai conteaza si inspiratia portarului. Daca iti alegi coltul, il ghicesti si n-o da perfect , ai sanse sa aperi. Eu crez ca a fost si vina portarului de la Atletico. A vazut ca i-a dat-o o data, de doua ori, de trei ori, de patru ori in stanga lui , jos la firul ierbii, la barica, pai sa sara , nene, o data si-n partea aia !
Meci frumusel cu un final urat . Posted Image

Sunt 100 % de acord cu parerea ta despre portari. Desi in timpul meciului portarul lui Atletico a fost super, la 11 metri a dat-o rau in bara. Macar sa fi sarit in stanga o data si tot erau sanse sa apere. La Real nu mi-am facut griji stiam ca au portar ok si la 11 metri, ma temeam ca Oblak o sa fie la fel de bun.

In primele minute ale meciului s-a vazut diferenta dintre echipe, daca se poate spune asa. Ca la nivelul asta se poate spune doar ca unii au pregatit mai bine meciul decat altii. Realul a fost peste Atletico ... numai ca atunci cand au dat gol, hop s-au retras, asa cum am scris si pe topicul Realului:

View PostBursul, on 25 mai 2016 - 10:37, said:

Daca da Real prima data gol, sigur va da si Atletico unu. Real cand conduce (atunci cand joaca cu echipe mari) joaca numai pe contraatac.
Aceeasi tactica de rahat au folsit-o cu Juventus anul trecut si au muscat-o. Anul asta cu Manchester City la fel, au facut si au avut noroc.

Edited by Bursul, 30 May 2016 - 12:19.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate