Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 

windows phone with s-pen?

- - - - -
  • Please log in to reply
17 replies to this topic

#1
dr-HansVolter

dr-HansVolter

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 106
  • Înscris: 10.05.2016
Puteti sa-mi spuneti si mie cateva modele de telefoane windows phone dar care sa aiba si S-Pen?Ca asa ceva eu nu am vazut,doar la cele cu android din seria Samsung note.

Edited by dr-HansVolter, 27 May 2016 - 20:38.


#2
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,492
  • Înscris: 19.04.2009
S-Pen este un produs Samsung specific seriei Note si unor tablete compatibile.

Singurul device similar cu windows (dar nu Phone) este Surface.

Edited by lex404, 27 May 2016 - 20:43.


#3
Defined

Defined

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 167
  • Înscris: 15.05.2016
Ce e
s penul?

#4
Mur

Mur

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 10,144
  • Înscris: 16.01.2012

View PostDefined, on 27 mai 2016 - 20:44, said:

Ce e
s penul?
http://lmgtfy.com/?q=s-pen

#5
n-amname

n-amname

    Brain Power User

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,729
  • Înscris: 10.11.2013
Momentan, nu. Windows mobile 6.5 avea suport pentru pen, dar ala e cam vechi, Mobile 10, poate in viitor.
Ai windows RT si windows full care suporta pen.. Asus Notetab fiind un exemplu convenibil.

Edited by n-amname, 27 May 2016 - 21:38.


#6
dr-HansVolter

dr-HansVolter

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 106
  • Înscris: 10.05.2016
am inteles,se pare ca acesta e handicapul telefoanelor cu sist de operare windows.Sint f multi care doresc pen la un telefon smart,si de aceea androidul castiga teren
Da asa este am avut un tel. smart mio a 701 cu sist. op windows 6.5 si tin minte ca avea pen ala,ma jucam heroes 3 mobile pe el.Si ma gandeam ca daca junghiu ala cu 6.5 are pen,trebuie sa aiba si astea mai noi de acum......
Cand or iesi si telefoane cu sist de op windows+pen,ma mut de pe android,din cauza ca pe android sint din ce in ce mai multe reclame obositoare si nedorite si te incurca.Windowsul e mult mai stabil decat androidul ca sist de op si mult mai bun,si banuiesc ca nu e asa de obositor ca androidul cu reclamele vietii la aplicatii.
In general imi plac mai mult astea cu pen gen cum e notele din cauza ca sint multe aplicatii care necesita acuratete,nu poti sa le faci pe toate cu dejtu'.De ex sa joci heroes 3,nu poti fara pen,daca vrei sa desenezi ceva in paint iar nu poti fara creion,iar mesajele nu le poti scrie chiar asa repede daca ai dejtele mari,si exemplele pot continua  =)

Edited by dr-HansVolter, 28 May 2016 - 12:56.


#7
n-amname

n-amname

    Brain Power User

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,729
  • Înscris: 10.11.2013
Sa stii ca este un handicap, mai ales ca Microsoft vrea sa prezinte windows 10 mobile ca fiind un sistem enterprise (ei renuntand la consumer market).
Totusi, pana anul viitor nu astept suport pentru pen... Atunci, cred, va avea, daca se mai lanseaza surface phone.

#8
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,492
  • Înscris: 19.04.2009
Confunzi grav lucrurile.

S-Pen nu e un stylus normal, are anumite funcții care sunt disponibile doar pe câteva telefoane.
S-Pen nu merge pe orice telefon. Si similar iar, sunt putine telefoane non Samsung care oferă ceva asemanator.

In schimb orice telefon fie el iPhone sau Microsoft suporta stylus capacitiv.

#9
dr-HansVolter

dr-HansVolter

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 106
  • Înscris: 10.05.2016
Nu confund nimic,stiam asta.Cand aveam Samsung note 1, touch-ul de pe ecran mergea doar cu creionul lui,daca incercam sa folosesc orice alt "creion" nu functiona.Pe de alta parte la telefoanele cu sist de operare windows acel touch merge si cu un pix.Aici este un + pt cele cu windows.
Dar discutia era alta.Telefoanele cu windows nu au  pen-ul lor dedicat ca cele Samsung note cu android

nokia lumia 1520 de ex:
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/Vfh5XxX2JoE?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by dr-HansVolter, 29 May 2016 - 01:46.


#10
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,492
  • Înscris: 19.04.2009
Pai ti-am zis, merg cu stylusuri capacitive.

Dar dedicate bune exista doar la Samsung, la iPad Pro si la Surface.

#11
dr-HansVolter

dr-HansVolter

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 106
  • Înscris: 10.05.2016
recomandati-mi si mie unu din asta cu sist de operare windows dar care sa aiba ecran de max 5-5.3 inchi,sa aiba accumulator macar de 2500 ideal 3000 mAh si placa video cat mai buna pt jocuri si ram 2gb ca 1 gb e prea putin la vremurile astea.Asta lumia 1520 e prea mare are ecran de 6 inchi.

Edited by dr-HansVolter, 29 May 2016 - 23:14.


#12
breitner

breitner

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,819
  • Înscris: 17.05.2010

View Postdr-HansVolter, on 29 mai 2016 - 23:11, said:

recomandati-mi si mie unu din asta cu sist de operare windows dar care sa aiba ecran de max 5-5.3 inchi,sa aiba accumulator macar de 2500 ideal 3000 mAh si placa video cat mai buna pt jocuri si ram 2gb ca 1 gb e prea putin la vremurile astea.Asta lumia 1520 e prea mare are ecran de 6 inchi.

Xiaomi Mi4, Xiaomi Mi5 (se "monteaza" Windows 10 de pe site-ul lor oficial)

#13
clona01

clona01

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 160
  • Înscris: 12.09.2015
Cand pe Windows mergea SPen, sau stylus, Samsung nu stia de asa ceva. Windows merge cu stylus de la WP6.

#14
breitner

breitner

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,819
  • Înscris: 17.05.2010

View Postclona01, on 27 iunie 2016 - 07:55, said:

Cand pe Windows mergea SPen, sau stylus, Samsung nu stia de asa ceva. Windows merge cu stylus de la WP6.

Exact, pana nu au furat tot ce au putut de la Apple si Microsoft erau zero barat (si acum au un proces cu Microsoft ( de miliarde de dolari) si de aceea au conditionat implementarea wm 10 pe telefoanele lor cu renuntarea la proces).

#15
dr-HansVolter

dr-HansVolter

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 106
  • Înscris: 10.05.2016

View Postbreitner, on 26 iunie 2016 - 10:04, said:

Xiaomi Mi4, Xiaomi Mi5 (se "monteaza" Windows 10 de pe site-ul lor oficial)
toate bune si frumoase,dar din ce vad la gsm arena spec. spune clar ca xiaomi mi4 respectiv mi5 ambele vin cu sist. de operare android.Cum e posibil sa pui windows pe ele ,daca acele telefoane vin cu android?Eu cred ca nu se poate

Edited by dr-HansVolter, 27 June 2016 - 14:39.


#16
breitner

breitner

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,819
  • Înscris: 17.05.2010

View Postdr-HansVolter, on 27 iunie 2016 - 14:38, said:

toate bune si frumoase,dar din ce vad la gsm arena spec. spune clar ca xiaomi mi4 respectiv mi5 ambele vin cu sist. de operare android.Cum e posibil sa pui windows pe ele ,daca acele telefoane vin cu android?Eu cred ca nu se poate
Exact cum am scris: gasesti toate instructiunile pe site-ul oficial al xiaomi. Vrei "mura-n gura"? Poftim: http://en.miui.com/t...189556-1-1.html
MIUI este sistem de operare proprietar si dezvoltat de Xiaomi Tech din android.

Edited by breitner, 27 June 2016 - 15:11.


#17
iliemirea

iliemirea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,662
  • Înscris: 17.07.2014

View Postbreitner, on 27 iunie 2016 - 11:59, said:

Exact, pana nu au furat tot ce au putut de la Apple si Microsoft erau zero barat (si acum au un proces cu Microsoft ( de miliarde de dolari) si de aceea au conditionat implementarea wm 10 pe telefoanele lor cu renuntarea la proces).

Am avut telefon chinezesc cu touchscreen inainte de Apple, prin 2005, functiona destul de prost dar functiona.
Avea si pen pentru ecran atasat.
Asa ca toata lumea "fura" idei si le perfectioneaza.
Tot chinezii au facut primele telefoane care sa funtioneze cu doua sim-uri concomitent.

Edited by iliemirea, 01 July 2016 - 10:35.


#18
breitner

breitner

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,819
  • Înscris: 17.05.2010

View Postiliemirea, on 01 iulie 2016 - 10:32, said:

.......
Asa ca toata lumea "fura" idei si le perfectioneaza.
Tot chinezii au facut primele telefoane care sa funtioneze cu doua sim-uri concomitent.
De furat idei fura aproape toti (mai ales "galbenii")! Ex.: Huawei sunt mai scumpe (si mai "proaste") decat Xiaomi, dar pentru ca platesc anumite brevete pot sa le vanda in Europa (la pret se adauga si reclama), pe cand Xiaomi nu (tot ce se importa provine direct de pe site-uri chinezesti, fara a implica firma)

Edited by breitner, 01 July 2016 - 12:40.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate