Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Montaj aer conditionat in balcon ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!
 Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA
 Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac
 Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...
 

Fenomenul moldovencelor. De ce asa multi romani renunta la fetele autohtone pt. moldovece?

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
67 replies to this topic

Poll: Fenomenul moldovencelor. De ce asa multi romani renunta la fetele autohtone pt. moldovece? (30 member(s) have cast votes)

De ce asa multi romani renunta la fetele autohtone pt. moldovece?

  1. Moldovencele sunt mai frumoase decat romancele. (11 votes [27.50%])

    Percentage of vote: 27.50%

  2. Romancele nu prea ofera sex (8 votes [20.00%])

    Percentage of vote: 20.00%

  3. Romancele se lasa mai greu agatate/abordate. (2 votes [5.00%])

    Percentage of vote: 5.00%

  4. Romancele nu mai vor o relatie, fiind axate pe cariera. (3 votes [7.50%])

    Percentage of vote: 7.50%

  5. Moldovencele sunt mai inteligente,mai inalte, mai bune gospodine (8 votes [20.00%])

    Percentage of vote: 20.00%

  6. Te inseli! Romancele sunt mai cautate decat moldovencele! (8 votes [20.00%])

    Percentage of vote: 20.00%

Vote

#37
joseph_lacroix

joseph_lacroix

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,299
  • Înscris: 17.09.2013
asa e viata cu o moldoveanca:
https://youtu.be/LDwXm8qezgw?t=44s

https://youtu.be/LDwXm8qezgw?

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube....ed/LDwXm8qezgw" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Edited by joseph_lacroix, 27 May 2016 - 20:58.


#38
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,349
  • Înscris: 23.02.2015

 honey_andrada, on 27 mai 2016 - 20:43, said:

la mine in familie, barbatii s-au dus devreme toti.

Imi pare rau sa aud asta . Posted Image

#39
honey_andrada

honey_andrada

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 505
  • Înscris: 19.02.2007

 gingisKHAN2015, on 27 mai 2016 - 20:56, said:

Imi pare rau sa aud asta . Posted Image

mersi, ma refeream la bunici/strabunici :) m-am exprimat gresit.

#40
marcusdefeis

marcusdefeis

    Lunetist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,028
  • Înscris: 14.07.2008

 >ficus, on 27 mai 2016 - 19:54, said:

moldovencele sunt familiste convinse, in general, de aceea stiu sa gateasca ca nimeni altele
ce? bors?

#41
fguy

fguy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 416
  • Înscris: 19.10.2015
Salut, m-am referit la ambele moldovence. Si cele din Romania si cele din Rep. Moldova
Chiar pe unele forumuri de seductie... bucurestenii s-au laudat cu mari ispravi pe la Iasi ca de ex.

Restul romancelor (e bine daca scriu asa?!)  in generala se lasa f. greu, si au foarte mari pretentii, pe fizic bineinteles . Nu ma credeti ? Intrebati oameni care au fost prin Italia, Spania, USA you name it.
Si chiar invers, faceti un cont de facebook folosind aceeasi poza si o puneti in Romania, rep. moldova, ucraina, rusia, USA, canada, germania...doar in Romania si in tarile musulmane are sa vezi cum sar armasarii pe tine. Nu am vazut in nici o alta tara (exclus musulanii) barbati care din prima: "buna, ai prieten?! nu-mi dai nr. sa ne vedem diseara? da hai sa ne vedem diseara...eu nu sunt ca restul"... la toate natiile din lume dragostea apare natural, in Romania f. multi ceresesc... iar fetele... cel putin in ardeal nu mai au pic de bun simt. selectie sexuala, de dimineata pana seara.

#42
petre69

petre69

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,784
  • Înscris: 27.01.2009
Moldovencele sunt mai la indemana si mai nepretentioase

#43
fguy

fguy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 416
  • Înscris: 19.10.2015
E suficient sa te uiti aici , sa vezi cat de mult difera englezoaicele fara de fetele din Romania.
Peste tot fetele daca nu sunt cot la cot cu barbatii, incerca sa-i copieze intr-un fel.

https://www.google.r...iw=1366&bih=658


In Romania sunt fitoase, ele sunt fete, noi suntem baieti, bla bla bla. Le place sa faca sex doar cu aia frumosi si sa-i minta pe restul, sa-si bata joc,etc. In alte natii nu intalnesti asa ceva prea des pt. ca efectiv daca le abordeaza 0-5 barbati pe noaptea (In oradea am numarat cum una a fost abordata de 300 ori pe ora!!!!) iar pe Fb daca ai 20-30 like-uri,etc. E bine sa te respecti, dar nu mi se pare corect sa-mi rup picioarele si nervii pt. a avea o ardeleanca, care e cu mult mai urata, mai grasa si mai pitica decat o moldoveanca/basarabeanca. Si macar daca ar avea bun simt si s-ar lasa la toti atat de greu... insa daca baiatul e chipes... hi hi hi

#44
honey_andrada

honey_andrada

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 505
  • Înscris: 19.02.2007

 marcusdefeis, on 27 mai 2016 - 21:12, said:

ce? bors?

borsul ala face bine la plamani, stomac si colon.

#45
Nero-d

Nero-d

    je m'en fiche/pohui

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,138
  • Înscris: 30.01.2004
n-am citit topicul, n-am completat chestionarul asa ca nu dați! :)


[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/i4X8OQ6sE_Q?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#46
marcusdefeis

marcusdefeis

    Lunetist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,028
  • Înscris: 14.07.2008

 honey_andrada, on 27 mai 2016 - 21:27, said:

borsul ala face bine la plamani, stomac si colon.
nu in zona mea

#47
fguy

fguy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 416
  • Înscris: 19.10.2015

 pink_flamingo, on 27 mai 2016 - 20:37, said:

Doua chestiuni:

1. Economia de piata - sunt mai ieftin de intretinut;
2. La chisinau a ajuns Mcdonalds ceva mai tarziu. Ca si proportie, mai multe din moldovence inca au forme placute ochiului fata de romance.

2. Asta ar inseamna sa caute si ele barbati foarte frumosi... insa se pare ca ,apropae cam orice barbat cu putina straduinta poate cuceri inima unei moldovence frumoase.


Poate e un moldovean pe forum sa ne lamureasca cu ceva : Moldovencele din zona ta se lasa usor si la moldovenii de rand sau doar se uita (tipi femeiesc) de jos la cineva doarc ca e din Bucuresti ca de ex?

#48
balauru69

balauru69

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,869
  • Înscris: 27.08.2005
Fenomenul moldovencelor??? Despre ce fenomen vorbim? Despre curvasarie? OK, stiu o gramada de moldovence care sunt sotii sau amante bune, gatesc bine, etc. Da inteleg ca aici vorbim despre alea care apar la TV. Alea care au prins un fraier si-i toaca banii.

#49
honey_andrada

honey_andrada

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 505
  • Înscris: 19.02.2007

 fguy, on 27 mai 2016 - 21:32, said:


2. Asta ar inseamna sa caute si ele barbati foarte frumosi... insa se pare ca ,apropae cam orice barbat cu putina straduinta poate cuceri inima unei moldovence frumoase.


Poate e un moldovean pe forum sa ne lamureasca cu ceva : Moldovencele din zona ta se lasa usor si la moldovenii de rand sau doar se uita (tipi femeiesc) de jos la cineva doarc ca e din Bucuresti ca de ex?

poate doar de la gradinita s-ar uita cineva de jos la tine.

#50
marcusdefeis

marcusdefeis

    Lunetist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,028
  • Înscris: 14.07.2008
lipseste o varianta la poll: "easy and available"

#51
xilo

xilo

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 4,052
  • Înscris: 25.10.2014
Moldovencele sunt mai de viata ca ardelencele (sunt ardelean) , mult mai deschise , glumete, nu au fumuri in cap . Am lucrat 6 ani prin zona Moldovei si am ramas placut surprins.
In Ardeal prin zona Sibiu , Alba , Cj sunt "ardelence" de Olt, parintii au venit odata cu marea industrializare si ele isi spun ardelence dar ...singele apa nu se face , astea sunt pericol social, atita se tin de cu nasul pe sus de ti-e frica sa nu explodeze  dar la o abordare mai in forta rapid iti dai seama ca-s netede pe scoarta ca masa din bucatarie .

Edited by xilo, 27 May 2016 - 21:53.


#52
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,349
  • Înscris: 23.02.2015
Dupa paste am  adus pe unii sa puna polistiren pe afara ca era frig asta iarna . Mamaitza  alfa  a blocului bombanea ca aia fac zgomot cu percutia si se darama oglinda in baie de la dibluri ,de la baterea lor in zid mai exact . Face doamna Han o castronoaie mare de clatite cu visine , umfla un bidon de vin de la ea de acasa si coboara in solie de pace . Va dati seama  ca  de atunci cine se ia de noi misca mort ,da ? Posted Image  E aparatoarea din oficiu si razboinica luminii ! Ne abordeaza uneori pe geam : " domnu  vecinu ,ce face doamna  , parca aud telul de batut oua "  ? Posted Image

Edited by gingisKHAN2015, 27 May 2016 - 22:04.


#53
chaosss

chaosss

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,730
  • Înscris: 24.10.2005
Hai mai bine se fie mutat pe SL si depanativa acolo amintirile/aventurile cu moldovence.

#54
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012

 chaosss, on 27 mai 2016 - 22:06, said:

Hai mai bine se fie mutat pe SL si depanativa acolo amintirile/aventurile cu moldovence.
Nu ar mai avea farmec.
la Stiinte sociale se discuta .....stiintific.

Edited by pasilla, 27 May 2016 - 22:10.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate