Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...
 Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 

ZTE AXON 7

- - - - -
  • Please log in to reply
287 replies to this topic

#37
razor_titann

razor_titann

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 563
  • Înscris: 24.11.2006
Eu pe updateul B08 nu am observat problema asta, tot timpul am o notificare, un mail sau vreun mesaj si clipeste ledul ala. O sa fiu atent sa vad daca atunci cand intra in deep sleep se opreste ledul.

#38
4ndr3i-13

4ndr3i-13

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,479
  • Înscris: 02.01.2008
varianta pe gri nu se mai gaseste nicaieri?

#39
razor_titann

razor_titann

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 563
  • Înscris: 24.11.2006
Vezi poate au la RDS. Eu am varianta Quartz Grey și îmi place maxim cu arata, nu e bling bling ca ala gold.

#40
geonride

geonride

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 146
  • Înscris: 26.02.2007
cum e cu ledul de notificare in deep sleep? ..si cum stai cu semnalul pe retea si in wifi?

eu am aproape 2 saptamani de cand am dat comanda...inca nimic. Ma gandesc ca nici o sansa pana la sfarsitul lunii, mai ales ca pe vremea asta cu drumuri blocate nu prea se fac transporturi de marfa in regim normal.

Edited by geonride, 11 January 2017 - 14:29.


#41
deloghi

deloghi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,498
  • Înscris: 16.08.2015
incercat de mine ieri.super ok telefonul.pacat ca nu vine nubia z11 si la noi.este fenomenal acest nubia.ca minusuri ptr axon 7 - nu gasesti husa sau sticla ptr ecran.iar cine are asa ceva sunt nebuni cand cer 50-60 roni ptr o sticla securizata.poate in viitor apar acestea mai ieftin.nu va grabiti sa-l luati inca deoarece este la inceput iar pretul in maxim 1-2 luni va scade si il puteti lua sub 1700 roni.producatorii mari lanseaza anul asta pe banda telefoane cu dotari super.deja in doua saptamani a coborat de la 2000 roni la 1899 roni.deci in ritmul asta o sa fie accesibil sub 1700 roni.perioada decembrie - ianuarie magazinele nu aduc marfa iar preturile raman sus.dupa ianuarie piata se umple cu noutati iar preturile scad la ce a fost lansat in 2016....deci...aveti rabdare!

Edited by deloghi, 12 January 2017 - 10:58.


#42
4ndr3i-13

4ndr3i-13

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,479
  • Înscris: 02.01.2008
eu sper sa apara mai multe telefoane de top cu front stereo speakers anul acesta

#43
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Si HTC-ul au cateva modele cu boxe in fata. Chiar seamana designul HTC cu ZTE.

#44
4ndr3i-13

4ndr3i-13

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,479
  • Înscris: 02.01.2008
corect, dar eu unul n-as mai lua acum htc one M9 cu snapdragon 810

#45
Bodolay

Bodolay

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 184
  • Înscris: 03.09.2016
Eu am comandat de la Digi un Axon 7 sâmbătă, azi m-au sunat că îl vor preda curierului. Timp rezonabil, zic eu. Fiind client vechi cu o grămadă de servicii de la ei am beneficiat de o reducere de 320 de lei din avans, deci în loc de 1000 de lei avans dau 680. Fair enough.
Cât despre HTC...că nu mă pot abține...eu unul nu aș lua nici torturat. Androidul de pe el e brutalizat, sodomizat, batjocorit în ultimul hal (că dpdv hardware ar fi foarte OK). Mulțumită lor mulți au migrat la iPhone și demonizează azi Androidul ca fiind de rahat.

#46
geonride

geonride

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 146
  • Înscris: 26.02.2007
Perfect de acord...eu am senzatia ca la HTC lucreaza autisti! se mai mira ca merg din ce in ce mai prost si au incasari slabe care le aduce falimentul! softul..cum spuneai...brutalizat, bateria la orice htc e subdimensionata si de slaba calitate si sa nu mai vorbim la raportul dotari / pret.  
In alta ordine de idei cum ai obtinut asa mare discount ca mie mi-au oferit doar 180 lei si am toate serviciile de ani de zile, plus ca am comandat telefonul in urma cu 2 saptamani si nu au dat niciun semn.
Ai specificat ceva despre varianta de culoare?

#47
Bodolay

Bodolay

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 184
  • Înscris: 03.09.2016
Păi am așa: patru abonamente Optim Nelimitat, Fiber Link 500, cablu TV, HBO, stick Digi Net, smart card CI+...

#48
geonride

geonride

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 146
  • Înscris: 26.02.2007
atunci ti-au dat prea putin discount! :)

despre culoare ai cerut ceva anume sau astepti surpriza?

#49
Bodolay

Bodolay

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 184
  • Înscris: 03.09.2016
Uitasem complet de culoare, acuma că zici mi-am adus aminte. Pe net apare doar o singură variantă de culoare, nu e ca pe Emag, probabil asta m-a influențat. Nu am optat pentru o nuanță anume. Acuma mă rog doar să nu fie ceva roz Tahiti :))
Dacă stau bine și mă gândesc, nici când am comandat Nexus 5 nu am cerut vreo culoare anume și mi-a venit în negru, ceea ce vroiam practic. Bănuiesc că nici nu se complică cu game de culori. O să revin după ce ajunge și îți spun ce culoare are :)

Edited by Bodolay, 12 January 2017 - 15:20.


#50
geonride

geonride

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 146
  • Înscris: 26.02.2007
auriul ala mi se pare cel putin ciudat...ca un accesoriu pt ghiul! si eu sper sa vina varianta gri ca arata infinit mai bine decat auriu! bafta!

#51
deloghi

deloghi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,498
  • Înscris: 16.08.2015
am urmarit de mult timp 3 modele de telefoane printre care si zte7.am vazut teste de viteza la net si soft plus camera.mi-a sarit in ochi o singura problema intampinata de mai multi care au testat acest telefon....viteza la net este dubioasa!!! toti care prezentau acest telefon spun ca netul este o problema.la configurare spune ca este cat 6 adica 300/50 mbs iar pe wifi este inclusiv ac, dar in realitate in teste a fost dezamagitor.ramane de vazut si alte teste si cred ca zic pass cu acest model.celelalte 2 modele pe care am pus ochii sunt Xiaomi Mi MIX, Ceramic, Dual Sim, 6.4'', 4GB RAM, 128GB ROM, 4G, 2.35GHz si LETV LE PRO 3 DUAL SIM 32GB LTE 4G 5.5". puteti intra si voi pe youtube sa vedeti ce v-am spus.cateva persoane au remarcat cum in testul de viteza oscila mult viteza iar altii au comentat pe ideea ca nu-si dau seama de ce nu pot depasi 50 mbs la download cand ruterul lor plus providerul de net furnizeaza net de peste 200 mbs.....ciudat nu!!?? intr-un alt filmulet vazut azinoapte telefonul era pe netul furnizat de operatorul de telefonie iar viteza oscila dramatic.....pana la urma la bani astia care ii cer vanzatorii plus producatorul zte trebuia sa lamureasca si sa puna la punct unul dintre cele mai importante caracteristici -transmisia de date la internet.tot ce este peste 1500 roni in domeniul telefoanelor deja nu mai au probleme de genul acesta.la pretul de 1900-2000 roni acest model trebuia sa fie brici. nu m-a lamurit acest model.o fi el bun in soft sau camera dar la net este jale. or sa fie uni care vor zice ca ce conteaza viteza dar o sa vada pe pielea lor cand vor sta sa astepte sa se incarce filmulete sau site-uri care au dimensiuni mai mari si necesita trafic mare de date.

Edited by deloghi, 13 January 2017 - 05:46.


#52
deloghi

deloghi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,498
  • Înscris: 16.08.2015
in luna aprilie cei de la sony lanseaza z7 care va fi la un pret de 490 - 600 $ iar tehnologia este remarcabila.are scaner de retina iar ecranul este 4K plus.in europa se preconizeaza ca in luna mai isi face debutul iar pretul pentru romania nu va depasi 2700 - 2800 roni pentru varianta de 6 inci.ptr varianta de 5.2 inci pretul nu va depasi 2400 - 2500 roni.pentru ce ofera acest sony z7, toate chinezariile vor scadea la pret cam tot ce este acum pe piata. deja vor sa lanseze zilele acestea z6 care va fi ca un preabul pentru z7. japonezi declara ca z6 este ceva ce trebuie lansat deoarece nu pot face trecerea la snapdragon 830 fara sa nu treaca prin cel de 821....cam ironici!!!  aveti aici filmuletul de prezentare.ramane sa va lamuriti singuri.
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/uISWCrG_uQc?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by deloghi, 13 January 2017 - 07:32.


#53
geonride

geonride

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 146
  • Înscris: 26.02.2007
ne poate ajuta un posesor cu un speed test la semnal retea si wifi pentru a face o comparatie cu rezultatele celor care sunt nemultumiti pe forumurile altor tari.

#54
deloghi

deloghi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,498
  • Înscris: 16.08.2015
cam asa arata semnalul  https://youtu.be/dTsg7EyYKFM?t=256   sau aici   https://youtu.be/tjrcoLoL8xw?t=220   sau aici nu se pot inchide aplicatiile care nu le dorim din cauza menegerului de la android  https://youtu.be/W1h_exfVf0Q?t=6. aici puteti vedea cat de slab este stabilizatorul video practic zici ca este telefonul lui bunicul de 300 roni care si el filmeaza,  https://youtu.be/ni3pb7UwwJU?t=15 filmarea este jenanta practic zici ca mergi pe drum plin cu bolovani. o sa spun pass si raman sa caut alt model mult mai performant. la 1900 - 2000 roni cat cer pe acest model nu merita banul. sunt alte modele chiar mai ieftine care sincer chiar daca zte se chinuie tot nu ii va ajunge din urma.

Edited by deloghi, 13 January 2017 - 19:11.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate