Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Va rog recomandati echipa serioa...
 Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?
 

ZTE AXON 7

- - - - -
  • Please log in to reply
287 replies to this topic

#19
ggelu

ggelu

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 7,316
  • Înscris: 21.01.2009
Oficial , in Europa , poti sa il cumperi de pe Amazon.

#20
bogdanutzuu

bogdanutzuu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 25.07.2010
Eu l-am luat de pe amazon.de . Pret total 2300 de lei, atat imi arata in homebank la tranzactii :)

#21
razor_titann

razor_titann

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 563
  • Înscris: 24.11.2006
S-au miscat bine baietii de la ZTE, au dat deja 2 update-uri in decurs de o luna si urmeaza al 3lea in curand. Problema ar fi ca momentan daca vrei root trebuie sa faci downgrade la B03.
[ http://uploads.tapatalk-cdn.com/20161103/0f4827cf71eb91ffc8c5821894950e70.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ http://uploads.tapatalk-cdn.com/20161103/007a1e1a9c6a1468e232d414841fcb9a.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by razor_titann, 03 November 2016 - 13:40.


#22
HLG

HLG

    Like a baws!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,100
  • Înscris: 08.07.2007
Cum ti se pare butoanele capacitive?
Nu te deranjeaza ca sunt asa apropiate?

#23
razor_titann

razor_titann

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 563
  • Înscris: 24.11.2006
Nu, ma deranjează ca nu se aprinde iar noaptea nu le vad, dar le intuiesc poziția. După ce fac root o sa îmi pun butoane pe ecran.

#24
danromania2002

danromania2002

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 73
  • Înscris: 27.08.2007
Se pare ca saptamana asta se lanseaza si Axon 7 in romania oficial, cel putin asa scrie zte pe facebook. Imi pare un pic rau ca m-am grabit cu Axon 7 mini...

#25
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

 danromania2002, on 25 decembrie 2016 - 12:32, said:

Se pare ca saptamana asta se lanseaza si Axon 7 in romania oficial, cel putin asa scrie zte pe facebook. Imi pare un pic rau ca m-am grabit cu Axon 7 mini...

Pe Altex apare cu pretul de 2000 de lei, cu stoc epuizat. http://altex.ro/cata...t/?q=zte axon 7

Eu unul sunt multumit de varianta mini. Nu as avea la ce sa folosesc asemenea procesor, atatia GB de RAM si spatiu de stocare.

#26
razor_titann

razor_titann

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 563
  • Înscris: 24.11.2006
Pana acum baietii s-au tinut de treaba cu updateurile, il am din octombrie si au primit urmatoarele OTA-uri: B03, B05, B06, B08 si mai nou B09 pe care nu l-am instalat. B08 este cel mai stabil de pana acum, bateria tine foarte mult la utilizare intensiva (5-6 ore de ecran). Singurul telefon cu care l-as schimba ar fi un Moto Z Play care inca nu s-a lansat la noi.

#27
bogdan074

bogdan074

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,575
  • Înscris: 11.04.2005
E în oferta la RDS.

#28
gabriel_mare

gabriel_mare

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 102
  • Înscris: 19.12.2009
L-am luat si eu.

#29
geonride

geonride

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 146
  • Înscris: 26.02.2007
Ceva impresii despre telefon? Ce varianta de culoare ai? Semnal, probleme?

#30
razor_titann

razor_titann

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 563
  • Înscris: 24.11.2006
Pana la urma vorbim de 7 sau de mini?

#31
geonride

geonride

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 146
  • Înscris: 26.02.2007
de axon 7...conform titlului!

#32
razor_titann

razor_titann

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 563
  • Înscris: 24.11.2006
Bine, ca aveam impresia ca e vorba de 7 mini. Eu am B08 de vreo 2-3 saptamani si totul este perfect. Bateria tine foarte bine (5-6 ore de ecran on), semnal bun (vodafone) fara alte probleme.
Eu il am deja de 3 luni si sunt chiar multumit de el, vin de pe un Nexus cu android stock asa ca i-am pus si astuia Pixel Launcher ca ma oripila launcher ala cu totul pe desktop.
Imi place maxim ca pe lockscreen se schimba wallpaperul dinamic, la fiecare deblocare a ecranului am o imagine noua si total random care se poate salva in telefon.

#33
geonride

geonride

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 146
  • Înscris: 26.02.2007
Te-ai obisnuit cu butoanele capacitive? sunt multe pareri negative pe net cu privire la ele, cum ca ar fi ciudat de folosit...in special in intuneric! Am dat si eu comanda la rcs...sper sa nu vina cu varianta aurie ca nu imi place deloc.

#34
geonride

geonride

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 146
  • Înscris: 26.02.2007
...mai am o intrebare pentru posesori: e adevarat ca led-ul de notificare se opreste dupa cateva minute automat?

#35
razor_titann

razor_titann

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 563
  • Înscris: 24.11.2006
Noaptea le nimeresc mai greu, te obisnuiesti cu timpul insa ar fi trebui macar sa pouna optiunea de butoane virtuale pe ecran, de multe ori ma folosesc de mi-pop ( butonul virtual cu multiple functii: back, home, alt-tab etc).
Cand e la incarcat si primesti o notificare ledul clipeste verde insa dupa un timp se intoarce la rosu consistent (charging). Oricum cam micut ledul si nici macar nu e RGB, doar verde si rosu.

#36
geonride

geonride

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 146
  • Înscris: 26.02.2007
nu inteleg cum de s-au zgarcit la niste detalii banale care nu cred ca ii incurca prea mult la costuri...un led rgb pt notificare si un led pt ilunimare butoane capacitive. cine ii mai intelege si pe chinezii astia. am vazut insa ca sunt receptivi..rezolva din probleme cu timpul.
te intrebam insa daca ledul de notificari se opreste dupa 3-5 minute automat chiar daca nu ai verificat telefonul. pe forumuri se plang multi de treaba asta cum ca daca primesti un apel sau mesaj si nu esti langa telefon ,  ledul de notificare clipeste doar maxim 5 minute si apoi se opreste..ceea ce e o stupizenie. poti verifica, te rog?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate