Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Clio IV Estate 0.9 TCe, echipare Zen

- - - - -
  • Please log in to reply
65 replies to this topic

#37
dantt

dantt

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,140
  • Înscris: 10.06.2008
Da,pentru unele motoare e normal sa fie asa.Sincer,nu am mers cu astfel de motoare.Am in schimb o Honda Accord diesel si,uneori cand deschid capota e o idee mai jos antigelul.Era sa fac prostie si sa completez,De ce zic prostie,fiindca in mers,nivelul se ridica corespunzator.De retinut!Nu se amesteca antigelul in nici un caz.Se completeaza cu unul identic cu cel din motor!!!Sa stapanesti sanatos masina multe sute de mii de km,fara evenimente.

#38
inius

inius

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,960
  • Înscris: 02.02.2011
Dec. 2016, prima revizie - 728 RON. Sincer, mă așteptam la maxim 600-650 RON. Partea bună e că reînnoirea unei polițe CASCO cu franșiză în rețeaua Renault e 211 EUR.

#39
DannyMC

DannyMC

    Bug freak

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,992
  • Înscris: 09.05.2009
Cam mare diferenta de pret doar pentru sigla! Posted Image La Dacia, acelasi motor, a fost 579! La CASCO ce fransiza ai?

Edited by DannyMC, 06 December 2016 - 17:31.


#40
inius

inius

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,960
  • Înscris: 02.02.2011
100 EUR în rețeaua lor și 350 EUR în altă rețea.

#41
DannyMC

DannyMC

    Bug freak

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,992
  • Înscris: 09.05.2009
Am inteles, multumesc! Mai am o intrebare, daca nu te deranjeaza, care a fost valoarea de asigurare a masinii?

#42
inius

inius

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,960
  • Înscris: 02.02.2011
10003 EUR.

#43
inius

inius

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,960
  • Înscris: 02.02.2011
Schimbat anvelope, alarmă roșie în bord, constatare, bulitură una bucată senzor, valoare distracție 240 RON :D

#44
alexcrist

alexcrist

    Watchdog

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,302
  • Înscris: 02.02.2006
Păi și ai plătit-o tu? Sau ți-ai schimbat singur anvelopele?

Edited by alexcrist, 03 May 2017 - 14:25.


#45
inius

inius

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,960
  • Înscris: 02.02.2011
Păi normal că am plătit eu, fiindcă am schimbat anvelopele la un service oarecare, nu în rețeaua Renault. Senzorul respectiv era rupt, probabil băiatu' de acolo a dat mai cu forță în jantă, cine știe.

#46
jay333

jay333

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,174
  • Înscris: 02.04.2007
Ia vezi daca au acelasi cod: https://www.olx.ro/o...html#d8eea0e3c3

#47
alexcrist

alexcrist

    Watchdog

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,302
  • Înscris: 02.02.2006

View Postinius, on 03 mai 2017 - 16:34, said:

Păi normal că am plătit eu, fiindcă am schimbat anvelopele la un service oarecare, nu în rețeaua Renault.
Și ce, un service oarecare nu poartă responsabilitatea daunelor sale? Dacă îți băgau și-o cheie franceză prin parbriz, la fel ziceai? Mai ales acum că senzorii sunt dotare obligatorie, deci majoritatea mașinilor noi îi au, e inadmisibil să ți-i rupă și să suporți tu paguba!

#48
lula_canci

lula_canci

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,387
  • Înscris: 24.03.2007
De altfel, chiar ieftin senzorul.

#49
inius

inius

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,960
  • Înscris: 02.02.2011

View Postalexcrist, on 03 mai 2017 - 17:06, said:


Și ce, un service oarecare nu poartă responsabilitatea daunelor sale? Dacă Ăźți băgau și-o cheie franceză prin parbriz, la fel ziceai? Mai ales acum că senzorii sunt dotare obligatorie, deci majoritatea mașinilor noi Ăźi au, e inadmisibil să ți-i rupă și să suporți tu paguba!

Ei, asta e altceva. Dar n-aveam timp să mă duc la ăia unde am făcut schimbul și să mă cert cu ei. Mie îmi trebuia mașina funcțională azi, că de-asta am mers cu ea în service. Putea fi vorba de ceva simplu, o simplă reinițializare. În orice caz, trebuie avut în vedere așa ceva. Mi-aduc aminte ca atunci când am ridicat mașina de la reprezentanță cei de acolo m-au avertizat să am grijă la aspectul ăsta. Uite că am pățit-o.

#50
alexcrist

alexcrist

    Watchdog

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,302
  • Înscris: 02.02.2006
Nu cred că e timpul pierdut. Cu factura senzorului te duci frumos la vulcanizarea respectivă, și îi întrebi dacă vor să trimiți o plângere la ANPC. Și poate te despăgubesc. Dacă nu, o plângere se face stând în pat acasă, pe site, și primești răspuns în 30 de zile. În cel mai rău caz, le arde o amendă (găsesc ei pentru ce), dar măcar nu scapă gratis. Și să învețe meserie pe propria cheltuială, nu pe a clienților.

#51
lula_canci

lula_canci

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,387
  • Înscris: 24.03.2007
Asta se poate face daca mai ai un bon fiscal de la vulcanizare, altfel nici nu poti depune plangerea, nu mai zic sa mergi la ei sa-i intrebi de sanatate, ca iti cer aia sa le arati ca la ei ai facut.

#52
inius

inius

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,960
  • Înscris: 02.02.2011
Actualizat sistemul MediaNav la 7.0.5 (de la 6.0.3) și hărțile Europa de Est. Bine, vorba vine „Europa de Est”, că am și insula Martinica pe acolo și de fapt n-o să-mi trebuiască decât România și alte câteva țări de pe aici. Momentan nu-mi dau seama ce are nou sau diferit această variantă de MediaNav față de cea veche. Pare identică.

#53
MicroEdge

MicroEdge

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,280
  • Înscris: 16.08.2016
Actualizări de străzi, sensuri unice etc. Modificările de obicei subt mici

#54
inius

inius

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,960
  • Înscris: 02.02.2011
Păi pentru așa ceva nu e suficient să actualizez doar hărțile? Nu e prima oară când actualizez sistemul: am mai făcut-o după ce am luat mașina și vara trecută, și parcă nu-mi aduc aminte să fi actualizat altceva decât hărțile. Acum au fost două actualizări distincte, una pentru sistem (care nu-mi aduc aminte să se mai fi făcut) și una pentru hărți.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate