Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Numai aici despre emisiunea lui Dragoș Pătraru...

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
242 replies to this topic

#19
caiuscorneliu

caiuscorneliu

    Lazy Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,288
  • Înscris: 06.02.2008
Ce sa zic? Pana la urma RDS cu Digi e singurul trust care face televiziune fără țâțe. Au venit ultimii dar au ajuns primii pe segmentul oamenilor mai educati si cu studii.

#20
miki07

miki07

    Simplu și banal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,940
  • Înscris: 18.09.2008
Patraru e singurul care mai tine stindardul emisiunilor de opinie. Nu e un prezentator stralucit, dar emisiunile lui sunt decente. Sa vedem cu ce vine TVR pe acel tronson orar. Probabil cu reluari, redifuzari, reimpachetari.

#21
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
Dupa audientele fulminante ale lui Guran, digi24 mai da o lovitura.

#22
M0D3

M0D3

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,887
  • Înscris: 22.03.2009
Merge la Digi, a anuntat oficial.

Dragoș Pătraru, prezentat oficial la Digi24: „Am ales singura stație care ne-a făcut o ofertă bună, sper ca nu am greșit“

Dragoș Pătraru a anunțat oficial că se mută cu „Starea Nației“ la Digi24 și că un nou sezon va fi pregătit începând cu 1 august. Pătraru a lămurit astfel necunoscuta postului cu care semnase. Până atunci, vor fi pe post scurte „pastille“. Cum și-a motivat Pătraru alegerea
„Emisiunea se mută începând de zilele următoare și apoi din luna august. Încă din 6 iunie vom face câte un material în fiecare zi, acele filme pe care noi le numim «Starea zilei». Din 1 august vom începe un nou sezon din «Starea Nației». Am găsit în voi singura stație care ne-a făcut o ofertă OK, mai ales din punct de vedere editorial, am avut mai multe oferte, am ales aici, sper ca nu am greșit“, a declarat Pătraru la Digi24. În ceea ce privește ultima ediție de la TVR 1, acesta a spus: „Venim cu produsul nostru, cu oamenii cu care am făcut acest format, cele patru sezoane. Emisiunea din această seară de la TVR este despre Televiziunea Română și despre starea Televiziunii Publice. Televiziunea Română e un fel de ONG care ia 80 de milioane de euro de la populație și plătește 3.000 de angajați. Nu puteam să rămânem intr-o instituție în care toată lumea urăște pe toată lumea“.
Cu privire la viitorul proiect de la Digi24, Pătraru a spus că vrea să păstreze funcția de gatekeeper în funcție de subiectele interesante pentru public. „Vreau să-i liniștesc pe oameni, sunt foarte ingrijorați că nu ne vor mai vedea. Pregătim un proiect și pentru oamenii din diaspora, vor putea vedea la Digi emisiunea, pe satelit. Facem subiectele interesante pentru public, publicul nu mai vrea să i se livreze informația seacă, noi folosim toate elementele umorului, nu doar satira. Folosim foarte multe lucruri, păstrăm această funcție de gatekeeper. Este o emisiune care se realizeaza 80% pe opinia publicului“, a mai zis el.
Din informațiile paginademedia.ro, emisiunea „Starea Nației“ va fi, în grilă, de la ora 23:00, imediat după „Biziday“ cu Moise Guran. Se reia, practic, modul în care cele două emisiuni erau și în grila TVR, pe când cei doi realizatori lucrau la Televiziunea Publică.

http://adevarul.ro/e...f4df/index.html

#23
valy277

valy277

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,231
  • Înscris: 04.01.2013

View PostM0D3, on 31 mai 2016 - 23:29, said:

Merge la Digi, a anuntat oficial.

Dragoș Pătraru, prezentat oficial la Digi24: „Am ales singura stație care ne-a făcut o ofertă bună, sper ca nu am greșit“

Dragoș Pătraru a anunțat oficial că se mută cu „Starea Nației“ la Digi24 și că un nou sezon va fi pregătit ĂźncepĂąnd cu 1 august. Pătraru a lămurit astfel necunoscuta postului cu care semnase. PĂąnă atunci, vor fi pe post scurte „pastille“. Cum și-a motivat Pătraru alegerea
„Emisiunea se mută ĂźncepĂąnd de zilele următoare și apoi din luna august. Încă din 6 iunie vom face cĂąte un material Ăźn fiecare zi, acele filme pe care noi le numim «Starea zilei». Din 1 august vom Ăźncepe un nou sezon din «Starea Nației». Am găsit Ăźn voi singura stație care ne-a făcut o ofertă OK, mai ales din punct de vedere editorial, am avut mai multe oferte, am ales aici, sper ca nu am greșit“, a declarat Pătraru la Digi24. În ceea ce privește ultima ediție de la TVR 1, acesta a spus: „Venim cu produsul nostru, cu oamenii cu care am făcut acest format, cele patru sezoane. Emisiunea din această seară de la TVR este despre Televiziunea RomĂąnă și despre starea Televiziunii Publice. Televiziunea RomĂąnă e un fel de ONG care ia 80 de milioane de euro de la populație și plătește 3.000 de angajați. Nu puteam să rămĂąnem intr-o instituție Ăźn care toată lumea urăște pe toată lumea“.
Cu privire la viitorul proiect de la Digi24, Pătraru a spus că vrea să păstreze funcția de gatekeeper Ăźn funcție de subiectele interesante pentru public. „Vreau să-i liniștesc pe oameni, sunt foarte ingrijorați că nu ne vor mai vedea. Pregătim un proiect și pentru oamenii din diaspora, vor putea vedea la Digi emisiunea, pe satelit. Facem subiectele interesante pentru public, publicul nu mai vrea să i se livreze informația seacă, noi folosim toate elementele umorului, nu doar satira. Folosim foarte multe lucruri, păstrăm această funcție de gatekeeper. Este o emisiune care se realizeaza 80% pe opinia publicului“, a mai zis el.
Din informațiile paginademedia.ro, emisiunea „Starea Nației“ va fi, Ăźn grilă, de la ora 23:00, imediat după „Biziday“ cu Moise Guran. Se reia, practic, modul Ăźn care cele două emisiuni erau și Ăźn grila TVR, pe cĂąnd cei doi realizatori lucrau la Televiziunea Publică.

http://adevarul.ro/e...f4df/index.html
Păi nu de asta a plecat de la TVR pt-că îl pusese de la ora 23.00?din cauza campaniei electorale?Acum ce va face la GIGI 24 la ora 23?

#24
nicu131

nicu131

    Bad Motherfucker

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,619
  • Înscris: 12.02.2008
Se cafteste cu spagatistul si cap de porc

#25
Anonymous1986

Anonymous1986

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,365
  • Înscris: 03.03.2016
El a spus ca o sa intre de la 22.30

#26
Marin2514

Marin2514

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,045
  • Înscris: 22.09.2013

View Postnicu131, on 01 iunie 2016 - 16:10, said:

Se cafteste cu spagatistul si cap de porc
Dar Badea începe la ora 00.00, nu are cum să se bată cu Dragoș Pătraru. Poate cu Banciu,  că el începe la ora 23.00.

Edited by Marin2514, 05 June 2016 - 09:50.


#27
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
Cand a fost gonit badea la 00:00?

#28
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,774
  • Înscris: 25.01.2007
Tocmai fu prima emisiune Starea Zilei la Digi. Patraru in picioare, in fundal o simpla perdea... Evident, camasa mov...
O sa fie zilnic la 18.13 si 20 (sau 21).58.
A vorbit despre tineri la vot, dar absolut deloc amuzant. nici macar nu a incercat, a fost un text serios si sobru...  mai putin amuzant si decat stirile de la ora 5...
Nasol tare, sper sa nu strice stilul emisiunii, sa-si revina la normal.
Prima emisiune full va fi pe 1 august, se pare ca tot la 22.30.

#29
beavis03

beavis03

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,427
  • Înscris: 10.04.2009
e acum... de la 21:50 la 22:00 :D

#30
WShow13

WShow13

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,678
  • Înscris: 21.09.2012
http://www.paginadem...cu-starea-zilei

#31
marproof

marproof

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 06.03.2014
La lansarea cărții sale a anunțat că sunt în căutarea unui alt post și e posibil să se mute emisiunea din nou.

#32
heinz

heinz

    Cheers!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,580
  • Înscris: 11.02.2016
Nu se muta, are contract pe 3 ani din nefericire pentru Prelipceanu :D
Si nu are unde sa se mute, la Ghitza nu cred ca se intoarce, la Antene in niciun caz, realitatea nu se stie daca o mai duce pana atunci iar la b1 cred ca s-ar incaiera cu banciu. ProTV nu-i da intervalul ala orar in niciun caz, Prima poate se duce pana atunci, singyra varianta ar fi sa se reintoarca la TVR sau sa-si faca propriul post TV.
Eu zic c-o sa ramana la Digi si dupa aia 3 ani (mai sunt 2 acum).

#33
trid_ovi

trid_ovi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,109
  • Înscris: 10.10.2005
Deci...

https://www.paginade...-aici-in-august

#34
beavis03

beavis03

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,427
  • Înscris: 10.04.2009
ma mir ca l-au dat pana la final, au bagat atatea BN-uri de m-am saturat...

a confirmat ca este ultima emisiune desi mai avea 2 ani din contract... sunt curios daca se va intoarce la TVR

fiindca in alta parte nu-l vad, PRO no way (din cauza orei), B1 nici atat (s-ar incaiera cu Banciu Posted Image) iar la Vidanja 3 cred ca o exclude din start

Edited by beavis03, 29 June 2017 - 23:44.


#35
raduors

raduors

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,108
  • Înscris: 13.07.2008
Rămâne realitatea, pro, Kanal D sau de ce nu prima...

#36
beavis03

beavis03

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,427
  • Înscris: 10.04.2009
la PRO TV nu prea se incadreaza in orele de difuzare (ei avand filme la ora aia), poate la Prima ? Posted Image

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate