Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Va rog recomandati echipa serioa...
 Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?
 

AX4 NANO PLUS

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
jordasonesti

jordasonesti

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 71
  • Înscris: 14.08.2009
.

SO: Android® 4.4.2, KitKat™
CPU: Dual-Core 1,3GHz
GPU: Mali-400 MP
3G built-in, HSPA+
Functie apelare
Display: 7", 1024x600 px, Capacitiv, multitouch
GPS, A-GPS
Memorie Flash 8GB
Suporta card microSD pana la 32GB
Wi-Fi: 802.11b/g/n;
Wi-Fi Direct
Bluetooth
Camera frontala, apelare video prin 3G


O tableta low-buget,dar dupa ce ii " customizezi " softul isi face treaba.
Se adreseaza celor fara mari pretentii.
Buna pentru navigare pe internet ,hbo go, vazut un film de pe sd-card ,joculete gen candy,facebook ,skype etc (cu conditia sa nu ii pui prea multe aplicatii).
O singura camera ,frontala,(se vede prost).
Pentru stock rom sp flash :https://www.facebook.com/groups/1727878050822104/

#2
DoruTDK

DoruTDK

    Member with all members in function

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,607
  • Înscris: 30.06.2013
O tableta veche , de duzina , are aproape un an de cand a aparut (iunie 2015) , cu specificatii modeste si depasite si ca hardware si software .

#3
jordasonesti

jordasonesti

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 71
  • Înscris: 14.08.2009

View PostDoruTDK, on 21 mai 2016 - 19:39, said:

O tableta veche , de duzina , are aproape un an de cand a aparut (iunie 2015) , cu specificatii modeste si depasite si ca hardware si software .

La criticat si comentat negativ se pricep toti.Nu ma intereseaza parearea celor care vor marci de firma ,ultra performante si nu intru in polemica cu asemenea indivizi.
Eu am deschis acest topic adresindu-ma celor care AU CUMPARAT aceasta tableta si care au probleme cu ea ,vor sa reinstaleze softul ,sa ii imbunatateasca performanta etc..
Am cumparat produse Allview de circa doi ani si dupa ce am creeat /modificat softul de fabrica nu as arunca o gramada de bani pe produse de "firma ",care fac acelasi lucru.

#4
roxanaRabinowitz

roxanaRabinowitz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,414
  • Înscris: 21.02.2016
Am si eu una, nu reusesc sa vad 720p pe youtube, se impiedica.
Daca tot ai deschis acest topic si ai pomenit de customizare, de ce nu ai dat direct ROM-uri/softuri/linkuri/sfaturi ??

#5
DoruTDK

DoruTDK

    Member with all members in function

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,607
  • Înscris: 30.06.2013
Nu confunda comentariul negativ cu o constatare reala . Asta-i adevarul , tableta e veche , are un an de cand a aparut , intre timp gadgeturile au evoluat si ele din toate punctele de vedere .
E greu de crezut ca un topic deschis acum referitor la un produs aparut acum un an , poate suscita un mare interes .
Si de marci de firma sau oricare alte marci nu am pomenit nimic , m-am referit strict la produsul prezentat .
Intr-adevar trebuie cautat un produs dupa mult pomenitul raport calitate - pret dar din punctul meu de vedere ,
Alview nu prea se incadreaza aici , gasesti destule gadgeturi de la alti producatori cu specificatii mai bune si un pret mai mic .

#6
jordasonesti

jordasonesti

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 71
  • Înscris: 14.08.2009
Producatorul a instalat  multe aplicatii pe care nu toti le utilizam si care consuma spatiu si ram (in background).Nu putem avea pretentii mari la o tableta cu 512 ram ca sa nu sacadeze atunci cand instalam x aplicatii.
La tablete fara root :
-Setari_- Aplicati - Toate si dati tap pe cele pe care considerati ca nu le folositi (ex:chrome,google drive,google music,google carti,,hangouts etc.) si DEZACTIVATI. Optiunea nu le sterge,pot fi oricând activate, dar macar nu va consuma din ram.
-utilizati un launcher consumator mic de resurse gen nova etc.
-intalati din Magazin Play o aplicatie gen: black background.;
-Instalati o aplicatie kill task manager;
-faceti din când in cind un hard reset:
   -bateria incarcata cel putin 60%
   -tableta inchisa se apasa in ordine : volume plus si power;
   -se navigheaza cu volume plus la recovery mode:
   -se confirma cu volume minus;apare recovery
   -se navigheaza cu volume+/- si se confirma cu power : wipe data/ factory reset si apoi wipe cache---reboot;
Atentie:-aceasta operatiune poate sterge totul din memoria interrna ,aplicatii instalate in plus,date etc.,Salvati fotografii,muzica etc pe un card sd, sau in pc.
-nu sint responsabil de eventuale probleme aparute in urma acestei operatiuni.
La tablete/telefoane cu root avantajul este ca poti castiga si spatiu in memoria interna prin dezinstalarea aplicatiilor , cu un app gen link2sd. Atentie : nu dezinstalati aplicatii linga care scrie ODEX.

In general,pe acest forum iei ban daca dai linkuri spre tutoriale,soft etc.
Ultima moda este sa se creeze un grup inchis Facebook,unde se pun softuri,linkuri spre tutoriale,adrese ,fisiere etc PENTRU UZUL PERSONAL AL MEMBRILOR.

https://www.facebook...27878050822104/


Sper ca sint multi detinatori al acestei tablete care vor sa se implice,daca nu ,va ramine un simplu topic.

Edited by jordasonesti, 22 May 2016 - 22:05.


#7
jordasonesti

jordasonesti

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 71
  • Înscris: 14.08.2009
STOCK ROM SV.8 ZIP SI PENTRU SP FLASH TOOLS
CUSTOM RECOVERY PHILZ
ROOT

https://www.facebook...27878050822104/

#8
gigiones

gigiones

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 319
  • Înscris: 13.03.2006
a rootat cineva aceasta tableta ?

#9
Alexrules

Alexrules

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 287
  • Înscris: 09.01.2013
Da, merge cu apk-ul ala de root

#10
sabinv5

sabinv5

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 01.07.2010
Salut. Astept acceptul in grupul de pe Fb

#11
jordasonesti

jordasonesti

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 71
  • Înscris: 14.08.2009
Am închis grupul de pe Facebook.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate