Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Prima oara cand port costum help

- - - - -
  • Please log in to reply
28 replies to this topic

#19
draculescu

draculescu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,875
  • Înscris: 06.04.2013
Sacoul se poarta descheiat doar cand te asezi, cand te ridici te inchei imediat. Punct.

Pantalonii tai sunt cat se poate de ok, nu te lua dupa moda cretina in care trebuie sa iti stramtezi pantalonii pana la arata ca izmenele lui Nea Marin din Nea Marin miliardar.
Si, pentru Dzeu, nu-ti mai sufleca manecile ca nu te duci sa cari saci de cartofi!!

Dar butonii, unde-s butonii??

#20
meanman

meanman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,940
  • Înscris: 14.08.2006
iti sta bine, mergi asa la petrecere si incearca sa nu te mai gandesti la costum; dupa ce dansezi si bei o bere dai jos sacoul si jumate din grija o lasi pe scaun..oricum vei mai avea nevoie de costum la urmatoarea nunta sau banchet peste cativa ani si o sa -ti cumperi altul ca asta nu-ti mai este bun.

#21
Prien

Prien

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,877
  • Înscris: 11.12.2006
Tinerete, prima data ca sa te simti bine in costum trebuie sa te simti bine in pielea ta. Nu parerea mea sau altcuiva conteaza.
Ca sa las palavrele si sa vin cu ceva util. Incearca sa stai in costum cateva ore prin casa
Cumpara-ti bilete la un teatru - ca Opera nu mai sunt, hi, hi- si mergi la spectacol. Chiar, pana acum nu ai mai fost niciodata ? hai sa nu divaghez.
Si cand ajungi in sala uita-te la domni de acolo. Pt ca o ii vezi imediat pe cei care stiu sa poate un costum si pe cei care se sufoca in el.
Dupa ce ai vazun un DOMN, vezi cat de drept sta. In poza-altfel incadrata ca dracu- am senzatia ca stai cocosat. Cand esti in costum trebuie sa stai drept, de parca ti-a intra o sabie in fund . Scuze exprimare care poate genera...interpretari. Sincer, nu doresc sa fiu obscen.  Dar cam asta e cuvantul.
La scoala nu ai profi care vin la costum?

#22
ripper

ripper

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,257
  • Înscris: 25.03.2002
Ce conteaza cum e, dupa cateva beri, iei o domnisoara si oricum il dai jos... adica sper sa faci asta. :)

#23
Stan_Patzitul

Stan_Patzitul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,733
  • Înscris: 26.08.2009
Nu-i strica nebunule! Sunt ok asa cum sunt. Daca-i stramtezi vei arata ca o barza in ei. Tu nu ai picioarele dezvoltate (musculoase) si e normal sa fie pantalonii un pic mai largi. Daca potrivesti pantalonii dupa picoarele tale se va vedea ca ai doua bete infipte in cur in loc de picoare Posted Image
Pui o pereche de pantofi in picioare si esti ok.
Pune neaparat alta cravata. Ceva cu combinatie de visiniu/rosu ca sa deschida un pic situatia, sa ai si o pata de culoare. Asa zici ca esti nasu din tren...

Attached Files



#24
Bob493

Bob493

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,305
  • Înscris: 12.07.2010
Costumul ti-e mare. Nu are rost sa-ti iei altul, pentru ca nu pari sa ai fizicul pe care sa mearga orice costum. Du-te cu el la croitor.

Si nu lua in considerare sfaturi primite de la oameni care isi cumpara pantofi de la Auchan.

#25
bobo666

bobo666

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,100
  • Înscris: 05.06.2015

 Dafuq313, on 21 mai 2016 - 00:27, said:

http://imgur.com/vo3Bfpn
Am impresia ca pantalonii nu stau bine,in 2 saptamani am balul de absolvire si e prima oara cand port costum,ce parere aveti ? Mi se pare ca imi stau ciudat rau pantalonii ..

Cel putin in poza, pantalonii par a fi cam largi pentru tine, dar i-ai tras pana sus? Pantalonii la costum nu se poarta "atarnati" precum blugii. De asemenea, probeaza-i si incaltat cu pantofi.

PS: Culoarea si modelul sunt absolut ok. N-ai de ce sa-ti faci griji.

#26
Prien

Prien

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,877
  • Înscris: 11.12.2006
Corect, de cravata uitasem.
Vezi ca si cravata trebuie sa iti stea bine. Adica sa fie atat de lunga incat marginea (vraful) (aproape) sa ajunga la catarama de la curea. Daca nu ajunge si opreste la cativa cm, mda, merge..
Cand ii vad pe unii ca au o cravata pus pe o lungime de palma dupa gat, imediat le pun stampila..
Din cate stiu eu rolul cravatei e sa ascunda nasturii de la camasa...
Altfel, exerseaza cateva noduri, pt ca in momentul plecarii sa sti cum se face.
Cand o sa iti fie cald, iti desfaci nitel primul nasture de la gat si doar atat.
Si nu iti eliberezi cravata astfel incat sa iti atarne. Chiar daca turbezi de cald...
Postura de DOMN implica si sacrificii. Asumati-le..Ca de mitocani e plina lumea..
Sa nu uit. Pantofii. Facuti cu crema incat sa luceasca si sa orbeasca, ca in reclama.....Nu TE rade.
Dar nu inainte de a pleca de acasa, poti te murdaresti pe maini. Sau pe haina. Sau pe camasa..
Ce Dzeu, daca nici atunci nu esti emotionat..
Pantalonii si ei super calcati. Dar la genul " atat de calcati incat dunga e ascutita si te poti taia in ea"..
Nu Va radeti, loazelor, care este ca imi sunteti simpatici..
Si prin buzunar o batista de panza..Vezi prin filmele de alta data cum se foloseste elegant.
Pt ca la fel, cand ii vad pe unii ca si-o scutura.
Eventual studiaza si niste reviste de moda. In mod normal pe mine ma plictisesc. Dar in ele vezi tinuta pe care o au domnii....
Mainile in buzunar. Iarasi, mor ..
In armata circula o expresie dura "scoate .b..le .mainile din buzunar, ca iti toceste p la unghiile".
Eu inteleg ca nu sti ce sa faci cu mainile. Dar daca le bagi in buzunar, te faci si mai de ...da, fecale..

Jur ca nu am vrut sa jignesc gratuit si neprovocat. Si de aia am folosit anumite exprimari si apelative mai , si sper hazoase..

Edited by Prien, 23 May 2016 - 06:54.


#27
meow91

meow91

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 245
  • Înscris: 07.05.2016

 Prien, on 23 mai 2016 - 06:35, said:

Corect, de cravata uitasem.
Vezi ca si cravata trebuie sa iti stea bine. Adica sa fie atat de lunga incat marginea (vraful) (aproape) sa ajunga la catarama de la curea. Daca nu ajunge si opreste la cativa cm, mda, merge..
Cand ii vad pe unii ca au o cravata pus pe o lungime de palma dupa gat, imediat le pun stampila..
Din cate stiu eu rolul cravatei e sa ascunda nasturii de la camasa...
Altfel, exerseaza cateva noduri, pt ca in momentul plecarii sa sti cum se face.
Cand o sa iti fie cald, iti desfaci nitel primul nasture de la gat si doar atat.
Si nu iti eliberezi cravata astfel incat sa iti atarne. Chiar daca turbezi de cald...
Postura de DOMN implica si sacrificii. Asumati-le..Ca de mitocani e plina lumea..
Sa nu uit. Pantofii. Facuti cu crema incat sa luceasca si sa orbeasca, ca in reclama.....Nu TE rade.
Dar nu inainte de a pleca de acasa, poti te murdaresti pe maini. Sau pe haina. Sau pe camasa..
Ce Dzeu, daca nici atunci nu esti emotionat..
Pantalonii si ei super calcati. Dar la genul " atat de calcati incat dunga e ascutita si te poti taia in ea"..
Nu Va radeti, loazelor, care este ca imi sunteti simpatici..
Si prin buzunar o batista de panza..Vezi prin filmele de alta data cum se foloseste elegant.
Pt ca la fel, cand ii vad pe unii ca si-o scutura.
Eventual studiaza si niste reviste de moda. In mod normal pe mine ma plictisesc. Dar in ele vezi tinuta pe care o au domnii....
Mainile in buzunar. Iarasi, mor ..
In armata circula o expresie dura "scoate .b..le .mainile din buzunar, ca iti toceste p la unghiile".
Eu inteleg ca nu sti ce sa faci cu mainile. Dar daca le bagi in buzunar, te faci si mai de ...da, fecale..

Jur ca nu am vrut sa jignesc gratuit si neprovocat. Si de aia am folosit anumite exprimari si apelative mai , si sper hazoase..


Am impresia ca exagerezi putin. Noile costume sunt mai "sport", lejere. Eu la banchet am avut un astfel de costum-imi venea foarte bine. El pare sa aiba un costum mai de "domn" sa zic asa, sacoul este un pic prea lung pentru el. Acum asta este, si eu am gresit cand mi-am cumparat costumul (pantalonii s-au rupt intre picioare a doua zi:))), erau cam stramti). Oricum, tinuta conteaza doar in seara banchetului, atunci trebuie sa te prezinti ca un domn. Dupa, poti sa te dai James Bond (relaxat). Acum, parca ce ii ceri lui ,este ca intr-un film cu James Bond (daniel craig) cand era in desert si omul era la 4 ace :))))

#28
Silviugabriel1984

Silviugabriel1984

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 510
  • Înscris: 01.11.2012
Iti sta bine.

#29
vladricea

vladricea

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 28.03.2020
Iata o parere si o poza de pe un site de specialitate:
[ https://gentux.imgix.net/1550242188_Fit%20Tips%20-%20How%20to%20Wear%20a%20Suit%20or%20Tuxedo.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate