Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Prima oara cand port costum help

- - - - -
  • Please log in to reply
28 replies to this topic

#1
Dafuq313

Dafuq313

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 03.08.2015
http://imgur.com/vo3Bfpn
Am impresia ca pantalonii nu stau bine,in 2 saptamani am balul de absolvire si e prima oara cand port costum,ce parere aveti ? Mi se pare ca imi stau ciudat rau pantalonii .. Astept pareri de la persoane care se imbraca la costum din cand in cand.Multumesc

#2
DaniJ90

DaniJ90

    You Are Terminated!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,105
  • Înscris: 22.11.2011
Eu ma imbrac foarte des la costum dar nu am nici unul albastru, cauta si tu unul negru, arata mult mai bine.

#3
queron

queron

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,480
  • Înscris: 31.01.2016

View PostDaniJ90, on 21 mai 2016 - 00:29, said:

Eu ma imbrac foarte des la costum dar nu am nici unul albastru, cauta si tu unul negru, arata mult mai bine.

Ciudat si aiurea sfat ai dat, fara suparare, iti dai seama ca a dat ceva bani pe el..

Eu zic sa iti mai stramtezi pantalonii.. mi se par foarte largi pe tine, sau sa iti iei altii.

#4
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Eu zic ca esti bine! Ia-ti si o pereche de pantofi si mai fa o data poza. Altfel se aseaza pantalonii cand esti incaltat.

#5
DaniJ90

DaniJ90

    You Are Terminated!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,105
  • Înscris: 22.11.2011

View Postqueron, on 21 mai 2016 - 00:30, said:

Ciudat si aiurea sfat ai dat, fara suparare, iti dai seama ca a dat ceva bani pe el..

Eu zic sa iti mai stramtezi pantalonii.. mi se par foarte largi pe tine, sau sa iti iei altii.
Avand in vedere ca a zis ca poarta prima oara m-am gandit ca deja il are dar nu l-a purtat la ocazii si daca l-a cumparat asta e, consider ca negrul e pentru costum...si da, sunt largi, cel putin de la genunchi in sus trebuie sa faci ceva cu ei.

Edited by DaniJ90, 21 May 2016 - 00:37.


#6
half-life

half-life

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 226
  • Înscris: 16.02.2006
incearca o poza cu sacoul descheiat: mai tot timpul vei sta cu el descheiat nu incheiat.

#7
Dafuq313

Dafuq313

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 03.08.2015
Am cautat si pe net informatii si aparent da,sunt prea largi,o sa caut o croitorie repede ca sa ii am pe masura mea.Am postat aici pentru ca nu gaseam pe net ... Si da de abia l am cumparat,m am uitat mai mult la sacou sa mi se potrivesca si am uitat de pantaloni ... Acum asta e,nu ma
Imbrac la costum,macar acum stiu

#8
DaniJ90

DaniJ90

    You Are Terminated!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,105
  • Înscris: 22.11.2011
Pai daca acum i-ai luat trebuia sa mergi la magazin in cabina de proba, faceai poza, o postai aici si abia astazi mergeai sa ii cumperi...pana la urma ii poti purta si asa, ma indoiesc ca ceilalti colegi ai tai vor purta costumul corect, insa de acum cand iti mai cumperi costum, mergi pe negru sau gri.Trebuia sa bagi si o poza cu sacoul descheiat...

#9
keta

keta

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,834
  • Înscris: 31.12.2007

View PostDafuq313, on 21 mai 2016 - 00:59, said:

Am cautat si pe net informatii si aparent da,sunt prea largi,o sa caut o croitorie repede ca sa ii am pe masura mea.Am postat aici pentru ca nu gaseam pe net ... Si da de abia l am cumparat,m am uitat mai mult la sacou sa mi se potrivesca si am uitat de pantaloni ... Acum asta e,nu ma
Imbrac la costum,macar acum stiu
Ai vazut ca ti-ai limpezit gandurile de unul singur......
Exact asta trebuia sa faci.
Te duci repede la un atelier de croitorie (sper sa mai existe) si acolo imbracat frumos la costum vor avea grija de tine sa te faca ELEGANT.
Ultima faza cu sa "te faca elegant" nu stiu cat costa..., ca nu am mai dat pe la ateliere de astea de multi ani.
Am noroc si se cam potrivesc masurile pe mine.

Edited by keta, 21 May 2016 - 01:22.


#10
arisel

arisel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 579
  • Înscris: 19.12.2008

View PostMembruAnonim, on 21 mai 2016 - 00:33, said:

Altfel se aseaza pantalonii cand esti incaltat.
Are dreptate...

#11
arisel

arisel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 579
  • Înscris: 19.12.2008
Oricum, distreaza-te...(aia conteaza pentru tine) ...Posted Image  Hainele nu-l fac pe OM...! (Sunt doar un artificiu')

Edited by arisel, 21 May 2016 - 03:18.


#12
testor73

testor73

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 920
  • Înscris: 19.07.2012
Da-i nainte cu tupeu! Costumul e OK. Vezi ce faci pe acolo si cat poti de repede fa ce poti sa te imbeti, dupa aceea nu-ti mai pasa! Betia este cheia in multe cazuri!

#13
arisel

arisel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 579
  • Înscris: 19.12.2008
Nu mai cheltui nimic,pentru costum, e bine asa,Bafta in VIATA!(copile)Posted Image !)

Edited by arisel, 21 May 2016 - 03:41.


#14
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,371
  • Înscris: 01.12.2001
Prima data in costum la 18 ani? Nu ai mai fost la vreo nunta, banchet sau alt eveniment unde se impune sa ai costum? (se poate si in trening pt mire, dar e cam ciudat totusi).
Lasa-l asa, e ok. Manecile de la sacou nu-s prea scurte totusi?

#15
stormwatch

stormwatch

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,772
  • Înscris: 18.04.2010
Problema costumului ăluia nu sînt pantalonii, ci culoarea și croiala.

Fără glumă acuma, ăla e costumul de ginerică al lui taică-tu ? Nu zic, cu atitudinea potrivită te poți descurca și cu ăla (obligatoriu descheiat la sacou, sau încheiat doar cu un nasture, și băgat naibii capacele buzunarelor înăuntru).

Sau, mai bine, fă rost de un costum gri petrol sau negru, care sa pună niște umeri pe tine (și la propriu, și la figurat).

Edited by stormwatch, 21 May 2016 - 05:12.


#16
meow91

meow91

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 245
  • Înscris: 07.05.2016
Pantalonii poti sa-i reglezi tu singurel cand te incalti-problema este sacoul-prea lung si manecile prea scurte...In fine, trebuie sa umbli cu el desfacut, astfel nu cred ca va arata asa de bine. Sa nu uiti sa-ti desfaci sacoul cand te asezi;)

#17
florin71_skoda

florin71_skoda

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 18,070
  • Înscris: 02.01.2008

View PostDafuq313, on 21 mai 2016 - 00:59, said:

... Si da de abia l am cumparat,m am uitat mai mult la sacou sa mi se potrivesca si am uitat de pantaloni ... Acum asta e......

Daca l-ai cumparat recent, de ce nu incerci sa te duci cu el inapoi la magazin si sa-ti schimbi doar pantaloni ?

Anul trecut am fost si eu sa-mi cumpar un costum si am aflat ca mai nou te lasa sa-ti iei sacoul cu un numar si pantaloni cu alt numar. Adica sa combini "piesele" de la 2 costume cu numere diferite. (fireste, costume identice ca si firma/culoare/croi,etc, dar numere diferte).  Probabil ca nu la toate magazinele se procedeaza asa, dar merita incercat.

#18
codesmm

codesmm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,022
  • Înscris: 17.11.2015
E bine costumul. Culoarea este tinereasca si iti vine bine. Negru este culoarea pe care o poarta rromii (nu te lua dupa toti care scriu pe aici) sau atunci cand esti in doliu. Cravata ar fi bine sa fie de alta culoare care sa te deschida, sa te faca mai vizibil, sa atraga privirea (intotdeauna mai deschisa decat costumul, sa fie un albastru deschis, rosu, sau alte nuante complementare cu albastru). Daca camasa este intro singura culoare, este indicata o cravata cu model (dungi, romburi, etc) si culori care se asorteaza cu costumul. Daca camasa este cu dungi, este indicata o cravata uni, intro culoare si fara model. Cauta pe net regulile pentru a te imbraca in stil business (decent) si nu vei gresi. Daca vei dori vreodata sa te imbraci extravagant, risti sa atragi atentia in mod negativ (hilar) daca nu ai suficiente cunostinte in domeniul modei. Succes !

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate