Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Sony Xperia Z2

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
alexamcheama

alexamcheama

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 19.05.2016
Nu stiu daca asta e locul cel mai potribit dar dupa ce m-am uitat putin mi s-a parut cel mai ok. Vin cu o intrebare, am cumparat de la CEL.ro telefonul Sony Xperia Z2 iar dupa apoximativ 6 luni am primit o eroare, nu mai citea simul dupa aproximativ 5 minute de utilizare. L-am dus in service-ul autorizat DIANGY Group iar acum, dupa 50 de zile, astazi, este inca acolo. La fiecare apel, pe care il fac aproape zilnic, primesc acelasi raspuns de 2 saptamani incoace, si anume ca asteapta confirmarea pentru inlocuire. Am sunat si la Sony Xperia Romania si mi s-a spus ca nu ma pot ajuta cu nimic avand in vedere ca telefonu a fost facut pentru comercializare in Emiratele Arabe, lucru pe care eu nu l.am aflat decat acum. Intrebarea mea este, ce pot sa fac ca sa ii constrang putin, sa se puna lucrurile in miscare, cu cine ar trebui sa vorbesc, Sony Xperia Emiratele Arabe, CEL.ro, OPC? ca dupa cum se vede momentan nu o sa se resolve nimic prea curand. O reclamatie o s trimit oricum la DIANGY Group dar asta mai mult ca sigur nu o sa resolve nimic tinand cont ca in momentul in care am intrebat de o adresa de mail pentru reclamatii am primit adresa de mail a secretarei...

Multumesc anticipat si imi cer scuze daca am gresit locul postarii.

#2
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,886
  • Înscris: 01.01.2010
OPC. De acum 35 zile (service-ul are obligatia sa rezolve problema prin orice mijloc, in 15 zile).

#3
alexamcheama

alexamcheama

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 19.05.2016
S-au asigurat ca nu sta 15 zie la ei, l-am lasat prima oara in service pe 01.04.2015, dupa 2 saptamani m-au sunat sa imi spuna ca e gata. Avea aceeasi eroare si am refuzat ridicarea. Dupa inca 15 zile mi-au spus ca e gata. M-am dus, aceeasi eroare. L-am lasat tot la ei. La telefon sustin ca data intrarii in service este 21 aprilie.

Edited by alexamcheama, 20 May 2016 - 00:06.


#4
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,886
  • Înscris: 01.01.2010
OPC. Ii gasesti online, nu necesita deplasare.

#5
D3an

D3an

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,531
  • Înscris: 30.09.2006
este a treia oara in service. ar trebui sa iti dea banii.

#6
albastru

albastru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,914
  • Înscris: 07.05.2003
Iar altă dată evită să cumperi de la Corsarii Online SERELE.

#7
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,836
  • Înscris: 06.01.2008

View PostD3an, on 20 mai 2016 - 06:35, said:

este a treia oara in service. ar trebui sa iti dea banii.
De la "ar trebui" pana la "trebuie" e cale lunga. Mai ales la jegosii astia ce aduc telefoanele in tara pe cai neoficiale, si te trezesti ca nu sunt nici macar destinate pentru vreo tara/regiune din Europa, astfel ca garantia e nula in service-urile autorizate de producator.

View PostYOUR_GOD, on 19 mai 2016 - 23:45, said:

OPC. De acum 35 zile (service-ul are obligatia sa rezolve problema prin orice mijloc, in 15 zile).
Cand e vorba de tepari ce aduc telefoane destinate pietelor din Asia/Emiratele Arabe nu mai conteaza OPC-ul. Din ce profit fac isi permit sa angajeze avocati care sa conteste in instanta amenzile, si ajung sa nu le mai plateasca (sau le platesc peste 10 ani).

Edited by Hider141, 20 May 2016 - 08:05.


#8
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,886
  • Înscris: 01.01.2010

View PostHider141, on 20 mai 2016 - 08:04, said:

Cand e vorba de tepari ce aduc telefoane destinate pietelor din Asia/Emiratele Arabe nu mai conteaza OPC-ul. Din ce profit fac isi permit sa angajeze avocati care sa conteste in instanta amenzile, si ajung sa nu le mai plateasca (sau le platesc peste 10 ani).
Nu cred. Omul are factura si garantie, problema este a lor. Cam multe lucruri rele despre cel.ro...

#9
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,836
  • Înscris: 06.01.2008
Cred ca nu ai avut de-a face cu telefoane aduse neoficial in Romania, si la care sa ai nevoie de garantie.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate