Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Primele supermaketuri, hypermarke...

Combinatie de conturi pentru tran...

Adaptor semnal hi to low

Jocuri Android Multiplayer online...
 Diferenta consum smart meter - Co...

Recomandare demontare+instalare ...

CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie
 CM de snooker 2024

Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea

Noua lege de acces in paduri
 Sunt ouale proaspete?

Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul
 

Tot cu ginecomastia si eu

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
BarbaLunga

BarbaLunga

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 48
  • Înscris: 24.11.2015
Stiu ca e plin forumul de astfel de topicuri, dar de cateva zile ma tot chinuie boala asta sau ce-o fi. Pana acum am crezut ca sunt doar gras, insa am descoperit ca imediat sub piept am o chestie tare acolo(popular i se zice piatra). Am 18 ani si nu stiu de cand am aceasta afectiune. De la 17 ani am slabit de la 92 kg la 77, dar tot sunt gras, avand o inaltime de 1.72. Dupa slabirea asta parca mai lasate imi sunt. Din ce am citit pe net se pare ca daca apar in adolescenta, se duc odata cu pubertatea, dar eu cum am 18 ani, mai am sanse sa scap fara operatie? Fac exercitii de forta si incerc sa mananc cat mai sanatos si sa stau in deficit caloric. Nu fumez/beau/iau steroizi. Pana la cat tine pubertatea asta pana la urma si ce legatura are? Daca are vreo legatura, nu am mai crescut cam deloc de la 14 ani. Imi creste parul repede, sunt si foarte paros de fel.

#2
Lup_Victor

Lup_Victor

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 3,536
  • Înscris: 06.03.2016
Continua cu regimul actual,vezi dupa daca e cazul de cutit.

#3
red46

red46

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,550
  • Înscris: 06.03.2016
Și eu am avut la pubertate (de la 13 ani). La început durea în părți și în mijloc apoi încet încet a dispărut durerea, și după un timp și ele.

Pe tine te dor??

Există o teorie cum că ar fi de la puii injectați cu hormoni de creștere, și acești hormoni au efecte negative asupra corpului uman care duc la dereglare hormonală.

Edited by red46, 19 May 2016 - 21:11.


#4
XON-XOFF

XON-XOFF

    Big Fat Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,442
  • Înscris: 27.05.2006
Ginecomastia înseamnă creșterea anormală a sînilor la băieți (uneori este unilaterală), nu înseamnă că ai o masă tare, piatră cum zici tu. În primul caz e ceva ce, de multe ori, se oprește și se retrage de la sine. În al doilea caz poate fi ceva mai serios. Cel mai probabil îți trebuie un consult în care să fii palpat în mod efectiv. Pe forum e mai greu :-)

#5
BarbaLunga

BarbaLunga

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 48
  • Înscris: 24.11.2015

 red46, on 19 mai 2016 - 21:09, said:

Și eu am avut la pubertate (de la 13 ani). La început durea în pãrți și în mijloc apoi încet încet a dispãrut durerea, și dupã un timp și ele.

Pe tine te dor??

Existã o teorie cum cã ar fi de la puii injectați cu hormoni de creștere, și acești hormoni au efecte negative asupra corpului uman care duc la dereglare hormonalã.
Nu ma dor, dar am apasat intentionat acu' 2 zile si am gasit un punct mai sensibil(imediat deasupra sfarcului, acum nu mai gasesc niciun loc dureros, poate am avut putina febra atunci, chiar nu stiu.)


 XON-XOFF, on 19 mai 2016 - 22:48, said:

Ginecomastia înseamnã creșterea anormalã a sînilor la bãieți (uneori este unilateralã), nu înseamnã cã ai o masã tare, piatrã cum zici tu. ÃŽn primul caz e ceva ce, de multe ori, se oprește și se retrage de la sine. ÃŽn al doilea caz poate fi ceva mai serios. Cel mai probabil îți trebuie un consult în care sã fii palpat în mod efectiv. Pe forum e mai greu :-)
Sunt constient ca trebuie sa merg la medic, dar inca nu mi-am facut carte de sanatate. Si nu prea am incredere in medicul de familie, mi-a mai gresit de vreo 2 ori si tot pe net am aflat ce peobleme aveam. Apoi daca  ma mai trimite sa imi fac si niste analize scumpe, nu o sa imi permit(probabil tata nu o sa ma inteleaga). Si am in partea dreapta putin mai mare.

#6
red46

red46

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,550
  • Înscris: 06.03.2016
Dacă nu te supără, mai stai 2 ani și dacă tot nu dispar atunci explică-i tatălui tău ce și cum.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate