Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn
 Infiltratii casa noua

sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...
 Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou
 

Colin Forbes - pareri

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
Andrei_Moldoveanu

Andrei_Moldoveanu

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 03.04.2016
Va salut, in acest topic as vrea sa va expuneti părerile legate de cartile lui Colin Forbes (in caz ca ati citit de la el).

Eu urmează sa încep primul roman de la acesta, si anume "Operatiunea Shockwave".
Pe Goodreads pare cartea cu cele mai multe opinii pozitive.


Trebuie sa mentionez ca l-am descoperit dupa ce am aflat ca filmul Crimson Tide a fost realizat dupa un roman al acestuia.

Multumesc in avans pentru părerile si contributiile aduse!

#2
Silent_Runner

Silent_Runner

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,633
  • Înscris: 29.05.2004
Confuzie, "Crimson Tide" e scrisa de Richard Henrick.
Colin Forbes (unul dintre pseudonimele lui Raymond Sawkins) a scris "Sinister Tide", la 4 ani dupa "Crimson Tide".

#3
Andrei_Moldoveanu

Andrei_Moldoveanu

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 03.04.2016
Multumesc de clarificare. Shockwave a fost deja comandata de la Libris deci o voi citi.

Daca ai putea sa-mi recomanzi niste cârti bune ale acestui gen as fi recunoscător! "Operatiunea Shockwave" observ ca are un rating bun si părerile sunt ok ceea ce ma fac sa cred ca e o carte buna, dar care nu impresionează.

Imi cer scuze ca am răspuns asa de târziu.

#4
Silent_Runner

Silent_Runner

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,633
  • Înscris: 29.05.2004
Doar daca citesti in engleza, in romana habar n-am ce s-a publicat in nisa asta.

#5
Andrei_Moldoveanu

Andrei_Moldoveanu

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 03.04.2016
Ok, atunci recomanda-mi niste carti in engleza. Mai citesc carti despre C++ in engleza dar romane inca nu am citit in engleza.

#6
Silent_Runner

Silent_Runner

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,633
  • Înscris: 29.05.2004
Prima care imi vine in cap este "The Last Ship", de William Brinkley. Nu cauta detalii despre seria de televiziune ca e o stupizenie.
Si, bineinteles, Tom Clancy.
Pe ce le citesti, tableta sau Kindle?

#7
Andrei_Moldoveanu

Andrei_Moldoveanu

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 03.04.2016
Când vine vorba de citit nu folosesc tableta,PC sau altceva. Stiu ca o sa sune ciudat, dar nu-mi place sa citesc cărti in format electronic.

Acum sa vad cum ma descurc cu engleza caci nu am mai citit romane in engleza.

Ai citit vreo carte dela Raymond Chandler? Vad ca sunt foarte lăudate.

#8
bogwol

bogwol

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,514
  • Înscris: 26.04.2005
In limba romana sunt publicate intre 15-20 romane de ale lui. Cu oricare ai incepe, o sa ti se para destul de antrenant. Totusi, daca citesti mai multe, actiunile sunt oarecum repetititive. Eu cred ca am citit in jur de 10-12, dar m-am plictisit de stil si am abandonat "lupta"

#9
JJOne

JJOne

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,021
  • Înscris: 22.08.2006
Am citit cam tot ce-a scris Forbes. Actiunea e destul de repetitiva. Se aseamana oarecum cu Cussler.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate