Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...

Programe TV cu altfel de sporturi
 Laptop "bun la toate" max...

navigatie noua vw tiguan

ctfmon.exe - System Error (in Saf...

Ați prins vremurile cand 120 Volț...
 Whatsapp nu afișeaza numele ...

Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu

Politist mutilat de caine in curt...
 Trotineta- cat rezista?

Windows 11 si inregistrare de pe ...

Cont Facebook spart

Accesare Plex prin webstation
 

Huawei P9 Plus

- - - - -
  • Please log in to reply
207 replies to this topic

#145
Cristist50

Cristist50

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,523
  • Înscris: 28.08.2003
DIn punctul meu de vedere noul EMUI e un mare fas, cel putin la partea de grafica. Un amalgam colosal de culori si dimensiuni de fonturi.

#146
cimpianmarius

cimpianmarius

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 87
  • Înscris: 03.05.2013
La mine apare și când sun, dar în cerculetul ala mic, nu pe tot ecranul cum apare când sunt sunat. Vedeți, încercati sa puneți iar poza. De exemplu, eu am câteva contacte de pe alt telefon și s-a sincronizat cu google și a luat de acolo poza, la astea tot timpul apare mici

#147
alexys79

alexys79

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 202
  • Înscris: 13.11.2014
Nougatul papa bateria cam mult. :(   Nu mai scot 9 ore de time on.

#148
alexys79

alexys79

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 202
  • Înscris: 13.11.2014
Am primit update la B370.

#149
Lieutenant

Lieutenant

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 555
  • Înscris: 13.07.2014
Este ultimul aparut: B370. Eu nu am avut rabdare sa vina OTA, l-am pus manual acum aproximativ 2 saptamani citind pe Internet cum se face.

Desi promite o optimizare pe partea de consum baterie (iar unii utilizatorii au si remarcat acest lucru), eu nu am vazut diferente semnificative. In seara asta am dat si un hard reset, voi analiza sa vad cum se comporta in zilele viitoare pe partea de consum baterie.

In rest, nimic aiurea. Merge foarte ok. Poate doar faptul ca disparut optiunea de 4G+ din setarile de retea. Adica, nu te mai lasa sa alegi sa stai in 4G sau 4G+ daca operatorul le permite pe amandoua. Vei sta asa cum este setata reteaua de catre operator. Eu oricum o aveam activata, deci nu ma afecteaza deloc.

#150
cimpianmarius

cimpianmarius

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 87
  • Înscris: 03.05.2013
De cand cu B370, autonomia parca a mers si mai rau pe apa sambetei. Consuma 7% peste noapte, ceva e dubios.

#151
teodorpetrisor

teodorpetrisor

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 25.12.2016
Mie mi-a mancat azi-noapte 20% din baterie. Atat mai avea si dimineata l-am gasit stins cu wi-fi si date oprit

#152
Adytza1980

Adytza1980

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 13.10.2015
Salutare.

Am trecut si eu de curand la un P9 Plus de la un S7 Edge.
Imi place telefonul momentan, dar confirm ce spun colegii, autonomia este varza. In 12 ore de utilizare de la 100% pana la 15% am scos doar putin peste 3 ore SOT, comparativ cu S7 Edge la care scoteam minim 5 ore SOT...
In privinta softului nu am nimic de reprosat, este superb si cred ca peste Samsung in aceasta privinta.
Ca minusuri, in afara de autonomie ma deranjeaza putin marginea neagra dintre ecran si sticla display-ului, mi se pare prea mare, din ce am masurat daca aceasta ar fi fost inexistenta ar fi incaput lejer un 5.7''

Mai testam, probam, momentan dupa update-ul la B370 i-am mai dat o resetare generala si il iau iar de la 0 sa vedem daca se imbunatateste ceva pe partea de autonomie.

#153
Adytza1980

Adytza1980

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 13.10.2015
Am renunțat la el, am revenit la Samsung.In afara de autonomia execrabila și de display nu am avut nimic de reproșat. Soft-ul este mai bine optimizat decât la Samsung dar din punct de vedere hardware este mult mai slab. Eu personal nici de camera nu am fost super-impresionat.

#154
ancaego

ancaego

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 79
  • Înscris: 21.11.2013
Am achiziționat un telefon P9 plus și încă nu am primit update la android 7. Mentionez ca telefonul nu este luat din țară. Mai este cineva care nu a primit update?

#155
Cristist50

Cristist50

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,523
  • Înscris: 28.08.2003
Nu mai pot activa wifi si BT.
De dimineata l-am gasit asa, era pe date mobile. Iconitele stau gri orice i-as face. Am incercat su restart, cu wipe cache, etc.
Am cautat pe net dar nu am vazut sa fie o problema in general, dar cine a mai avut probleme se pare ca nu le-a rezolvat nici cu factory reset.
S-a mai lovit cineva de aasa ceva pana acum?

#156
Lieutenant

Lieutenant

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 555
  • Înscris: 13.07.2014

View Postancaego, on 31 august 2017 - 09:38, said:

Am achiziționat un telefon P9 plus și încă nu am primit update la android 7. Mentionez ca telefonul nu este luat din țară. Mai este cineva care nu a primit update?

Ce versiune este? Mergi in setari, la "Despre telefon" / "About phone" si vezi ce apare la VIE-L09Cxxx sau VIE-L29Cxxx?

Daca esti ok cu limba engleza, exista forumul international XDA care te poate invata cum sa treci manual la ultima versiune de android 7 pentru versiunea ta: https://forum.xda-de...ers.com/p9-plus

Pentru modelul european VIE-L09C432 sau VIE-L29C432 exista mai multe update-uri la android 7, ultimul fiind VIE-L09C432373, de exemplu.

View PostCristist50, on 01 septembrie 2017 - 11:30, said:

Nu mai pot activa wifi si BT.
De dimineata l-am gasit asa, era pe date mobile. Iconitele stau gri orice i-as face. Am incercat su restart, cu wipe cache, etc.
Am cautat pe net dar nu am vazut sa fie o problema in general, dar cine a mai avut probleme se pare ca nu le-a rezolvat nici cu factory reset.
S-a mai lovit cineva de aasa ceva pana acum?

Ai incercat totusi un factory reset? Daca da, a rezolvat problema? Acelasi sfat ca mai sus, daca esti ok cu limba engleza, incearca sa pui intrebarea pe forumul international XDA, poate gasesti un raspuns, o solutie. Daca nu, service.


Eu am acest model de telefon din octombrie anul trecut si in linii mari, sunt multumit de el. Se putea mai bine la nivel de optimizare/baterie, dar in rest, pentru mine este ok.
Alt aspect negativ, se gasesc mai greu accesorii in magazine/tarabe, insa exista la magazine online.

#157
M@nuel

M@nuel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,945
  • Înscris: 22.08.2006
Am primit update. Sper să fie mai prietenos cu bateria, 370 a fost praf la capitolul ăsta.
Attached File  Screenshot_20171001-081914.png   238.18K   26 downloads

#158
cimpianmarius

cimpianmarius

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 87
  • Înscris: 03.05.2013
Mie tot asa imi papa bateria peste noapte, vreo 5%.

#159
ancaego

ancaego

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 79
  • Înscris: 21.11.2013
Ce setări trebuie sa fac pentru a folosi selfie stick la acest telefon? Mulțumesc!

#160
alexys79

alexys79

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 202
  • Înscris: 13.11.2014
Salut. Ce varianta de android mai aveti?  Eu am b376. Merge ft bine.

#161
M@nuel

M@nuel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,945
  • Înscris: 22.08.2006
La fel, B376. De mers, a mers excelent întotdeauna, ce mă nemulțumește puțin e bateria. Dacă la început a fost wow (8-9 ore SOT), în timp s-a cam înjumătățit durata de viață. Altfel, un telefon extraordinar, chiar nu am ce să îi reproșez. Nu blocaje, nu restarturi, totul merge fluid. Sunt curios dacă o să primim și noi Oreo.

#162
Sarcopt

Sarcopt

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 27.06.2015
Ce mă sfătuiți să-mi iau între Huawei P9+ sau S7? Mulțumesc anticipat

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate