Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pareri magazin online quickmobile?

Unde gasesc banane albastre?

Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni
 Dalți gravare lemn

Didgeridoo

Motorola Edge 50 Ultra

Gaura perete apartament cu evitar...
 Orientare antena prime focus

Problema conectare mail yahoo

comisioane asociatie proprietari

Primul sistem de televiziune cu p...
 Internetul este neutilizabil fara...

Eroare cloud burn icopy face id

DermaRoller ce este ?

Articole limba Germana
 

Blackberry Hamburg [Zvonuri]

- - - - -
  • Please log in to reply
26 replies to this topic

#1
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007
S-au gandit canadienii ca e mai bine in Germania decat in Austria.
Asa ca "s-au mutat".
De la anuntatul si neaparutul Blackberry Vienna, acum e anuntat Blackberry Hamburg.
Interesant e "Android Blackberry Edition 6.0.1."

Mie mi se pare extrem de banal, sunt plictisit de telefoanele din ziua de azi. Ca forma.

Attached File  BlackBerry-Hamburg-concept-render.jpg   16.65K   84 downloads


http://crackberry.co...medium=facebook

Edited by ericmario, 18 May 2016 - 21:12.


#2
FAP

FAP

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,212
  • Înscris: 07.09.2009
Dupa 12 ani de BB ...am renuntat ! Poate sa apara si BB Washington !!! Sa-i ia naibaPosted Image !

#3
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007
FAP, si eu voi renunta in curand. Sau cat mai tine Z10-le meu.
Imi pare rau ca nu mai dezvolta BbOS.
Am trecut la ei ca sa scap de Android, si sa nu arunc banii pe fereastra cu un "mar muscat".
Sincer, nu stiu ce voi alege.

#4
dan_slack

dan_slack

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,790
  • Înscris: 22.07.2006
Marul sa stii ca merge foarte bine. Nu e perfect, ca nu se există asa ceva, dar e super!

#5
`Giovanni

`Giovanni

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 577
  • Înscris: 22.12.2006
A high-level surveillance probe of Montreal's criminal underworld shows that Canada's federal policing agency has had a global encryption key for BlackBerry devices since 2010.

Government lawyers spent almost two years fighting in a Montreal courtroom to keep this information out of the public record.

https://news.vice.co...ryption-key-how

Mai cumpara cineva blackberry?

#6
Afrikaner76

Afrikaner76

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 912
  • Înscris: 25.02.2016
Da, eu.

#7
wrongeu

wrongeu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 455
  • Înscris: 05.03.2010

View Post`Giovanni, on 18 mai 2016 - 23:42, said:

A high-level surveillance probe of Montreal's criminal underworld shows that Canada's federal policing agency has had a global encryption key for BlackBerry devices since 2010.

Government lawyers spent almost two years fighting in a Montreal courtroom to keep this information out of the public record.

https://news.vice.co...ryption-key-how

Mai cumpara cineva blackberry?
Se pare ca nu înțelegi în ce lume traiesti!!! Tu chiar crezi ca exista protecție totala în fața autorităților???!!! Revino în viata reala, lasă filmele și online-ul...

#8
xkos

xkos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,627
  • Înscris: 23.07.2007
imi voi cumpara sigur un BB Bucharest

#9
FAP

FAP

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,212
  • Înscris: 07.09.2009

View Postericmario, on 18 mai 2016 - 22:45, said:

FAP, si eu voi renunta in curand. Sau cat mai tine Z10-le meu.
Imi pare rau ca nu mai dezvolta BbOS.
Am trecut la ei ca sa scap de Android, si sa nu arunc banii pe fereastra cu un "mar muscat".
Sincer, nu stiu ce voi alege.
Exista 2 mari categorii de posesori de telefoane :
- unii vor un telefon bun ...sa faca orice simplu , usor si bine....asa cum il cumperi
- altii sunt innebuniti sa descarce tot felul de drivere , programe , fonfleuri .....sunt pasionati de asta si le face placere
Eu am considerat Iphone multi ani o fita ! Mergeam cu 3 telefoane la mine (un BB de serviciu , un BB personal si un Samsung S3 / S 4) pentru conexiuni si net ! La un moment dat sotia a vrut un Iphone 4(cred S) ! De fiecare data ORICE vroia de la el (si e super atehnica) se rezolva in cateva secunde iar eu ma chinuiam cu toate 3 ! Ultimul Q 10 a "rezistat" 6 luni ca sa-mi dau seama ca nu pot conecta camerele de supraveghere de la casa si are un meniu dePosted Image ! Sta nefolosit(cred ca inca e in garantie) deoarece am renuntat la el si la BB !  
Cumparat 2 Iphone 6 S ! Ultra , mega , giga linistit , fericit si multumit ! Se conecteaza instant la absolut orice , fara sa fac facultatea de informatica , vorbesc cu sotia prin Face Time , etc. !

Edited by FAP, 19 May 2016 - 12:57.


#10
Afrikaner76

Afrikaner76

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 912
  • Înscris: 25.02.2016

View Post`Giovanni, on 18 mai 2016 - 23:42, said:


Mai cumpara cineva blackberry?

Cine traieste cu impresia ca prin folosirea unui BB a scapat de interceptari, ascultari, etc, e un mare NAIV. Daca vrei protectie enterprise- sau military-grade, iti cumperi softuri dedicate de criptare voce/SMS si folosesti BBE server, unde iti administrezi singur cheile de criptare. Fara asa ceva, in fata autoritatilor BB e un telefon ca toate telefoanele.

#11
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007

View Postdan_slack, on 18 mai 2016 - 22:53, said:

Marul sa stii ca merge foarte bine. Nu e perfect, ca nu se există asa ceva, dar e super!
Da stiu. A avut sotia 4s iar acum are 6, deci cunosc.
Doar ca nu-mi place pretul ala nesimtit.

#12
xedos6

xedos6

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,766
  • Înscris: 18.12.2011
Nici prețul nesimțit și nici limitările!

#13
FAP

FAP

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,212
  • Înscris: 07.09.2009

View Postericmario, on 19 mai 2016 - 17:38, said:

Da stiu. A avut sotia 4s iar acum are 6, deci cunosc.
Doar ca nu-mi place pretul ala nesimtit.
Asta ce are ?
http://www.emag.ro/t...4/pd/DW6BJBBBM/
PS - Ce limitari sunt ca ...eu nu stiu ? Aia cu 16 GB de memorie ? Eu nu am avut niciodata nevoie de mai mult !

#14
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007
Nu vreau sa intram in detalii pentru ca am face offtopic, dar iti dau un exemplu: pentru o amarata de melodie trebuie sa te complici cu uratenia de iTunes.
Te manaca urechea dreapta, trebuie sa te scarpini cu mana stanga.

#15
FAP

FAP

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,212
  • Înscris: 07.09.2009

View Postericmario, on 22 mai 2016 - 08:27, said:

Nu vreau sa intram in detalii pentru ca am face offtopic, dar iti dau un exemplu: pentru o amarata de melodie trebuie sa te complici cu uratenia de iTunes.
Te manaca urechea dreapta, trebuie sa te scarpini cu mana stanga.
Nici eu nu am actiuni la Apple si nu insist ! Nici eu nu vreau itunes ! Melodie sa asculti sau ton de apel ? Tonuri de apel am bagat , melodii ascult pe telefon de pe you tube !

Edited by FAP, 22 May 2016 - 09:00.


#16
xedos6

xedos6

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,766
  • Înscris: 18.12.2011
Sa-mi trimiți și mie o melodie sau o poză prin bluetooth că eu nu am net, că urma să îmi trimiți prin whatsapp :)
Semnalul cum e,dar autonomia ?

#17
dedes777

dedes777

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 329
  • Înscris: 31.03.2007
:) mor de ras :)

#18
dani2013

dani2013

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 862
  • Înscris: 09.03.2013
mda, cam toate sunt la fel acum un display dreptunghiular , mai mare sau mai mic, de regulă mai mare.
modelul ăsta seamănă cu o combinație de htc și lgg5,
pe bune acum, cine ar mai da bani f mulți pe un blackberry cu android . doar pt că scrie blackberry.? bb priv este un mare fiasco , datorită prețului exagerat ĂŽn primul rând și apoi datorită optimizării f proaste. se ĂŽncingea ca dracu, hardware total nefinisat,
se găsesc extrem de multe variante cu android mult mai ok și la jumătate de preț , față de bb priv.
păcat că blackberry nu a reușit să gândească și să aplice o strategie ĂŽn legătură cu terminalele care au făcut cândva istorie.
eu ca alternativă la blackberry am ales iphone. nici ăsta nu e terminalul perfect , dar face bine ce zice producătorul că face. nu mă deranjează așa zisele limitări ale sistemului de operare pt că nu sunt disperat după customizare. pt ringtones sunt destule aplicații plătite iăn appstore. și de fapt nici nu mă pasionează să pun nu știu ce melodie ca ton de apel ca să fiu nevoit s-o convertesc ăn format ios.

Edited by dani2013, 13 June 2016 - 08:00.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate