Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Windows 7 SP1 - Set de actualizari (un fel de SP2).

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
271 replies to this topic

#37
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014
pai sunt uodate-urile de securitate, dar asta este ideea, daca le vor baga si pe ele in acest pachet si se va actualiza lunar, ori este release de pachet, iar restul vor fi doar aditionale peste acesta

#38
DianaXO

DianaXO

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,819
  • Înscris: 09.12.2012
Se pare ca revin la Windows 7 tocmai cu ocazia acestui "SP" am sa revin cu detalii in zilele urmatoare ! si asa seria 9xx de la nvidia are probleme cu DX12,iar eu nu planuiesc sa joc alte jocuri DX12 in viitor ,asa ca practic nu mai vad nici un avantaj sa raman pe 10 care numai probleme mi-a facut de un an.revin la 7 si asta e ! .

#39
anoniymus

anoniymus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,463
  • Înscris: 18.10.2014
Si eu ca scriu de 5 luni ca 10le e praf in gaming si multi continua sa ma ridiculizeze.

#40
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,118
  • Înscris: 10.07.2013

 Petran_Marius, on 21 mai 2016 - 22:07, said:

Se pare ca revin la Windows 7 tocmai cu ocazia acestui "SP" am sa revin cu detalii in zilele urmatoare ! si asa seria 9xx de la nvidia are probleme cu DX12,iar eu nu planuiesc sa joc alte jocuri DX12 in viitor ,asa ca practic nu mai vad nici un avantaj sa raman pe 10 care numai probleme mi-a facut de un an.revin la 7 si asta e ! .
Te asteptam in randul utilizatorilor de windows 7 SP2...Posted Image

Aici este SP2 pentru 32 biti: http://dl.cdn.chip.d...5765113bab1a74b

Aici este SP2 pentru 64 biti: http://dl.cdn.chip.d...f132291903d5db7

Edited by xmanyacs77, 22 May 2016 - 08:15.


#41
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013
Mai exact ce contin cele doua arhive de pe chip.de? Nu stau sa le descarc si sa le verific, deoarece nu ma intereseaza Windows 7.
Nu cumva este vorba de KB3125574?

Va rog sa nu mai puneti link-uri pentru download decat daca sunt publicate de Microsoft sau de Softpedia si sunt insotite de o descriere!
Ca sa nu mai fie imprastiate link-uri prin topic, cel mai probabil link-urile oficiale vor fi adaugate in primul post de la topic. Cand aveti link-uri oficiale puteti sa le postati si vor fi adaugate in primul post.

Am verificat daca Microsoft ofera imagini ISO care sa integreze asa-numitul "Convenience Rollup", dar se pare ca nu. Oricum, nu mai pierd vremea sa caut, deoarece, asa cum am spus, nu folosesc si nici nu mai incurajez utilizarea lui Windows 7. In schimb, pentru cei care au nevoie de Windows 7 am gasit acest articol care explica o modalitate prin care se pot integra update-urile intr-o imagine ISO cu Dism: http://www.howtogeek...enience-rollup/

#42
xxvirusxx

xxvirusxx

    Retired

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,441
  • Înscris: 11.11.2005
Da, merge cu DISM dupa ce se integreaza acel update.

Edited by xxvirusxx, 22 May 2016 - 10:24.


#43
anoniymus

anoniymus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,463
  • Înscris: 18.10.2014
Din ce m-am interesat si eu Microsoft, nu mai da inapoi cu Windows 7, ce a fost scris, ramane scris.
Adica in afara de updateul pentru a cauta celelalte updateuri mai repede, adio.

#44
DianaXO

DianaXO

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,819
  • Înscris: 09.12.2012
@ _-_   Ca sa descarci acel SP il descarci de aici Microsoft Update Catalog e link oficial,insa mai trebuie inca o actualizare ca sa instalezi acel SP anume KB 3020369 iar acesta se va instala primul,dupa care SP,fara acesta actualizare nu se instaleaza SP-ul (se poate pune pe prima pagina ca instructiuni).
Bineinteles ca se poate face si prin Windows Update,dar cum WU are probleme si trebuie sa mai instalezi si alte KB-uri mai bine instalezi acel SP si scapi de probleme.
Am sa revin dupa  ce instalez acest SP,poate include si fix-urile pentru Windows Update.

Edited by Petran_Marius, 22 May 2016 - 10:46.


#45
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013
Am trecut ordinea de instalare si link-uri in primul post.
Fiind topicul tau si utilizator al acestei versiuni de Windows (@Petran_Marius), modificarile pe care le consideri importante poti sa le specifici oricand intr-un raport. Astfel, orice moderator al ariei care vede raportul poate da direct paste la informatii in primul post.

#46
DianaXO

DianaXO

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,819
  • Înscris: 09.12.2012
Deci,am instalat acest SP,instalarea a durat vreo 15 minute,acest patch nu include GWX nici telemtry sau fix-urile pentru Windows Update (da WU inca are probleme dupa acest SP),acum ma chinuiesc sa fac WU sa gaseasca actualizari.

Revin dupa ce rezolv cu WU,sa va zic cam cate actualizari mai raman de descarcat dupa acest SP.

#47
anoniymus

anoniymus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,463
  • Înscris: 18.10.2014
Daca vreti sa va updatati windows 7 mai repede instalati manual acest update (KB 3102810):
https://support.micr...o-ro/kb/3102810

Totusi windows 8.1 cu interfata aia caricatura, ramane cel mai bun Windows pentru sistemele cu placi de baza UEFI BIOS si placi video directX 11.

#48
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014
vezi ca acea pagina de la kb este cu probleme, ma refer la cea in limba romana, plus ca mai are si greseli grave de traducere

aici este link-ul in engleza si fara probleme de script.

#49
DianaXO

DianaXO

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,819
  • Înscris: 09.12.2012

 anoniymus, on 22 mai 2016 - 12:53, said:

Daca vreti sa va updatati windows 7 mai repede instalati manual acest update (KB 3102810):
https://support.micr...o-ro/kb/3102810

Deja ma doare capul,ce sugaci sunt astia de la M$,nici cu fix-urile care le mai stiu,nu reusesc sa fac Windows Update sa functioneze ! Posted Image
La Istoric arata ca s'au instalat cateva actualizari,desi unele au dat failed !

#50
Mihai_3

Mihai_3

    我會回來的...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,040
  • Înscris: 26.04.2007
va aduc in vedere ca acest update nu ar trebui sa verifice validitatea activarii...
dac o va face va veti pierde activarea windows-ului ce il detineti.

Dar desigur ca asta nu este o problema....NU ?
Doar TOTI de aici au software cu licenta. CORECT ? Posted Image

#51
anoniymus

anoniymus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,463
  • Înscris: 18.10.2014
Eu personal am licenta de windows 2000, Vista, 7, 8.x si 10.

 Petran_Marius, on 22 mai 2016 - 14:13, said:

Deja ma doare capul,ce sugaci sunt astia de la M$,nici cu fix-urile care le mai stiu,nu reusesc sa fac Windows Update sa functioneze ! Posted Image
La Istoric arata ca s'au instalat cateva actualizari,desi unele au dat failed !

Am avut eu windows 7 saptamana trecuta pentru niste teste cu un amic, daca instalezi (KB 3102810), nu o sa mai ai probleme cu instalarea updateurilor.

Sunt totusi curios ce probleme ai avut cu windows 10 si in ce utilizari ?

Edited by anoniymus, 22 May 2016 - 14:41.


#52
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,118
  • Înscris: 10.07.2013
Atentie, ca trebuie facute cateva restartari ale sistemului pentru a se instala complet acest SP2.Posted Image

Edited by xmanyacs77, 22 May 2016 - 14:46.


#53
DianaXO

DianaXO

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,819
  • Înscris: 09.12.2012
Am tot dat restart,instalat fix-uri pentru WU,tot nu gaseste actualizari,chiar nu stiu ce sa mai fac.

#54
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013
Windows 7 intotdeauna a fost mai poticnit la cautarea/ gasirea/ instalarea de update-uri. Eu am avut multe probleme cu update-urile pentru editia Home Premium pe 64 biti din cauza ca era instalata pe un HDD de 3 TB partitionat in stil GPT (sau cel putin asta era explicatia pe care o gasisem). La fel se poate intampla daca ai dual-boot. Nu cumva l-ai instalat pe GPT sau ai dual-boot?
Ai incercat troubleshooterul de la Microsoft? Ai asteptat suficient timp?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate