Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Eurovision 2017 (Kiev): Portugalia locul 1, România locul 7.

- - - - -
  • Please log in to reply
1013 replies to this topic

#19
AEROAQUA

AEROAQUA

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,603
  • Înscris: 05.01.2007

View Postpetre69, on 15 mai 2016 - 10:59, said:

Romania pe ce loc a iesit?

[ https://i.imgur.com/sjHMh84.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#20
Maitestein

Maitestein

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,018
  • Înscris: 12.12.2015
Baietii de la ambasada lucreaza.

View PostChrisD, on 15 mai 2016 - 09:35, said:

Fix acelasi comentariu este si pe hotnews. Pacat ca aici nu se pot da minusuri. Daca mai intru si pe alte siteuri poate il mai gasesc


#21
motanu_mic

motanu_mic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,041
  • Înscris: 16.12.2013

View Postsftpdt, on 15 mai 2016 - 11:06, said:

Nici n-am participat.
pai romania 2 adica moldova

cred ca numai de-al drecu o sa fie iar vreo altercatie dinaia de vreo 3 luni prin kiev, de nu vor mai organiza aia nimic, sau cu paza dinaia de parca fac concert in front

Foarte buna ucraina si rusia in materie de femei evident (ca muzica acolo la eorovvarzon e doar de forma sau motiv), se vede ca esticii au femei bune, nu ca vesticii, tot la est trag bulangii aia, deaia s-au si gandit sa vina prin est, mai agsesc ceva pe aici. S-ar fi dus si-n rusia, doar ca vor sa -i arate lui Putin ca-s suparati si nu vor sa-i faca vanzari la firmele lui

Edited by motanu_mic, 15 May 2016 - 12:02.


#22
petre69

petre69

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,785
  • Înscris: 27.01.2009
Bani aruncati aiurea pe festivalui de doi bani

#23
motanu_mic

motanu_mic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,041
  • Înscris: 16.12.2013
lasa ca-n ucraina mai vinde porosenco niste bomboane la toti vizitatorii

ce drecu vor face cand s-o lua curentul acolo, cred ca rusii ar fi fraieri sa nu saboteze ceva acolo. cred ca in 2017 in mai ori vor fi in mijlocul unui conflict de  nu se vor duce nici dracu prin zona ori o sabotare cu luat curentul gazul.

View Postpetre69, on 15 mai 2016 - 12:02, said:

Bani aruncati aiurea pe festivalui de doi bani
taci, ca sunt unii de pe forum care s-au uitat cu ochii cat cepele azi npaate la eorovizion pe net sau pe alte posturi, acum comenteaza ca ce misto au fost piese si toate. Cred ca aia din filmele cu batrani

#24
r_murphy

r_murphy

    ANTENIST SPALAT PE CREIER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,111
  • Înscris: 30.04.2007

View Postsftpdt, on 15 mai 2016 - 11:06, said:

Nici n-am participat.

CEA MAI BUNA PARTICIPARE ;) !!! va dati seama ca in conditiile astea, romania iesea pe locul -11? mai bine ca "am stat acasa", imi pare rau pentru posibilul nostru participant, melodia mi s-a parut interesanta, oricum mult mai fredonabila si amintibila decit cea cistigatoare.

#25
motanu_mic

motanu_mic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,041
  • Înscris: 16.12.2013

View Postr_murphy, on 15 mai 2016 - 12:14, said:

melodia mi s-a parut interesanta, oricum mult mai fredonabila si amintibila decit cea cistigatoare.
nu conteaza, oricum europa trebuie sa pupe in cur ucraina si sa -i dea dovezi de iubire ca nu care cumva se reintoarca catre rusia cu politica, nu de alta dar cu coruptia si nivelul de trai nu au rezolvat nimic deosebit de cand cu euromaidanul

Edited by motanu_mic, 15 May 2016 - 12:28.


#26
Lowrider

Lowrider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,439
  • Înscris: 22.05.2005
A mai scos ceva "melodii", dar la fel de slabute si promovate numai pe posturile de radio din Germania.

#27
motanu_mic

motanu_mic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,041
  • Înscris: 16.12.2013

View PostDIVX2006, on 15 mai 2016 - 12:31, said:

Da de tarfa aia de nemtoaica cu satelitu' ei s-a mai auzit ceva?
dar de ce era tarfa? altele-s calugarite si nu stim?

Edited by motanu_mic, 15 May 2016 - 12:37.


#28
Maitestein

Maitestein

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,018
  • Înscris: 12.12.2015
Abia astept sa vad ce surprize le pregatesc rusii ucrainienilor in 2017. O alerta cu bomba, o masina capcana, putin gaz taiat (ca doar turistul trebuie sa se spele), Eventual conflict major in est..

#29
motanu_mic

motanu_mic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,041
  • Înscris: 16.12.2013
Eu zic ca e chiar blasfemic sa accepti organizarea unul concurs in zona aia cu motential maxim de conflict si instabilitate. Ma mir ca nu au organizat in Siria sau Irak. Cred ca orice vizitator cu minte la cap nu se va duce la chiev in aceasta perioada, conflictul in dombas e doar inghetat aia pot izbucni oricand, transnistria e langa si ea, crimeea e disputata, crizele de curent si gaz sunt la ordinea zilei, netul e plin de bombe informatice, exista si instabilitate politica.

Si cum avem si noi teritorii la ucraina, nu cumva castigatoarea sau castigatorul de anul asta o fi de etnie romana?

#30
primuministru

primuministru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,845
  • Înscris: 05.10.2007
Inca o dovada ca nu avem ce cauta acolo.Suntem prea mici pentru asa-zise concursuri/festivaluri de muzica transformate in jocuri sau interese politice din Europa.N-am avut si nici n-o sa avem vreodata sansa sa castigam si, implicit, sa organizam Eurovision-ul la Bucuresti.De altfel, nu stiu daca va mai aduceti aminte ca in 2010 ne-am retras si de la Eurovisionul copiilor.Si nu pentru ca nu aveam copii care sa ne reprezinte, ci tot din motive financiare.
Ni s-a dat o singura data ocazia sa organizam Eurovisionul copiilor la Bucuresti, si atunci ne-a costat o groaza de bani.
Concluzia e ca se poate trai si fara ! Noi sa fim sanatosi ca de emisiuni si concursuri cu cantaciosi si talentosi nu ducem lipsa.

#31
chaosss

chaosss

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,730
  • Înscris: 24.10.2005

View Postpetre69, on 15 mai 2016 - 12:02, said:

Bani aruncati aiurea pe festivalui de doi bani

Sper sa ne tot excluda pe viitor, asa nu am mai cheltui inutil nici bani pe un concurs penibil.

Edited by chaosss, 15 May 2016 - 19:48.


#32
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,877
  • Înscris: 28.11.2006

View Postmotanu_mic, on 15 mai 2016 - 14:11, said:

Eu zic ca e chiar blasfemic sa accepti organizarea unul concurs in zona aia cu motential maxim de conflict si instabilitate. Ma mir ca nu au organizat in Siria sau Irak. Cred ca orice vizitator cu minte la cap nu se va duce la chiev in aceasta perioada, conflictul in dombas e doar inghetat aia pot izbucni oricand, transnistria e langa si ea, crimeea e disputata, crizele de curent si gaz sunt la ordinea zilei, netul e plin de bombe informatice, exista si instabilitate politica.

Si cum avem si noi teritorii la ucraina, nu cumva castigatoarea sau castigatorul de anul asta o fi de etnie romana?
Strai calm, or sa organizeze concursul fara probleme din astea. Gandeste-te numai ca joaca Shakjhtar si Dinamo Kiev in cupele europene de ani de zile si nu se intampla nimic. Oricumk,. nu-ti fa iluzii ca or sa ne paseze noua concursul :P Cat despre alegerea unui etnic roman sa reprezinte Ucarina, dream on. Nu suntem bine vazuti pe la Kiev. in plus vor dorei sa vina cu ceva foarte specific ucrainian, gen Ruslana, in niciun caz cu vreun roman sau chiar cu vreun tatar.

PS Pentru cei care cred ca ESC nu aduce bani, va inselati. Daca nu aducea baji, era de mult inchis. problema e ca nu aduce bani tuturor in mod egal. Tot aia mari, care baga bani (si sunt primiti automat in finala) si iau cel mai mult de pe urma lui.

#33
Cipry7

Cipry7

    The Doctor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,412
  • Înscris: 04.08.2010
Eurovision 2017 va avea loc la Kiev. Anunţul a fost făcut în urmă cu puţin timp.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/rISjW69m7o8?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by Cipry7, 09 September 2016 - 13:27.


#34
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Romania tot nu partikipa?

#35
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,877
  • Înscris: 28.11.2006
Depinde cati bani va sifona TVR de la buget...

#36
Cipry7

Cipry7

    The Doctor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,412
  • Înscris: 04.08.2010
TVR a înscris România oficial la Eurovision 2017, dar se poate retrage până pe 10 octombrie fără să plătească penalităţi.

Surse: https://eurovoix.com...urovision-2017/ ; http://wiwibloggs.co...on-2017/151272/ ; http://www.evz.ro/ir...importanti.html

Edited by Cipry7, 22 September 2016 - 08:24.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate