Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile
 Primele zile ale internetului per...

Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...
 De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir
 Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa
 

Pagina HTML

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
AdeM3

AdeM3

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 14.05.2016
Am de facut o pagina web pentru o tema la scoala
Eu m-am gandit sa o fac despre criptografie deoarece sunt pasionat de asta,
Problema sta in felul urmator
Sunt incepator in HTML , codul pentru criptarea mesajelor l-am facut singur in C++ doar ca nu stiu daca se pot cumva combina astea doua , HTML si codul din C++
Site-ul ar arata ceva in genul astuia http://www.dcode.fr/vigenere-cipher
doar ca mult mai simplu , un input text box , un buton de "decrypt message ", unul de "crypt message" si un text box cu rezultatul (mesajul criptat sau decriptat)
Cum pot sa procedez? ce trebuie sa invat?  Care sunt pasii?

#2
_Smiley_

_Smiley_

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,025
  • Înscris: 24.02.2006
e ceva mai complicat sa combini C++ si HTML. ai nevoie de un server web, nu poti face totul doar in html.
poti insa sa folosesti Javascript. are sintaxa foarte asemanatoare cu C-ul.

#3
AdeM3

AdeM3

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 14.05.2016

View Post_Smiley_, on 14 mai 2016 - 15:48, said:

e ceva mai complicat sa combini C++ si HTML. ai nevoie de un server web, nu poti face totul doar in html.
poti insa sa folosesti Javascript. are sintaxa foarte asemanatoare cu C-ul.

Am citit pe net si am gasit ca PHP-ul se ocupa cu serverele
Totusi eu ma gandeam ca exista o modalitate prin care sa conectez cumva pagina web de fisierul c++, adica sa extraga mesajul introdus , sa-l prelucreze folosind programul din c++ si sa-l introduca iar in pagina , prelucrat

#4
_Smiley_

_Smiley_

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,025
  • Înscris: 24.02.2006
mai citeste pe net, n-ai gasit informatii prea bune :)

un browser stie sa deschida pagini HTML si sa execute si ceva cod de prin ele (Javascript, VBScript si altele), dar nu stie (si nici nu vrea) sa ruleze executabile (cum sunt cele rezultate prin compilarea unui program C++).
daca vrei totusi sa ai o componenta scrisa in C++, trebuie sa mergi pe varianta cu un server web. acesta poate primi de la pagina HTML diverse informatii, le poate pasa unui executabil (care poate fi realizat si in C++) si apoi poate trimite rezultatul inapoi browser-ului. chestia asta (nu mita CGI script : https://en.wikipedia...teway_Interface ) exista dinainte de PHP.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate