Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni

Dalți gravare lemn

Didgeridoo
 Motorola Edge 50 Ultra

Gaura perete apartament cu evitar...

Orientare antena prime focus

Problema conectare mail yahoo
 comisioane asociatie proprietari

Primul sistem de televiziune cu p...

Internetul este neutilizabil fara...

Eroare cloud burn icopy face id
 DermaRoller ce este ?

Articole limba Germana

Cum se imparte legal o mostenire ...

Avem sanse sa avem energie electr...

News Telekom! Nou din 15 iunie 2017...

- - - - -
  • Please log in to reply
232 replies to this topic

eful2007

eful2007

Junior Member

• Grup: Members

View Postdjmaxx, on 19 mai 2016 - 00:00, said:

Aici cam aberezi (nu te supara)..intra-devar canale internationale au destul de putine..(ar merge un pro 7 rtl etc..)dar platforma iptv : e ff usor de utilizat, stb-urile merg brici nu se blocheaza ai si inregistrare hdd sau cloud, sistem pip , vod(documentare,filme, desene,audiobooks..etc..) , arhiva 7 zile..iar la preturi sunt ok si aici compar cu adevarata concurenta upc, orange si akta ..ca la rcs nu ai de ce....aiai au doar canalele digi in grila...! ps:pana anul trecut am avut upc+rcs pachete digitale full. asa ca stiu ce si cum..
plus ca daca o luam inclusiv pe partea tehnica iptv-ul este viitorul ! pe iptv poti introduce mii de canale nu esti limitat de nr de frecvente dvb-c sau mai stiu eu ce ..daca ai internet blana vezi ce vrei.+ ca poti introduce tot felul de servicii sau aplicatii care nu le poti introduce pe dvb-c dth ..
cine are acces la telekom fibra fttb sau ftth recomand cu caldura. merg brici toate serviciile(iptv, internet,telefonie)
pacat ca oficial in Romania sunt doar 2 operatori iptv: Ines si Telekom
de ce spui ca iptv e o platforma greu de utilizat?

Pentru ca asa este : nu poți sa schimbi intre doua canale când utilizez PIP, la citirea info despre filme în partea de jos a ecranului textul este acoperit, nu poți sa progrmezi la ce canal doresc înregistrarea în cloud,etc. Din tastatura nu pot sa selectez cifre pentru a alege un canal doar prin varianta standard. Poate ca aceste lucruri se vor îmbunătăți dar nu în următoarea perioada. Pentru un serviciu premium cum se dorește mai este loc de îmbunătățiri. Încearcă pe viitor sa eviți aprecierile personale , cunosc relativ bine, modul de funcționare Telekom, ca și companie.

djmaxx

djmaxx

Tehnicus20

• Grup: Senior Members

View Posteful2007, on 19 mai 2016 - 11:26, said:

Pentru ca asa este : nu poți sa schimbi intre doua canale când utilizez PIP, la citirea info despre filme în partea de jos a ecranului textul este acoperit, nu poți sa progrmezi la ce canal doresc înregistrarea în cloud,etc. Din tastatura nu pot sa selectez cifre pentru a alege un canal doar prin varianta standard. Poate ca aceste lucruri se vor îmbunătăți dar nu în următoarea perioada. Pentru un serviciu premium cum se dorește mai este loc de îmbunătățiri. Încearcă pe viitor sa eviți aprecierile personale , cunosc relativ bine, modul de funcționare Telekom, ca și companie.

ba poti sa schimbi orice canal si ala care e in full(mare) si cel din pip! daca apesi guide vezi toata descrierea programului. poti face orice . sau tu poate esti pe platforma veche si acolo nu stiu cum e! ai stb pirelli sau kaon ?
kaon e platforma noua. fa cerere sa te treaca la platforma noua care e mult mai tare decat cea veche!

Bogdan4002

Bogdan4002

Junior Member

Vad ca Dolce 5 si 6 au intrat la Orange!Sa inteleg  ca aceste posturi sunt doar pentru  acestia si cei cu cu abonamentul minim  la Telekom  analogic?

eful2007

eful2007

Junior Member

1. Vreau sa schimb din imag completa în imag mica vezi photo.
2. La citirea info pe ecran textul nu este complet. Nu funcționează sa derulezi textul din câmpul info.
3. Prin butonul guide se acoperă întreaga imagine.
Mulțumesc de info cu butonul guide.
Poate în următoarea perioada de 12 luni se schimba ceva și la soft-ul kaon-ului.

Attached Files

wolfynwo

wolfynwo

Senior Member

S-a busit de la ultimul update. Am reclamat si eu asta prin mail.

dorindorin10

dorindorin10

Active Member

Cand va fi dolce 5 si 6 pe dth Telekom?

KLM2009

KLM2009

The Punish3r

• Grup: Moderators

View Postdorindorin10, on 19 mai 2016 - 17:15, said:

Cand va fi dolce 5 si 6 pe dth Telekom?
Și ce ai dori să vezi pe ele? Conțin mai mult reluări.

dorindorin10

dorindorin10

Active Member

Numai asa intrebam daca stie cineva.

queron

queron

Senior Member

Ce dorinte aveti si voi.. in loc sa vreti AMC HD/TNT HD/Filmbox Premium SD/HD.... voi vreti doua posturi full de reluări.

Bogdan4002

Bogdan4002

Junior Member

Daca sunt cu selectii de pe celalte 4 posturi (gen Pro TV International) mai putin UCL +Europa League nu-si au rostul pe DTH.

KLM2009

KLM2009

The Punish3r

• Grup: Moderators

View PostBogdan4002, on 19 mai 2016 - 19:31, said:

Daca sunt cu selectii de pe celalte 4 posturi (gen Pro TV International) mai putin UCL +Europa League nu-si au rostul pe DTH.
Bineînțeles. Tocmai de asta l-au introdus numai pe analogic unde au înlocuit DS 1 + 2 ca lumea să treacă pe digital. Pe DTH sigur nu le vor introduce.

crislacor

crislacor

Cui îi pasă...?!

View PostKalman2007, on 19 mai 2016 - 19:54, said:

Bineînțeles. Tocmai de asta l-au introdus numai pe analogic unde au înlocuit DS 1 + 2 ca lumea să treacă pe digital.(...)
Să nu uităm că sînt și cu „dedicație” pentru Orange TV...Posted Image

dic_star79

dic_star79

Senior Member

News !

In umatoarea perioada va avea loc o noua actiune de reimpachetare canale TV. Aceasta va presupune introducerea unor canale noi TV in grila si cresterea pretului pentru serviciile de televiziune. Canalele noi vor fi oferite promotional in luna iunie.

Aceste modificari de canale vor avea loc incepând cu data de 1 iunie 2016.

Noile canale vor fi oferite promotional in luna iunie, iar din luna iulie vor fi incluse in grila TV de baza.

Noua grilă a serviciilor de televiziune va avea până la 160 canale TV pe tehnologia IPTV, 152 canale TV pe tehnologia DVBC si 117 canale pe tehnologia DTH, în functie de tipul de abonament TV detinut de client.

Pachetul HD se va regasi in pachetul S, M si L .

costi_ionita79

costi_ionita79

Senior Member

Dacă sunt nemulțumit că se modifică serviciul DTH, pot rezilia și să trec pe fibră, la DVB-C? :P :D

queron

queron

Senior Member

Daca creste pretul, clar fara discutii da.

dic_star79

dic_star79

Senior Member

View Postcosti_ionita79, on 23 mai 2016 - 18:06, said:

Dacă sunt nemulțumit că se modifică serviciul DTH, pot rezilia și să trec pe fibră, la DVB-C? :P :D
Stiu ca a venit un comunicat, nu l-am văzut încă , în care se precizează că acolo unde infrastructura permite, abonații pot trece de pe DTH pe FTTH.

queron

queron

Senior Member

In sfarsit, am si eu un prieten in aceeași situatie, asteapta sa i se termine contractul pentru a trece pe FTTH.

Cand gasesti comunicatul sa il pui aici :D .

costi_ionita79

costi_ionita79

Senior Member

View Postdic_star79, on 23 mai 2016 - 19:11, said:

Stiu ca a venit un comunicat, nu l-am văzut încă , în care se precizează că acolo unde infrastructura permite, abonații pot trece de pe DTH pe FTTH.

Iupiiiiiiiiiiiiii.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate