Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Combinatie de conturi pentru tran...

Adaptor semnal hi to low

Jocuri Android Multiplayer online...

Diferenta consum smart meter - Co...
 Recomandare demontare+instalare ...

CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024
 Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea

Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?
 Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile
 

News Telekom! Nou din 15 iunie 2017...

- - - - -
  • Please log in to reply
232 replies to this topic

#19
dic_star79

dic_star79

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,600
  • Înscris: 09.01.2008
Momentan cei de la Orange din câte cunosc nu oferă conținut prin fibra optica , doar au parteneriat cu Telekom pentru a încheia contracte Telekom . Stiu doar ca sunt teste interne pentru serviciul de televiziune .

Edited by megafanro, 16 May 2016 - 14:39.


#20
queron

queron

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,480
  • Înscris: 31.01.2016

View Postqueron, on 26 februarie 2016 - 22:06, said:

Da, deci va fi un fel de Look TV si Look Plus, pe unul competitiile importante, pe firma principala (Telekom), iar pe celalalt competițiile mai putin importante, pe firma secundara (orange).

View Postbir75, on 26 februarie 2016 - 22:40, said:

Sa inteleg ca Telekom a cumparat Orange?
Nu mai exagerati colaborarea exclusiv pe parte tehnica intre cele doua companii.
Pai cum eu Telekom care cumpar drepturi de transmisie la greu,pt.abonatii mei vin acum brusc si zic mai mergeti si la Orange.Ca investesc in conținut pt.Ds5 si Ds6 da nu le veti vedea la Telekom ci la Orange.
Hai sa fim seriosi!

View Postdjmaxx, on 27 februarie 2016 - 01:18, said:

asa e am scris repede si virgula am mancat-o ..
amicul meu din telekom mi-a  spun : canalele dolce 1-4 raman full cu toate competitiile iar dolce 5 si 6 vor fi filtrate adica doar cu competitii la ..liber sa zic asa, liga1, tenis etc...
canalele 5 si 6 vor fi la orange (sanse mari doar la orange)

Deci bir75, am avut dreptate. Posted Image

Edited by queron, 16 May 2016 - 14:21.


#21
cristinel07

cristinel07

    #MM93

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,135
  • Înscris: 26.07.2009
Am vazut in reclamele de la Dolce Sport in legatura cu Euro ca vor da pe Dolce Sport 1 si Dolce Sport 2, nimic de Dolce Sport 3 si 4.. Inseamna ca nu vor vedea nici Euro la Dolce, cei care sunt pe analogic? Doar meciurile celor de la Pro TV! Pai ori suntem abonati la Telekom ori la RDS? Posted Image

Edited by cristinel07, 16 May 2016 - 14:41.


#22
drag16

drag16

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,056
  • Înscris: 26.04.2009
Am văzut azi reclama la finala Cupei Frantei . Care va fi transmisă pe ds 5. Sa vedem când vor intra și pe dth.

#23
dic_star79

dic_star79

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,600
  • Înscris: 09.01.2008
Eu personal nu sunt wow după această ofertă promoțională , care se va încheia cu dara de 19 iunie .Eu recomand abonaților televiziunea digitala , nu analogică .

#24
cristinel07

cristinel07

    #MM93

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,135
  • Înscris: 26.07.2009
Dar iti dai seama ca sunt destui oameni saraci care prefera cel mai mic pret. Nu HD si asa mai departe.. Mai ales la rural. De aceea a facut si Telekom asa, daca le vine multi clienti.. Sau a doua varianta, sa se mute cat mai multi clienti la digital de la analogic si in plus isi prelungesc si contractele cu T. ;)

#25
dic_star79

dic_star79

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,600
  • Înscris: 09.01.2008
Oferta este disponibila doar în zona Fttx, așa că momentan zona rurala nu prea beneficiază de oferta menționată decât în foarte mică măsură .

#26
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,044
  • Înscris: 20.06.2009
Tocmai de-asta e o ofertă criminală, vii pe fibră și dai ANALOGIC?!Posted Image

#27
catalincc

catalincc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,004
  • Înscris: 15.08.2007
care e gaselnita sa atragi oamenii catre analogic? sa ii momesti cu un abonament lunar mic si reduceri la tv-uri in speranta ca ulterior vor migra spre servicii superioare??
despre ce tv-uri sau despre ce reduceri este vorba? ca acel comunicat postat este destul de subtire in informatii!

#28
iZet

iZet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,395
  • Înscris: 06.11.2014
@catalincc: Cica reduceri de pana la 1000 lei pentru televizoarele Samsung. Care or fi alea, Al de Sus cu mila...

Se pare ca unii stiu deja...

Edited by iZet, 16 May 2016 - 17:51.


#29
catalincc

catalincc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,004
  • Înscris: 15.08.2007
pai daca se vorbeste de 133 de modele Samsung, in oferta actuala Altex nici nu exista atatea... probabil e tot nomenclatorul producatorului... oricum, cu 10% discount acolo poate insemna pret la liber, sau chiar mai ieftin, in alta parte!
nu pricep inversunarea de a cosmetiza doar analogicul asta ieftin... ce, nu puteau oferi respectivele discounturi si la oferte de cablu digital?!

#30
ramiz

ramiz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,897
  • Înscris: 25.12.2010

View Postdrag16, on 16 mai 2016 - 15:44, said:

Am văzut azi reclama la finala Cupei Frantei . Care va fi transmisă pe ds 5. Sa vedem când vor intra și pe dth.

de ce pe 5 si nu pe 1 sau 2?care-i logica?astia nu sunt sanatosi la cap?

View Postcristinel07, on 16 mai 2016 - 16:15, said:

Dar iti dai seama ca sunt destui oameni saraci care prefera cel mai mic pret. Nu HD si asa mai departe.. Mai ales la rural. De aceea a facut si Telekom asa, daca le vine multi clienti.. Sau a doua varianta, sa se mute cat mai multi clienti la digital de la analogic si in plus isi prelungesc si contractele cu T. Posted Image

mare majoritate a populatiei din rural are dth.deci digitalul e la el acasa la tara inca din 2005.chiar inainte de digitalul catv de la oras.

#31
cristinel07

cristinel07

    #MM93

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,135
  • Înscris: 26.07.2009
Eu cred un lucru: pentru cei care sunt abonati pe cablu digital sau IPTV, se vede pe DS1, pentru cei care sunt abonati pe analogic pe DS5 (despre DTH nu stiu nimic)! Sunt programe diferite, Telekom nici acum nu lamureste situatia, cata nesimtire..

Edited by cristinel07, 16 May 2016 - 19:21.


#32
dic_star79

dic_star79

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,600
  • Înscris: 09.01.2008
Există ofertă și pe partea digitala doar în pachetul Tv M 39 lei sau Tv L  56 lei , pentru aceste abonamente se poate opta doar pentru Iptv nu si pentru Dvb-C sau DTH , la valoarea abonamentului se mai adaugă chiria receptorului /lor de 11 lei. Oferta este valabila cu posibilitatea achiziționării un Tv Samsung conform ofertei cu reducere de 10% din valoarea produsului.

View Postcristinel07, on 16 mai 2016 - 19:21, said:

Eu cred un lucru: pentru cei care sunt abonati pe cablu digital sau IPTV, se vede pe DS1, pentru cei care sunt abonati pe analogic pe DS5 (despre DTH nu stiu nimic)! Sunt programe diferite, Telekom nici acum nu lamureste situatia, cata nesimtire..
Pentru cei care sunt abonați la un pachet digital să zicem Tv S 29 lei au în grila toate cele 6 canale Dolce Sport, cei care au analogic , vor avea în grila doar Dolce Sport 5 și 6.

#33
cristinel07

cristinel07

    #MM93

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,135
  • Înscris: 26.07.2009
Daca se respectau, nu era normal sa faca o stire in legatura cu aceasta problema? A devenit o problema din moment ce lumea mai intreaba pe Facebook, probabil si prin call center sau pe chat-ul de pe site, unde sunt DS1 si DS2? Programul nu e afisat pe site, nici macar meciurile din aceasta saptamana, inainte faceau articol din week-end. Pot sa-mi cer si scuze daca gresesc cu ceva la ce am afirmat.

#34
dic_star79

dic_star79

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,600
  • Înscris: 09.01.2008
Eu am acces la tot programul Dolce Sport, și Eurosport 360 pe următoarea săptămână , dar din lipsă de timp nu pot să le postez .

#35
cristinel07

cristinel07

    #MM93

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,135
  • Înscris: 26.07.2009
Nu cred ca m-ai inteles, mai citeste inca o data ce am scris. Ai tu acces, dar vrea sa vada toata lumea, ce se intampla cu aceste mutari! Probabil se pregatesc oamenii de EURO, ca nici programul nu e pe site (DS3 si DS4), ce se mai vorbesc de celelalte (DS5 si DS6).

Edited by cristinel07, 16 May 2016 - 20:03.


#36
dany23ro

dany23ro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,172
  • Înscris: 16.08.2007
momentan nu s-a operat schimbarea in grila analogica telekom bacau.in continuare se receptioneaza posturile dolce sport 1 si 2

Edited by megafanro, 16 May 2016 - 20:56.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate