Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...
 Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming

Cu ce va aparati de cainii agresi...
 Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 

Xiaomi Mi Band 2

- - - - -
  • Please log in to reply
642 replies to this topic

#613
lucifer76

lucifer76

    Bashtan

  • Grup: Moderators
  • Posts: 32,574
  • Înscris: 13.06.2007
Asa am zis si eu, ca fac update la Bip, dar pana la urma am luat un Pace :).

#614
Danielms

Danielms

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 765
  • Înscris: 10.02.2013
Atunci așteptăm păreri despre Pace!

#615
djbiti1

djbiti1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 851
  • Înscris: 27.06.2009
Eu nu am zis ca are rost sa faci upgrade de la mi band 2, dar daca nu ai niciuna mai bine iei direct mi band 3 care nu e cu mult mai scumpa si face mai multe. Si eu am mi band 2 si ma gandeam sa trec la amazfit bip.

#616
lucifer76

lucifer76

    Bashtan

  • Grup: Moderators
  • Posts: 32,574
  • Înscris: 13.06.2007

View PostDanielms, on 03 iulie 2018 - 19:22, said:

Atunci așteptăm păreri despre Pace!
Fata de Band 2 diferenta e enorma. Ecranul always-on este fantastic in lumina puternica. O alta chestie misto este statistica afisata pe ecran in timpul unei activitati. Nici nu trebuie carat telefonul pentru gps, are ceasul Posted Image. Faza cea mai comica este faptul ca autonomia in mod gps a ceasului este mai mare decat a telefonului.
Attached File  ceas.jpg   241.1K   34 downloads


View Postdjbiti1, on 03 iulie 2018 - 20:32, said:

Eu nu am zis ca are rost sa faci upgrade de la mi band 2, dar daca nu ai niciuna mai bine iei direct mi band 3 care nu e cu mult mai scumpa si face mai multe. Si eu am mi band 2 si ma gandeam sa trec la amazfit bip.
3 costa mai mult de dublu fata de 2 in acest moment, de asta am impresia ca nu prea merita. Daca tot dai un ban, macar dai pe ceva ce e superior in toate capitolele. Am vazut cateva reviewuri, nici 3 nu e prea vizibil la soare, degeaba merg oarecum notificarile daca practic nu le vezi.

#617
searcher8206

searcher8206

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,220
  • Înscris: 21.06.2009

View Postlucifer76, on 04 iulie 2018 - 05:10, said:

Fata de Band 2 diferenta e enorma. Ecranul always-on este fantastic in lumina puternica. O alta chestie misto este statistica afisata pe ecran in timpul unei activitati. Nici nu trebuie carat telefonul pentru gps, are ceasul Posted Image. Faza cea mai comica este faptul ca autonomia in mod gps a ceasului este mai mare decat a telefonului.
Attachment ceas.jpg

Comparam cirese cu gutui. Nu poti sa dormi cu pateul ala la mana. Cu atat mai greu sa il porti sub o camasa eleganta, bratarica nu se vede, nu se simte si nu arata rau deloc. Ceasul ala e strict pentru activitati sportive

Edited by searcher8206, 04 July 2018 - 08:44.


#618
p13tonu

p13tonu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,217
  • Înscris: 18.10.2017
bip-ul e mai mic si mai usor. se poate dormi fara probleme cu el. il poti purta la dus, nu ai grija lui. daca il prinzi la 300 lei chiar nu merita sa treci de la mi band 2 la 3. poti pastra sau lua un mi band 2 ca solutie secundara cum am facut eu, desi nu am mai pus bratara la mana de cand am ceasul.

#619
lucifer76

lucifer76

    Bashtan

  • Grup: Moderators
  • Posts: 32,574
  • Înscris: 13.06.2007

View Postsearcher8206, on 04 iulie 2018 - 08:42, said:

Nu poti sa dormi cu pateul ala la mana.
Ba chiar poti, nu e atat de mare precum pare in poze. Asa am crezut si eu ca e ditamai placinta, dar bratara e cam la fel de lunga, plus ca e mai groasa.

View Postsearcher8206, on 04 iulie 2018 - 08:42, said:

Cu atat mai greu sa il porti sub o camasa eleganta, bratarica nu se vede, nu se simte si nu arata rau deloc.
Bratara la camasa eleganta chiar ca nu merge. Ceasul este mult mai stilat.

View Postp13tonu, on 04 iulie 2018 - 09:15, said:

bip-ul e mai mic si mai usor
Da, dar nu cu mult. 40x34 vs 45x45. Suprafata este 1400 vs 1600. Pace pare chiar mai mic, e rotund, nu patrat.

#620
searcher8206

searcher8206

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,220
  • Înscris: 21.06.2009

View Postlucifer76, on 04 iulie 2018 - 13:51, said:

Ba chiar poti, nu e atat de mare precum pare in poze. Asa am crezut si eu ca e ditamai placinta, dar bratara e cam la fel de lunga, plus ca e mai groasa.
Fiecare cu opiniile lui. Bratarile gen mi band 2 sunt facute ca sa dormi cu ele la mana, faptul ca unii reusesc sa faca asta si cu alte dispozitive tine de aptitudinile fiecaruia de a ignora o chestie pe care o simti cand bagi mana sub perna.

View Postlucifer76, on 04 iulie 2018 - 13:51, said:

Bratara la camasa eleganta chiar ca nu merge. Ceasul este mult mai stilat.
Bratara intra sub camasa lejer
Cat despre stil, well...

#621
p13tonu

p13tonu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,217
  • Înscris: 18.10.2017
mai tare simti mi band cand dormi cu mana sub perna pentru ca e mai groasa. si te trezesti cu ditamai gaura in mana de la senzorul de puls. ceasurile sunt mai subtiri, si senzorii mai finuti nu fac gaura in mana. acum fiecare face ce ii place si isi ia ce considera ca are nevoie.
daca si ceasurile xiaomi sunt mari, ce sa mai zicem de un Suunto de exemplu? ca si ala are monitorizare somn...
am deviat prea mult deja. am purtat 5 luni non stop un mi band 2 si am fost foarte multumit. o recomand in continuare oricui cauta un dispozitiv de monitorizare decent, mai ales ca a ajuns sa coste <100 lei la noi in magazine, sigilate si cu garantie. best-buy. minusul principal pentru care am facut upgrade e GPS-ul.
mi band 3 ar fi bun de luat doar in varianta cu NFC daca bancile de la noi ar avea implementata plata in acest mod.

#622
lucifer76

lucifer76

    Bashtan

  • Grup: Moderators
  • Posts: 32,574
  • Înscris: 13.06.2007

View Postp13tonu, on 04 iulie 2018 - 15:41, said:

am deviat prea mult deja. am purtat 5 luni non stop un mi band 2 si am fost foarte multumit.
Pai si tu ai purtat-o iarna-primavara, cand nu e cine stie ce soare afara :). Macar daca ii puneau un afisaj simplu cu lcd ca la ceasurile electronice, era mult mai vizibil, consuma putin si vedeai mereu ora fara sa mai apesi pe buton.

#623
p13tonu

p13tonu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,217
  • Înscris: 18.10.2017

View Postlucifer76, on 04 iulie 2018 - 16:23, said:

Pai si tu ai purtat-o iarna-primavara, cand nu e cine stie ce soare afara Posted Image. Macar daca ii puneau un afisaj simplu cu lcd ca la ceasurile electronice, era mult mai vizibil, consuma putin si vedeai mereu ora fara sa mai apesi pe buton.
am purtat-o pana acum 2 saptamani. am prins destul soare. nu ma deranja, ii faceam umbra cu cealalta mana si aia era. au pus cel mai econom display posibil ca sa duca bateria mult. problema e ca mi band 3 are cam acelasi ecran, chiar daca e mai mare si rezolutie mai mare, tot nu e always-on.

#624
sebip

sebip

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 519
  • Înscris: 12.01.2005
dupa un an cu mi band 2 am facut upgrade la bip

#625
p13tonu

p13tonu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,217
  • Înscris: 18.10.2017

View Postsebip, on 08 iulie 2018 - 18:16, said:

dupa un an cu mi band 2 am facut upgrade la bip
Să l porți sănătos. Cred că ești mulțumit :D

#626
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
La mine atat de bine se comporta Xiaomi Band 2 ca ma gandesc sa nu fac upgrade prea curand. O pastrez cat o sa ma tina.

#627
sebip

sebip

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 519
  • Înscris: 12.01.2005

View PostMembruAnonim, on 08 iulie 2018 - 19:22, said:

La mine atat de bine se comporta Xiaomi Band 2 ca ma gandesc sa nu fac upgrade prea curand. O pastrez cat o sa ma tina.
Si eu asa am zis, dar parca tot mai mult imi place sa vad ora ziua , si notificarile
Vibratia la bip mi se pare slaba fata de de band 2

#628
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Pe colegii care și-au achiziționat Mi Band 3,  îi rog să vină cu un feedback referitor la cum se comportă aceasta. Mă interesează precizia pașilor și bateria, în special.  


#629
xxelu

xxelu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 791
  • Înscris: 05.11.2006
Pentru cine vrea curea de schimb la Mi Band 2 e doar 70 de lei la PC Garage. Se da ca bonus... gadget-ul Posted Image

M-a costat o curea de schimb 18 lei. Pai la urmatoarea mai bine mai pun 52 lei si iau o mandrete de Mi Band 2 Posted Image

Atentie la incarcare ! Am patit-o cu un incarcator QC 3.0 care-mi umplea Mi Band 2-ul doar pana la 83% ! Am crezut ca bratara si-a dat duhul si cand colo...
Bratara are un consum mic de incarcare, iar anumite incarcatoare nu stiu sa gestioneze acest lucru ;)

Fooooarte multumit de Mi Band 2. As trece la Mi Band 3 doar daca versiunea cu NFC ar merje si pe la noi, nu doar pe la chineji. Visez la clipa in care voi plati cu... mana goala, adica cu NFC-ul de la incheietura Posted Image

Edited by xxelu, 08 November 2018 - 18:39.


#630
Win1

Win1

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 14.08.2016
Salutare! Am intampinat o problema MB2, pe bratara cand intru in interfata pentru baterie aceasta se glitch-uieste, la fel si in interfata pentru pasi cand trece de 2,3 mii de pasi. Stie cineva cum poate fi rezolvata aceasta problema?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate