Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Xiaomi Mi Band 2

- - - - -
  • Please log in to reply
642 replies to this topic

#253
cosmin_17

cosmin_17

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,251
  • Înscris: 01.06.2007
Am primit si eu "jucaria" asta comandata de pe Cafago si cum eu sunt utilizator de IOS, deocamdata nu e buna decat pentru ceas si inregistrare ritm cardiac + numar de pasi. Notificarile pentru incoming call, apps alert, etc, din Mi Fit sunt de forma. Sau stiti voi alta solutie pentru a putea vedea si notificarile pe bratara?
Aplicatia Mi Fit are versiunea 3.0.4 si bratara are versiunea de soft 1.0.1.50.
Multumesc.

#254
cosmin_17

cosmin_17

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,251
  • Înscris: 01.06.2007

 cosmin_17, on 09 august 2017 - 21:43, said:

Am primit si eu "jucaria" asta comandata de pe Cafago si cum eu sunt utilizator de IOS, deocamdata nu e buna decat pentru ceas si inregistrare ritm cardiac + numar de pasi. Notificarile pentru incoming call, apps alert, etc, din Mi Fit sunt de forma. Sau stiti voi alta solutie pentru a putea vedea si notificarile pe bratara?
Aplicatia Mi Fit are versiunea 3.0.4 si bratara are versiunea de soft 1.0.1.50.
Multumesc.
Problema s-a rezolvat. Daca vor mai fi care au aceasta problema, ca si rezolvare eu am procedat asa: am dezinstalat aplicatia, am dat "Forget this device" (in setarile Bluetooth) pentru a sterge legatura creata intre telefon si bratara si am restartat telefonul. Dupa restart, am urmat pasii de instalare de la zero si acum totul este in regula.

#255
DANIELUSS

DANIELUSS

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 557
  • Înscris: 21.11.2004
Bratara mea a luat-o razna! Afiseaza non-stop informatiile si nu o pot opri! I-am facut unpair/pair dar degeaba. Aveti idee ce se intampla? Posibil senzor touch stricat?

Attached Files



#256
natarau

natarau

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,597
  • Înscris: 25.04.2008
Încearcă să o pui sa și vibreze mult, in ideea să se descarce complet și sa se închidă. Poate își revine apoi.

#257
DANIELUSS

DANIELUSS

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 557
  • Înscris: 21.11.2004
S-a descarcat dupa vreo 4 ore. Sa vedem maine cand ajung acasa, nu am adaptorul de incarcare cu mine, mai avea 45% sambata.

#258
marcel201

marcel201

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,408
  • Înscris: 21.10.2010
Merita aplicatia Tools &Mi Band 13 lei ?

#259
sebip

sebip

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 519
  • Înscris: 12.01.2005

 marcel201, on 16 august 2017 - 10:47, said:

Merita aplicatia Tools &Mi Band 13 lei ?
Da. Eu o folosesc cu Sleep as android

#260
DANIELUSS

DANIELUSS

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 557
  • Înscris: 21.11.2004

 DANIELUSS, on 15 august 2017 - 19:20, said:

S-a descarcat dupa vreo 4 ore. Sa vedem maine cand ajung acasa, nu am adaptorul de incarcare cu mine, mai avea 45% sambata.

A stat 24h descarcata complet. Am incarcat-o full si face la fel. E clar, s-a defectat. Problema e ca am luat-o de pe olx, deci nema garantie...

#261
natarau

natarau

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,597
  • Înscris: 25.04.2008
Aiurea ...
Găsești pe la 70-80 lei din China nouă acum...

#262
DANIELUSS

DANIELUSS

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 557
  • Înscris: 21.11.2004
Pai si din China tot fara garantie e...

#263
natarau

natarau

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,597
  • Înscris: 25.04.2008
Da.
Ținând cont de preț, pe mine nu prea mă interesează așa mult garanția.
E primul caz de care aud cu un așa defect. Acum depinde de fiecare ... Eu așa lua una noua tot din China in caz ca mi se strică asta, dar nu înseamnă că-i soluția cea mai potrivită.

#264
DANIELUSS

DANIELUSS

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 557
  • Înscris: 21.11.2004
Defectul este într-adevăr ciudat, cat am cautat pe net, nu l-am gasit expus si de altcineva. Ma simt deosebit ca s-a întâmplat doar la mine :)).

#265
onzaueb

onzaueb

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,004
  • Înscris: 18.06.2007

 natarau, on 17 august 2017 - 13:20, said:

Da.
Ținând cont de preț, pe mine nu prea mă interesează așa mult garanția.
E primul caz de care aud cu un așa defect. Acum depinde de fiecare ... Eu așa lua una noua tot din China in caz ca mi se strică asta, dar nu înseamnă că-i soluția cea mai potrivită.

Sanse mari sa fie un fake. M-am pacalit si eu cu una si nu era in seria celor ieftine, din contra, aproape 20$, titlul si descrierea insistau pe "Original". Dar cand am primit-o era fake. M-am prins de asta cand am vazut ca nu suporta aplicatia oficiala si in plus "documentatia" promova o aplicatie necunoscuta. Plus o comparatie cu una originala unde unele elemente estetice erau diferite.

#266
natarau

natarau

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,597
  • Înscris: 25.04.2008
Aunci gearbest sau alții mai cunoscuți.

#267
DANIELUSS

DANIELUSS

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 557
  • Înscris: 21.11.2004
Nu se pune problema sa fie fake, a functionat fara probleme o luna, suporta aplicatia oficiala si update de firmware.
Am bagat-o la congelator sa vedem ce "zice".

#268
DANIELUSS

DANIELUSS

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 557
  • Înscris: 21.11.2004
Mda, se pare ca e o problema HW, mai exact o lipitura proasta. Cat timp e rece functioneaza normal, insa cum ajunge la temperatura camerei o ia razna iarasi.

#269
craz

craz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 406
  • Înscris: 06.03.2004
A aparut Mi Fit 3.0.5. Din ce am vazut, la descriere spune ca vine cu un nou firmware pentru bratara.

https://www.apkmirro...d-apk-download/

#270
catalin0303

catalin0303

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 419
  • Înscris: 03.02.2009

 craz, on 21 august 2017 - 23:34, said:

A aparut Mi Fit 3.0.5. Din ce am vazut, la descriere spune ca vine cu un nou firmware pentru bratara.

https://www.apkmirro...d-apk-download/
Multumesc pentru informatie. Am facut update. Dupa 8 ore inca nu observ ceva nou. Poate doar bug fix-uri.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate