Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
teava rezistenta panou apa calda

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata
 Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool
 Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit

Routere detinute in trecut si in ...
 

Zopo

- - - - -
  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1
costelgeorgescu

costelgeorgescu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 25.04.2014
Salut, am gasit ZOPO pe eMag aduse oficial de o firma de distributie din Romania, si ma gandeam sa iau un Zopo ZP530+. Pretul; mi se pare bun si daca are garantie 2 ani cred ca e ok. Problema e ca nu am avut niciodata telefon cu brand chinezesc. Ca ma sfatuiti sa fac? E ZOPO un produs fiabil, care sa functioneze? Merita banii?

#2
Villefort

Villefort

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,061
  • Înscris: 22.04.2016
Sunt ok, atâta timp cat ai garantie. Am o chinezarie in casa (thl 4000) si merge de 2 ani brici. În timpul asta mi s-au stricat telefoane de firma, dar chinezaria nu.

Specificatiile sunt decente, dar eu mi-as lua un Asus la banii ãia.

Edited by Villefort, 10 May 2016 - 06:25.


#3
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,723
  • Înscris: 10.12.2006
Stai linistit ca nu ti-l repara nimeni. In China e 500 de  lei, ca firma pui TVA, taxe vamale, adaos comercial si ajungi la pretul lor de 700. Astia de la Macro International Distribution vad ca nici n-au asa ceva pe site http://macro.ro/ , probabil fac vreun experiment.

#4
primuministru

primuministru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,835
  • Înscris: 05.10.2007
Mai bine te orientezi catre Vernee Thor.La acelasi pret ai 3GB RAM, vine cu Android 6.0, procesor OctaCore,  un acumulator de 2800mAh fata de 2100mAh cat are Zopo.Si garantie 2 ani, bineinteles.

Edited by primuministru, 10 May 2016 - 10:05.


#5
costelgeorgescu

costelgeorgescu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 25.04.2014
Interesant. Ma gândesc și vad ce fac. Ideea e ca vreau sa cumpãr din magazine serioase pentru ca încerc sa evit eventuale probleme

#6
primuministru

primuministru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,835
  • Înscris: 05.10.2007
Vernee Thor il vinde Emag listat de ihunt.Garantie 2 ani.

#7
costelgeorgescu

costelgeorgescu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 25.04.2014
Ma uit si la ala ca pare interesant, desi nu am auzit in viata mea de marca asta. Ma uitasem la ZOPO ca am auzit de ei de ceva mai de mult timp.

#8
primuministru

primuministru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,835
  • Înscris: 05.10.2007
Pana acu 2-3 piata era dominata de marii giganti Sony, Samsung, LG, Apple etc,  erau putine branduri chinezesti care penetrau piata romaneasca cu telefoane (HTC, ZTE, Huawei).
Pana cand a inceput invazia cu telefoane ieftine cu specificatii bune gen :Xiaomi, Ulephone, Elephone, Doogee, Oukitel, Oppo, Vivo, Vernee, HomTom, Cubot etc...
Dupa posibilitati si buget.

#9
costelgeorgescu

costelgeorgescu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 25.04.2014
am vazut acum ca au bagat toata gama zopo la reducere. Merita sa dau 399 lei pe un zopo zp330? are 1 gb ram, e quadcore, 8 gb stocare, ecran de 4,5". vi se pare un pret bun? sau mai bine sa dau 719 lei pe un zopo speed 7, are 3gb ram, octacore, ecran de 5"? nu stiu ce sa fac. as vrea zopo ca are 2 ani garantie si i-am mai vazut prin magazinele din europa

Edited by costelgeorgescu, 16 May 2016 - 12:47.


#10
primuministru

primuministru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,835
  • Înscris: 05.10.2007
Nu merita Zopo zp330.Display mic, memoria de 1GB RAM e prea mica si multe app nu vor rula cum trebuie.Ti-am recomandat mai sus un model, iti mai dau unul : Xiaomi Redmi 3 Dual Sim 16GB LTE 4G la 799 lei de pe QM.
Daca tie iti inspira mai multa incredere Zoppo, ia-l p-ala, ce sa zic...

Edited by primuministru, 16 May 2016 - 13:06.


#11
costelgeorgescu

costelgeorgescu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 25.04.2014
Da, dar zopo ala 330 costa 399 lei... QM inseamna Quick Mobile? Daca da, nu cumpar de la ei pentru ca fac numai importuri paralele, de-alea gri, am auzit de la unii care lucreaza acolo si povestesc tot felul de chestii. Din ce-am aflat eu, Xiaomi nu are niciun distribuitor oficial in europa, toti cei care aduc o fac cam ilegal, nu au certificare CE si altele. eu
vreau sa platesc cat mai putin pe un telefon, dar sa am garantie si sa stiu ca am cumparat de la o firma care reprezinta oficial producatorul

#12
primuministru

primuministru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,835
  • Înscris: 05.10.2007
Corect, QM = QS ! Nici eu nu recomand.

#13
costelgeorgescu

costelgeorgescu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 25.04.2014
am comandat un speed 7, cred ca e super pret la ce specificatii are. Sper sa fie ok

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate