Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...

Masina de copt paine - pareri

Cum reactivez Google Maps?
 Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...

La mulți ani @un_dac!

La multi ani de Sfantul Gheorghe&...
 Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)

sistem hibrid eoliana + panouri +...

Outlook e muta pe Android
 Constructie Mun. Iasi. Casa P+1.

Cum mai rezolvati cu chiriasii ra...

Tastatura si mouse cu baterie int...

AC Gree duce la palpait de becuri
 

"Liceenii" - filmul unei generatii

- - - - -
  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#19
mediasettv

mediasettv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,237
  • Înscris: 24.05.2014
Tudor Petruț, Șerban din Liceenii, despre meseria pe care o practică în SUA. Trebuia să supraviețuiesc cumva!


Tudor Petruț, interpretul personajului Șerban din seria de filme Liceenii, a făcut declarații despre munca sa în America, acolo unde este stabilit de foarte mulți ani.
În seria de filme Liceenii, actorul Tudor Petruț făcea furori cu rolul Șerban, băiatul care o curta intens pe Oana Sîrbu și rivalul lui Ștefan Bănică Junior din pelicula respectivă.

Tudor Petruț este stabilit în America de foarte mulți ani, în Orange County, Los Angeles. Deși a apărut în reclame și are și o emisiune la TV, Tudor Petruț își câștigă existența peste Ocean ca profesor de matematică.

Despre jobul său a făcut Tudor Petruț declarații într-un interviu pentru okmagazine.ro.

În România, Tudor Petruț ar fi avut cariera asigurată în actorie și regie, grație legăturii de rudenie cu actorul Emanoil Petruț, dar și a celebrului rol al lui Șerban, din Liceenii și a diplomei de absolvent I.A.T.C. Dar, după nebunia primelor filme realizate la București, Tudor Petruț a zburat în America, după soția sa, jumătate româncă, jumătate americancă, care i-a dăruit doi băieți.

Așa se face că, de 28 de ani încoace, românul nostru trăiește într-una dintre cele mai bogate comunități de pe lângă Los Angeles, Orange County, unde a devenit profesor de matematică într-un liceu. Cum a ajuns la această profesie?

Mare noroc am avut că am reușit să-mi dau examenele de licență! Da, sunt profesor de matematică la liceu. A fost o opțiune care a venit mai mult dintr-un instinct de conservare, trebuia să supraviețuiesc cumva și, să ne înțelegem, în America dacă nu câștigi niște bani suficienți ca să ai o viață liniștită, nu e foarte bine și, la momentul respectiv, când Hollywoodul părea foarte departe, a trebuit să fac ceva și mi s-a părut o meserie foarte interesantă să lucrez cu copiii. E o experiență de viață, în primul rând.
Totuși, nu a abandonat definitiv ideea de-a atinge Hollywoodul, așa că a mers în continuare la castinguri și, într-o bună zi, a câștigat proba pentru o serie de reclame pentru Discovery Card, care l-au făcut faimos în toată America, grație personajului său, Miss Peggy.

„Uneori mai am surpriza să mă duc în clasă și cineva să vină la mine cu telefonul și să mă întrebe: „Tu ești aici, la televizor?“, „Da, eu sunt“”, povestește amuzat Tudor Petruț.
Sursa:libertatea.ro

Attached Files


Edited by mediasettv, 22 May 2018 - 07:20.


#20
mediasettv

mediasettv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,237
  • Înscris: 24.05.2014
Tamara Buciuceanu împlinește astăzi 10.08.2018 vârsta de 89 de ani. Arată fix ca-n Liceenii!

Teatrul românesc este din nou în sărbătoare pe 10 august, când Tamara Buciuceanu Botez împlinește 89 de ani!

Teatrul românesc este din nou în sărbătoare pe 10 august, când Tamara Buciuceanu Botez împlinește 89 de ani! Inegalabila Isoscel din celebrele filme pentru tineri „Extemporal la dirigenție,” „Liceenii”, „Declarație de dragoste”, „Liceenii în alertă” și „Liceenii Rock’n Roll” este și acum plină de viață, zâmbitoare și recunoscătoare pentru toată dragostea fanilor.


Ani de zile, actrița a bucurat milioane de tineri cu rolurile ei, însă acum s-a retras și nu a mai apărut în spațiul public, decât atunci când a fost nevoită. Pe 5 aprilie, Tamara Buciuceanu a fost vizitată de primarul Capitalei, Gabriela Firea, care i-a înmânat titlul de Cetățean de Onoare al Municipiului București, precum și Cheia Orașului.






În filmul “Liceenii”, alături de nepotul din viața reală, Mihai Constantin

Una dintre marile actrițe ale filmului si teatrului românesc!
P.S.Viata lungă si frumoasă.


Sursa:tvmania.ro

Attached Files


Edited by mediasettv, 10 August 2018 - 09:49.


#21
printzul69

printzul69

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 509
  • Înscris: 24.09.2013
cel mai fain a fost Roșcovanul dupa parerea mea

#22
ianisgiovani

ianisgiovani

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 408
  • Înscris: 05.03.2014
Doamna Isoscel ne-a parasit astazi dar ne-a lasat o zestre nepretuita care ne va bucura si ne va lumina viata in continuare.
Dumnezeu sa o odihneasca in pace
https://www.agerpres...iuceanu--385993

#23
mediasettv

mediasettv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,237
  • Înscris: 24.05.2014
Din păcate! Dumnezeu sa o odihnească in pace!

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate