Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...
 Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming

Cu ce va aparati de cainii agresi...
 Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 

Telekom peste RDS

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
pepeman

pepeman

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 66
  • Înscris: 13.04.2007
Salutare, am televiziune de la RDS, cu CI+. Acum aș vrea să-mi trag, la același televizor, și Telekomul, pentru canalele Discovery în special. Cine îmi poate spune cum o să meargă TV-ul (un Panasonic) cu cartela de la RDS și decodorul de la Telekom? E posibil să cumuleze frecvențele, adică să văd în același timp toate programele celor doi furnizori? Vor fi inteferențe, va trebui să scot, pe rând, câte un echipament și să acordez din nou canalele de fiecare dată când schimb? Probabil celor care se pricep li se va părea o întrebare tâmpițică, dar dacă sunt atehnic...

#2
marse212

marse212

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 193
  • Înscris: 14.02.2007

 pepeman, on 09 mai 2016 - 10:00, said:

Salutare, am televiziune de la RDS, cu CI+. Acum aş vrea să-mi trag, la acelaşi televizor, şi Telekomul, pentru canalele Discovery în special. Cine îmi poate spune cum o să meargă TV-ul (un Panasonic) cu cartela de la RDS şi decodorul de la Telekom? E posibil să cumuleze frecvenţele, adică să văd în acelaşi timp toate programele celor doi furnizori? Vor fi inteferenţe, va trebui să scot, pe rând, câte un echipament şi să acordez din nou canalele de fiecare dată când schimb? Probabil celor care se pricep li se va părea o întrebare tâmpiţică, dar dacă sunt atehnic...


are si telekom CI+

#3
aeon

aeon

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,487
  • Înscris: 05.08.2002
nu cumuleaza nimic
decodorul se infige in tv intr-un port hdmi ca un player oarecare
ci+ isi vede de treaba lui, canalele le schimbi din tv; cand vrei sa treci pe decodor alegi sursa hdmi si schimbi canalele din telecomanda decodorului

#4
EricJohn

EricJohn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,723
  • Înscris: 21.03.2014
Eu as recomanda card CI+ de la Digi si receptor HD de la Telekom.

#5
Mircel

Mircel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,427
  • Înscris: 01.10.2005

 pepeman, on 09 mai 2016 - 10:00, said:

Salutare, am televiziune de la RDS, cu CI+.
De la RDS televizorul folosești semnal de radiofrecvență de pe Cablu pe care-l bagi în mufa de antenă.

 pepeman, on 09 mai 2016 - 10:00, said:

Acum aş vrea să-mi trag... şi Telekomul, pentru canalele Discovery.
Vei primi un receptor (tuner) TV sau un decodor (habar n-am ce-ți oferă Telekom-ul - De la ei să alegi fibra optică) din care scoți semnal video cu care ataci televizorul pe mufa de intrare Video (semnal analog pe Scart sau digital pe HDMI)
În concluzie, cum ți-a spus și Aeon: „nu (se) cumuleaza nimic

Edited by Mircel, 09 May 2016 - 11:04.


#6
Tudor Popescu

Tudor Popescu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 654
  • Înscris: 21.04.2007
Foarte frumos:
- Lasi cardul lui RDS in TV.
- Iei receptor de la TELEKOM si il cuplezi pe SCART ( sau si mai bine pe HDMI).
Folosesti telecomanda TVului daca urmaresti doar RDS, sau comuti pe intrarea AV si uiti de telecomanda TVului si folosesti receiverul telekom. Daca TVul are 2 interfete CI+, atunci poate ca ar merge, nu stiu cum merg astea. Are o cunostinta de a mea un Panasonic cu 2 x CI+, DVB T2/C/S2, dar merge pe Focus sat. Nu stiu daca ar merge 2 module pe cablu...are 1 intrare RF IEC75 si 2 mufe F de satelit...cred ca 2 CAM merg doar pe Satelit + Satelit, sau Terestru + Satelit sau Cablu + Satelit...

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate