Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...
 Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...
 

Cati pui fata o pisica?

- - - - -
  • Please log in to reply
27 replies to this topic

#19
Steetch

Steetch

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,210
  • Înscris: 15.09.2015

 roland_s, on 10 mai 2016 - 07:10, said:

Multumesc mult. Astazi vad ca s-a mai "inseninat" si pisica. Adica a zi cand s-a dat jos din culcus, a inceput sa fie mai jucausa sa se frece de picioarele celor din casa, intinde capul sa fie mangaiata. Se vede ca e mai vesela. Pana azi a fost foarte trista, dar banuesc ca asa e dupa nastere. Si cei doi micuti sunt bine. Au un claxon ... adica au inceput sa miaune. Azi le-am schimbat asternuturile, si nu am avut ce face, a trebuit sa ii iau in mana pe micuti. Sper sa nu pateasca ceva.

Puteai sa ii iei in mana dupa ce imbracai manusi sau ceva sosete vechi. :) Dar cred ca vor fi OK si asa, daca mama se freaca de picioarele voastre. :)

#20
XL700VA

XL700VA

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,123
  • Înscris: 29.04.2014
Mda, faza cu manusile chiar nu mi-a trecut prin capPosted Image . Retin pentru viitor. Oricum vad ca pisica ii giugiuleste in continuare la fel.

#21
touche

touche

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 771
  • Înscris: 14.02.2006
EU am o british shorthair blue de 1,5 ani, si chiar vineri spre sambata (dupa 64 zile de gestatie) a facut - pentru prima data - 2 puisori din care, din pacate unul mort.
Dupa pisicuta s-a simtit bine, si il alapta pe asta micu' ...

Cum avea o burtica un pic cam mare inainte de nastere, mi s-a parut cam ciudat ca a facut numai 2 asa ca pe la ora 14 m-am gandit sa o duc la veterinar.
M-am dus si ce sa vezi, imi zice veterinarul ca e posibil sa mai aiba pui in burta, drept pentru care i-a administrat o injectie.

M-a duc acasa, si cam pe la ora 15:00 adica dupa 16 ore de la primul puiut a mai fatat inca 2 puisori, primul mort si al 2-lea viu.
Acum amandoi sunt sanatosi si bine...

Ideea e ca - din ce zice doctorul veterinar - daca nu ma duceam la el, puisorii ar fi murit si puterzit inauntrul ei => ar fi murit si pisica.
Asa ca aviz amatorilor ... nu cred ca strica o vizita la medic veterinar ...

#22
XL700VA

XL700VA

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,123
  • Înscris: 29.04.2014
Mai pus pe ganduri ... Totusi au trecut 10 zile de la nastere, pisica pare voaie, alearga prin curte dupa vrabii ... daca mai avea pui in burta dupa 10 zile cred ca vedeam un semn ceva. Si in plus nu mai are burtica deloc.
Intre timp lui Lolec si Bolec le-au dat ochisorii. Si chiar au inceput sa se plimbe prin cosulet pe piciorusele lor. Au chiar si gherute. Apropo, oare de ce astia micii stau non stop cu gherutele scoase? Tot timpul stau cu ele scoase...

#23
touche

touche

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 771
  • Înscris: 14.02.2006
AM postat aici, pentru ca altii sa ia in considerare acest aspect: in anumite conditii puisorii pot sa ramana in pisica ..iar consescintele sunt urate.
Asa ca, ideea de baza era urmatoarea:

Dupa nastere nu cred ca strica o vizita cu pisica mama si puisorii la medicul veterinar.

#24
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Daca intarzie perioada de fatare puii mor, poate sa moara si pisica. Gestatia este, in medie, de 65 de zile.

#25
XL700VA

XL700VA

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,123
  • Înscris: 29.04.2014
Ei sunt Lolec si Bolec:
Attached File  DSCF1283.JPG   385.06K   33 downloadsAttached File  DSCF1284.JPG   384.92K   33 downloadsAttached File  DSCF1287.JPG   391.74K   36 downloadsAttached File  DSCF1288.JPG   346.11K   36 downloads

#26
Tarzy

Tarzy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,637
  • Înscris: 28.11.2001
foarte simpatici ..... sa-i stapanesti sanatosi

#27
touche

touche

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 771
  • Înscris: 14.02.2006
Ciudat...tot Lolec si Bolec sunt si ai mei :D
[ https://s32.postimg.org/n9c51vsmt/DSC_0132.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]picture share

#28
XL700VA

XL700VA

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,123
  • Înscris: 29.04.2014
Nu e vina mea. Sotia i-a botezat așa. Unde mai pui că cea albă e pisica (Bolec adică). Dar na, nu te poți pune cu femeile ....

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate