Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Informatii complete despre servic...

tema circuite

Voua va merge sa va logati pe git...

Fara curent casetofon Dacia Dokker
 Schimbare difuzor Golf 7

Recomandare aparat de ras electric

Lant clinici dentare vs cabinete ...

Site-uri bune pentru cumparat Sma...
 Aurora Store

Debit centrala pe circuitul de in...

Sticle de bere

Identificare accidentare
 Termopane vechi si rulouri noi sa...

17964- Regulator de presiune de s...

Unelte schimb baterii la Motorola...

Invazie de "cadre militare...

Mr. Olympia 2016

- - - - -
  • Please log in to reply
112 replies to this topic

overseas

overseas

Guru Member

• Grup: Senior Members
Cutler arata slab de tot in poza aia din 2016, pentru un fost Olympia.

antinVidia

antinVidia

- I'm deranged -

Depinde si de organism. Unii rezista mai mult, altii au organisme mai firave si se prapadesc repede. Uni folosesc substantele minune moderat, au organisme mai rezistente si mor de batranete, altii baga Ii ei tot ce prind, fara nici o logica sau cumpatare si mor la ~40 ani. Intotdeauna au existat culturisti care au exagerat cu substantele, care testau orice prostie ce aparea si au platit pretul. Cei care au mers pe cure mai moderate, cu substante cat de cat safe si s-au retras la timp, traiesc si acum.
Nasser el Sonbaty nu avea un genetic foarte bun de la mama natura, el a impins corpul la maxim prin substante ca sa fie mare si a platit pretul. Majoritatea culturistilor care ies in prin plan sunt pe steroizi. Fara steroizi nu poti depasi o anumita bariera de masa si de definitie.

overseas, on 10 iunie 2016 - 12:05, said:

Cutler arata slab de tot in poza aia din 2016, pentru un fost Olympia.

Asa arati natural, fara steroizi si cu un mers la sala doar pentru intretinere. E bine ca e sanatos si arata bine, nici nu are nevoie de mai mult.

CristianV93

CristianV93

Member

• Grup: Members
Fitnessmenii sunt proportionati bine, pe cand culturismul te transforma intr-o namila greoaie, dizgratioasa. Pacat ca promovam astfel de modele diforme si nesanatoase. Tancuri rusesti. Sa nu mai zic cati au crapat din cauza steroizilor. Lista e a dracului de lunga. Pana si Arnold si-a facut transplant de ficat.
Si uite asa pustii incep sa bage si ei tot felul de sintetice si multi nici nu mai apuca 40.
Poti face un fizic foarte bun, natural, cu multa munca si ambitie.

Attached Files

sandu222

sandu222

Senior Member

Noi astia care discutam pe aici nu suntem si nici nu vom fi vreodata(90% chiar daca am vrea nu am putea) tancuri rusesti. Suntem oameni normali. Culturistii adevarati nu au timp de pierdut pe forumuri(ei trebuie sa faca $ ca sa poata baga in ei diverse substante, se antreneaza, mananca, dorm, isi fac poze in chiloti sau in vestiare la sala ca sa le puna pe FB spre admiratia pitzipoancelor Posted Image etc )

antinVidia, on 11 iunie 2016 - 00:38, said:

Asa arati natural, fara steroizi si cu un mers la sala doar pentru intretinere. E bine ca e sanatos si arata bine, nici nu are nevoie de mai mult.

Corect spus ar fi : asa arati "natural" dupa ce zeci de ani ai utilizat anabolizante si hormoni. Ca daca il iei acum pe unu' de pe strada ma cam indoiesc ca il faci sa arate asa natural chiar si dupa 8-10ani. Substantele alea totusi au modificat corpul, i-au dat niste "plusuri", l-au ajutat sa depaseasca niste "praguri".
Si de unde ai scos chestia aia cu Nasser ca nu a avut genetic si a trebuit sa abuzeze de substante pt. asta? Omul era un colos, comparabil cu Markus Ruhl, era printre grei, daca nici el nu a avut genetic.....

Attached Files

Edited by sandu222, 11 June 2016 - 20:57.

antinVidia

antinVidia

- I'm deranged -

Asta e mai buna: Posted Image

Attached File  nasserelsonbaty4.jpg   48.14K   12 downloads

Am vrut sa zic ca mai spre final a abuzat masiv de substante ca sa intre in moda fizicelor cat mai mari. A impins prea tare corpul...desi era mare.

Am vazut recent un interviu cu Dorian Yates si explica el cam ce facea la show-uri, inainte si dupa, diete si alte detalii. Cica atunci cand uraca pe scena avea in jur de 3% procentul de grasime in corp, un nivel foarte scazut si periculor pentru organism. Avand grasime asa de putina sub piele incat Il dureau fibrele musculare in contact de frecare directa cu pielea. Dupa show insa se indopa sanatos cu fripturi. Posted Image

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/LJxpz_wa0N4?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by antinVidia, 12 June 2016 - 10:04.

antinVidia

antinVidia

- I'm deranged -

Un nou clip Kevin Levrone:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/79udJzHauE8?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

antinVidia

antinVidia

- I'm deranged -

Big Ramy, 13 saptamani pana la Olympia -146Kg.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/1zYDhhWUGkI?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Spatele arata imbunatatit fata de ce afisa pana acum.

Si un video nou de la Kevin, publicat ieri (back day):

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/tyoVqPnb3n0?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

antinVidia

antinVidia

- I'm deranged -

Minunat!

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/gx899Wi35H8?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

antinVidia

antinVidia

- I'm deranged -

Mai sunt 9 saptamani pana la Olympia si Kevin Levrone arata incredibil:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/kNloEV4AUHw?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

In ultimele saptamani va trage si mai tare. Top 10 clar.

sandu222

sandu222

Senior Member

Niste poze nu inseamna nimic. Nu am vazut inca tot corpul. Si chiar si asa pus langa top10 ar putea fi mult in urma.

Ca fapt divers o sa iti pun niste poze cu un roman care arata (in poze si in realitate) extraordinar, zici ca e profesionist (desi nu a castigat inca nimic notabil) dar defapt e cu 2 clase in urma, fata de toti profesionistii!
  Ia si judeca si tu, observi ca si el are umeri imensi, nu? mai mari ca ai lui Levrone actual; observi ce brate are, nu?

Attached Files

antinVidia

antinVidia

- I'm deranged -

Nu se compara. Levrone o sa puna mult pe el in ultimele saptamani.
Comparatia nu e buna. Levrone are un genetic incredibil, in cateva saptamani pune cat altii intrun an.
Defapt in trecut, el arata mult mai mic cu 9 saptamani inainte de Olympia. Anul asta si-a inceput pregatirea mult mai din timp, deci trage mai tare ca niciodata.
Vom vedea cum se prezinta...mai ales partea de jos. Eu am incredere in top 10. Wolf nu vine, Kai nu cred ca vine nici el...deci se poate.

Edited by antinVidia, 21 July 2016 - 21:46.

miromulus

miromulus

c'mon inner peace...!

antinVidia, on 21 iulie 2016 - 21:44, said:

Wolf nu vine, Kai nu cred ca vine nici el...deci se poate.

Cat mai conteaza olympia atunci? Ne uitam cum ii bate Phil pe Branch si Dexter?

sandu222

sandu222

Senior Member

antinVidia, on 21 iulie 2016 - 21:44, said:

Nu se compara. Levrone o sa puna mult pe el in ultimele saptamani.
Wolf nu vine, Kai nu cred ca vine nici el...deci se poate.

E posibil sa ne uimeasca Levrone, lumea incepe sa isi schimbe parerea dar nu pt. ca e ceva 100% sigur ci pentru ca multi asta isi doresc. De fapt top6 de anul asta va arata ciudat de tot. Va anunt inca de pe acum ca va fi o mare surpriza in top3! Sunt multi(alaturi de Heath) care trag tare anul asta la top3. Unul dintre ei este Martinez care s-a marit considerabil,  Big Ramy, iar marea surpriza va  un necunoscut pe nume Nathan De Asha

Attached Files

antinVidia

antinVidia

- I'm deranged -

Si Roelly Winklaar se va prezenta bine anul asta. Arata foarte bine de cand se antreneaza in Kuwait. E un fel de mana cereasca Kuwait-ul in acest moment.

Roelly, 2016 NY Pro:

Attached File  NY-pro-Roelly-481x720.jpg   66.33K   10 downloads

Si Victor Martinez arata fenomenal de cand se antreneaza in Kuwait. E cea mai buna forma a lui din 2007 incoace. Atunci chiar merita sa castige Mr.O, a fost de vis fizicul lui in acel an, peste Jay Cutler.

Attached File  VictorMartinezMDFeb2013PerBernal872-1.jpg   211.59K   11 downloads

Edited by antinVidia, 28 July 2016 - 20:02.

sandu222

sandu222

Senior Member

Ti-am luat-o inainte si am sa postez ceea ce ai fi postat tu Posted Image

Kevin Levrone e dat naibii(si substantele alea bune de tot) !  Se facu tanc!  Exista persoane care sustin ca acum e abia la 60% din rezultatul final pe care il vor da substantele si ca va fi mai mare si mai definit decat Heath!

Attached Files

Edited by sandu222, 03 August 2016 - 17:37.

antinVidia

antinVidia

- I'm deranged -

Din ce am inteles eu, el va merge anul asta pe un fizic mai mic putin, dar foarte estetic. Ceva in genul 1993...nu va juca pe cartea masivitatii din ultimii ani de competitie.
Da, el are un genetic aparte. Creste mult in ultimele saptamani inainte de show. Toti povesteau ca in trecut il vedeau cu 9-10 saptamani inainte de show si arata absolut normal, apoi venea show-ul si nu iti venea sa crezi. El chiar a declarat ca anul asta si-a inceput pregatirile pentru Olympia, cu mult timp inainte fata de cum proceda el in trecut. In plus, abia acum incepe cura masiva cu substante...deci vor fi progrese clare.
Sa vedem ce va iesi, dar eu cred ca va face o figura foarte frumoasa.

Si Phill Heath arata foarte bine anul asta in offseason. Cred ca si el va prezenta una dintre cele mai bune forme ale sale. Va fi greu de batut.

miromulus

miromulus

c'mon inner peace...!

Are cineva vreo poza cu Kevin de dinainte sa-si anuntat participarea? Sunt curios cat a crescut

Edited by miromulus, 04 August 2016 - 23:06.

sandu222

sandu222

Senior Member

Cred ca sunt pe net ceva poze, arata a om normal(85-90kg) care face asa de placere. Adica vreau sa spun ca arata ca si unul natural care face de ceva vreme. Curiozitatea asta a ta e de fapt o intrebare si anume: chiar te pot transforma substantele (in scurt timp) asa de mult incat de la om "normal" sa arati ca un Hulk? Raspunsul e: se pare ca da!   Doar ca trebuie sa stii ce si cum sa faci, sa te ajute corpul, sa ai 10-15.000E de pus la bataie si sa fii un pic diliu (sa nu iti pese de consecinte cand iti injectezi saptamanal 3-4.000mg de derivati de testosteron, insulina, HGH, IGF1 si alte chimicale). Levrone se spune ca era diliu, vorba unui tip de pe alt forum, "se arunca in aer" pe ultima suta de metri. Exemplu saptamanal: 1000mg sustanon, 600mg deca, 800mg boldenon, 800mg masteron, 800mg trenbolon, 10-16UI HGH, 8-10UI insulina+.....

Edited by sandu222, 05 August 2016 - 18:13.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate