Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...
 [UNDE] Reconditionare obiecte lemn

Infiltratii casa noua

sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay
 Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd
 Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 

CSM Bucuresti - Gyor | finala Ligii Campionilor la handbal feminin

- - - - -
  • Please log in to reply
40 replies to this topic

#19
Sucre-Bolivar88

Sucre-Bolivar88

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,787
  • Înscris: 06.12.2015
Felicitari Csm ului a meritat victoria :)

#20
cristirg

cristirg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,711
  • Înscris: 16.11.2012
Felicitări, fetelor!

Attached Files



#21
M0D3

M0D3

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,891
  • Înscris: 22.03.2009
Kim Rasmussen, antrenorul fetelor de la CSM, spune că s-a simțit campion încă din prelungiri, deși bucureștencele nu făceau un joc prea bun.
"Sunt relaxat. Mă bucur de acest moment. În prelungiri deja eram învingători și de aceea am ales să mă relaxez. Asta le-am transmis și fetelor. Le-am spus fetelor să se bucure de acest moment încă din prelungiri.
Dacă vreodată voi uita acest moment, această medalie îmi va aminti pentru că e foarte grea. Să câștigi aici la Budapesta e extraordinar, am jucat ca niște nebuni.
Fanii maghiari au fost fantastici, dar și ai noștri au fost la fel. A fost un sezon extraordinar și cu naționala Poloniei și cu CSM-ul.
Probabil nu voi putea dormi toată noaptea. N-am învățat foarte multe după acest meci, partidele sunt cam la fel. Eu încerc în anumite momente să le ajut pe fete".

http://www.gsp.ro/sp...sta-477437.html

[ https://www.dolce-sport.ro/files/article_main/uploads/2016/05/08/572f80a4d494c.jpeg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by M0D3, 08 May 2016 - 20:34.


#22
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005
Noroc ca meciul nu a mai avut inca o repriza de prelungiri, CSM nu mai rezista, s-a tinut tot meciul dupa unguroaice.

#23
kostake

kostake

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 171
  • Înscris: 23.03.2006
Felicitări CSM! Felicitări România!

#24
chaosss

chaosss

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,730
  • Înscris: 24.10.2005
[ https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/t31.0-8/13173003_10153729850768666_7945186517452873194_o.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#25
cristirg

cristirg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,711
  • Înscris: 16.11.2012
GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLL

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/Fj2DFwEcmOI?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#26
jhonnytheman

jhonnytheman

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 86
  • Înscris: 22.11.2009
Felicitari CSM!!!

#27
tablagiu_xxx

tablagiu_xxx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,346
  • Înscris: 15.06.2009
Ma bucur ca o echipa romaneasca a castigat Ch League, doar ca nu imi pare o victorie romaneasca deplina. Asa e lumea, (sportului) globalizata, de ex. Quatarul a ajuns in finala CM. Probabil vor face si un sfert/semifinala la CM de fotbal. Pt mine e o bucurie limitata, but still, it's joy.

#28
Prien

Prien

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,877
  • Înscris: 11.12.2006
Dzeule mare. Citesc si ma crucesc.
Carol Davila Doctor. Initial francez. Dar a revolutionat invatamantul medical romanesc, pt ca beep de romani bastinasi nu au fost in stare. Iar tara de adoptie, recunoscatoare, il cinsteste si azi.
Anghel I. Saligny. Nume pur romanesc, nu-i asa? Din tata frantuz. Super inginer constructor.
Carol I. Ajuns regele Romaniei. Neamt pur sange. Legat prin sange si tratate scrise de a lui.
Prima data a stiut sa pastreze Unirea celor 2 tari, desi unii vroiau sa le desparta.
Apoi cand a venit clipa, si-a facut tara independenta.
Cand a inceput Razboiul cel mare, a cerut sa se alature Austriei si Germaniei, asa cum promisese.
Dar cum tara lui a zis ca NU, s-a supus. Pt ca era tara LUI si jurase ceva.
Ferdinand. Rege. Fiu de neamt. Stia al dracului de bine ce are de facut. prin aliante, prin educatie, prin sange..
Dar nu numai ca nu si-a ajutat rudele, ba a ridicat arma impotriva lor.
Si nu a cedat nici cand Parlamentul tarii LUI a semnat o pace dezastruoasa. Brusc a devenit foarte roman, a plecat la vanatoare, azi ma doar in fund, azi nu fumez, azi ma ..., pana cand soarta si priceperea l-a ajutat sa faca o Romanie mare.
Asa ca lasati-ma cu romanismele de 2 bani, ca imi faceti greata. Sportivele romance sau straine au luptat pt tara asta. Si sunt extrem de mandru de munca lor.
Mai era un destept de gazetar ca de sa platim lefurile sportivilor, mai bine faceam un spital. Pesemne e suparat ca nu a luat vre-un comi$$ion de la vre-un contract . Bleah
Asa stim sa manjim o victorie frumoasa. Sa ma ...
Fetelor, antrenorilor si stafului si tutuor. Stima, respect si admiratie. Si nu ii bagati in seama pe cei care  sunt invidiosi, ca de altceva nu sunt in stare..Pupa si ei p..oala celor care ii platesc sa arunce cu noroi.

Edited by Prien, 09 May 2016 - 09:07.


#29
Sucre-Bolivar88

Sucre-Bolivar88

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,787
  • Înscris: 06.12.2015
Inca o chestie ce mi-a placut  si care probabil a cantarit mult. Atitudinea din timpul meciului ! Numai era binecunoscuta crispare din cauza presiunii, zambeau pareau detasate , in timp ce cele de la Gyor pareau mai nervoase si mai crispate

#30
tablagiu_xxx

tablagiu_xxx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,346
  • Înscris: 15.06.2009

View PostPrien, on 09 mai 2016 - 08:56, said:

Dzeule mare. Citesc si ma crucesc.
Carol Davila Doctor. Initial francez. Dar a revolutionat invatamantul medical romanesc, pt ca beep de romani bastinasi nu au fost in stare. Iar tara de adoptie, recunoscatoare, il cinsteste si azi.
Anghel I. Saligny. Nume pur romanesc, nu-i asa? Din tata frantuz. Super inginer constructor.
Carol I. Ajuns regele Romaniei. Neamt pur sange. Legat prin sange si tratate scrise de a lui.
Prima data a stiut sa pastreze Unirea celor 2 tari, desi unii vroiau sa le desparta.
Apoi cand a venit clipa, si-a facut tara independenta.
Cand a inceput Razboiul cel mare, a cerut sa se alature Austriei si Germaniei, asa cum promisese.
Dar cum tara lui a zis ca NU, s-a supus. Pt ca era tara LUI si jurase ceva.
Ferdinand. Rege. Fiu de neamt. Stia al dracului de bine ce are de facut. prin aliante, prin educatie, prin sange..
Dar nu numai ca nu si-a ajutat rudele, ba a ridicat arma impotriva lor.
Si nu a cedat nici cand Parlamentul tarii LUI a semnat o pace dezastruoasa. Brusc a devenit foarte roman, a plecat la vanatoare, azi ma doar in fund, azi nu fumez, azi ma ..., pana cand soarta si priceperea l-a ajutat sa faca o Romanie mare.
Asa ca lasati-ma cu romanismele de 2 bani, ca imi faceti greata. Sportivele romance sau straine au luptat pt tara asta. Si sunt extrem de mandru de munca lor.
Mai era un destept de gazetar ca de sa platim lefurile sportivilor, mai bine faceam un spital. Pesemne e suparat ca nu a luat vre-un comi$$ion de la vre-un contract . Bleah
Asa stim sa manjim o victorie frumoasa. Sa ma ...
Fetelor, antrenorilor si stafului si tutuor. Stima, respect si admiratie. Si nu ii bagati in seama pe cei care  sunt invidiosi, ca de altceva nu sunt in stare..Pupa si ei p..oala celor care ii platesc sa arunce cu noroi.

?! Banuiesc ca de la comentariul meu ti s-a declansat
Esti perspicace, sunt Tadici deghizat, ma roade rau invidia si simteam nevoia sa arunc cu noroi.
... stai linistit, stima si respect au si de la mine, nu invidie sau altceva.
Nu era nevoie sa faci istoria neamului in 20 de randuri, ca nu trebuie sa-mi demonstrezi nimic.
Ce am transmis e ca sportul asta facut de azi pe maine, cu echipe care se nasc si dispar instant, facute pe banii sau nationalizarea nu stiu cui, nu imi provoaca acelasi sentiment ca cel pe care mi-l provoaca sportul traditional.
Relaxeaza-te, e pacat sa te aprinzi de la niste idei si sa pui etichete aiurea. Te stiam mai serios.

#31
medelin992

medelin992

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,487
  • Înscris: 16.06.2010
Ce meci, ce turneu. Sa nu uitam ca CSM-ul s-a calificat ultima din grupa principala, de pe pozitia 4. La inceputul sezonului nu le dadeam nicio sanse. Dar s-au pus biiiiiiiiiiiiiine in echipa si le-au luat unguroaicelor cupa.

Nu pot sa nu mentionez ratarea de la 7 m a lu Loke  si raspunsul Micai Bradeanu!! FInal de cariera pentru cele 2, un final de EHF meritat pentru Bradeanu!!
Bravo fetele!!!!!

#32
tiestodj20

tiestodj20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,701
  • Înscris: 04.06.2007
Mai bine ar baga milioanele de la fotbal in echipele de handbal feminin, fetele astea aduc multa bucurie romanilor. Oricum papagalii fotbalisti joaca bambilici, nu vad de ce sunt sponsorizati cu milioane de euro degeaba.

#33
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005
Ungurii din tribune s-au comportat civilizat. In alte parti ar fi creat o atmosfera infernala, greu de jucat.

#34
cristirg

cristirg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,711
  • Înscris: 16.11.2012
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/j-pyck9xYvE?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#35
Prien

Prien

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,877
  • Înscris: 11.12.2006
Eu sunt mai batran si mai serios.
Pe vremea cand eram mai tanar, anii '70 sau '80, auzeam la TVR " si Penu apara" "Penu caracatita"..."Gatu goool" "Suntem campioni"....
Sau cu Vasile Stanga. Stia sa sara si sa ramana in aer pana cand blocajul cadea. Dupa care TRAGEA..
A tras una care a hipnotizat portarul. Au oprit meciul si am vazut cum antrenorul ii da palme nefericitul care auzise ceva suierand pe la ureche si se gandise ca daca o lua in mufarina, isi punea dinti noi
Asa ca paralizase cu mainile sus, ca o sperietoare..
Si vorba aia, nu eram eu portar, ci unul care chiar stia meserie si isi dovedise valoare...
Dar care uitase cum il cheama..
Au bagat imediat rezerva. Care dupa ce a parat una cu mana, clar, faza de joc, a inceput sa se fereasca, nu sa mai apere..Pesemne ca il DUREA...
Nefericitul de antrenorul a inceput sa isi smulga parul....
Sau la HC MInaur Baia Mare..Intra unul pe semicerc, portarul iesea sa blocheze, dar omul nu tragea ci pasa mingea unui coleg care sare la intampinare, din exact coltul opus al semicercului..
Si care doar atingea mingea pe care o devia in poarta goala..Balet..
Cand vezi portari adversi dand din umeri, saracii chiar nu mai aveau ce sa faca, si injurandu-si aparatorii, e pricelles..
Asa ca eu am crescut cand se spunea Romania si dupa aia se faceau clasamentele..Primul loc se stia, era dat, se ofta dupa el, dar de atins, ntz...nu se poate..Voi restul lumii de la II in jos..

De aia le apreciez si mai multe pe fetele "noastre", indiferent de tara in care s-au nascut. Au fost o super echipa..
Cinste lor.

Edited by Prien, 09 May 2016 - 22:46.


#36
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005
Toata echipa acum la digisport 1.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate