Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024
 Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 

Jucaria Furby

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
lose99

lose99

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 83
  • Înscris: 30.01.2010
Salut.
In urma cu doi ani am facut cadou fiicei mele o jucarie Furby, care a bucurat-o foarte tare.
Sa jucat cu ea o perioada, dupa care a rarit-o. Deh scoala si temele de rigoare.
De vreo 2 luni, dupa ce i-am schimbat bateriile aceasta nu mai vrea sa se deschida mai mult de 5-10 secunde. Am intrat pe site-ul international al producatorului (din USA) si nu gasesc nici o cale de ai contacta pentru a le cere o adresa de service autorizat din Romania. Au pagina de fb dar acolo nu raspunde nimeni la intrebarile pe care le pun vizitatorii vis-a-vis de neregulile semnalate.

Aveti idee unde il pot repara?

#2
rumegus

rumegus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,349
  • Înscris: 03.04.2011
Nu stiu unde ai intrat, de n-ai gasit, au contact pe mess, mail, telefon.
http://www.hasbro.com/ro-ro
In dreapta-sus ai "Informatii pentru consumatori"

#3
lose99

lose99

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 83
  • Înscris: 30.01.2010
Am incercat sa intru in contact cu cei de la Hasbro, dar pe toate caile am gasit aceeasi opacitate catre clienti. Telefoane nearondate, e-mail-urile pe care le-am trimis parca le trimit intr-o gaura neagra, iar in topicurile postate de ei nu gasesc rezolvarea la problema mea. Am incercat sa-mi fac cont pe site-ul lor dar au un formular de completat cu rubrici obligatorii dar unde ca tara Romania nu exista. Ce sa fac? Sa declar adresa falsa?
Chiar nu exista nici o cale sa repar aceasta papusa?

Edited by lose99, 27 May 2016 - 21:06.


#4
dan78rom

dan78rom

    in omnia paratus

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,070
  • Înscris: 28.02.2008
Poate te ajuta asta:
http://m.instructabl...Comatose-Furby/

#5
sfantu.dracu

sfantu.dracu

    Taur de Balaur

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,149
  • Înscris: 28.06.2005
Știu că e tardiv răspunsul, totuși poate mai caută cineva despre problema asta.
Fi-miu a scăpat pe jos Furby-ul lui și, deși era în cutie, funcțonează doar două minute după care intră în coma. Își revine doar dacă repun bateriile. Și doar pentru două minute. Am sunat la Hasbro România și mi-au spus că nu au și service. Dacă defectul intră în garanție Furby va fi schimbat. Cum al meu nu intra, mi-au recomandat magazinul în care îl aveau cu cel mai mic preț la momentul respectiv.

Săgeată, bun linkul ăla. O să verific să văd dacă îl pot resuscita.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate