Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips

Ce preferați: produse mai scumpe ...
 Demagnetizare (minimala) ori ba?

Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone

Dropshipping
 Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...

MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...

Identificare font
 problema ping in jocuri online

Problema calculator

Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...
 

Recomandari achizitii smartwatches si accesorii

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
110 replies to this topic

#91
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,664
  • Înscris: 15.12.2009
Sony sw2. Are funcțiile pe care le vrei, are ecran transreflectiv, tine bateria vreo 5 zile și e ieftin.

#92
Edgar81

Edgar81

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 200
  • Înscris: 11.12.2006
Salutare,

Caut o bratara care sa afiseze numele la apel si SMS. Nu ma intereseaza alte notificari, nici partea de fitness. Am vazut pe emag FitBase FivePlus si Evolio LinkFit. Pareri?

Multumesc!

#93
debusy

debusy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,216
  • Înscris: 25.04.2012
salutare, caut sa achizitionez un smartwatch patrat si cu curea de metal, sa se poata conecta la android (daca poate si ios si mai bine), si daca ar avea posibilitatea de schimbare a fundalului ceasului, sa pot pune un ceas elegant, sau altul sport (sau poate are vreo aplicatie care face asta), pret intre 250-300 ron (50-60 lire, as prefera sa-l iau direct de aici din uk, sau macar din europa ca sa-mi ajunga saptamana asta),  multumesc!

ps (pretentii sarac): daca ar mai avea si un gps si sa fie rezistent la apa (macar la innot, dush, baie ). Multumesc!

#94
SUPERMEGARAPTOR

SUPERMEGARAPTOR

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 865
  • Înscris: 31.03.2011
Se poate vorbi de pe telefon conectat prin bluetooth la ceas?

#95
rumegus

rumegus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,349
  • Înscris: 03.04.2011
Depinde de ceas. Daca-i Pobeda, nu, daca-i unul mai destept, da.

#96
beku111

beku111

    Membru legendar

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,452
  • Înscris: 06.12.2012
Buget pana la 600 lei preferabil cu android . Nu stiu daca poseidon eisen black (520 lei) are android . Va rog sa ma ajutati ! Multumesc !

#97
Daco_Get

Daco_Get

    Green Members

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,529
  • Înscris: 30.01.2008

View Postsergiu08, on 27 mai 2016 - 20:49, said:

As dori să-mi iau un smartwatch . Ideea e că vreau să stiu dacă în momentul care primesc un apel sau un mesaj, îmi afisează apelantul pe telefon, dar telefonul să fie conectat si la casca bluetooth. Sau dacă un alt smartwatch face acest lucru.
Ai gasit ceva ?

Edited by Daco_Get, 25 December 2016 - 13:25.


#98
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,664
  • Înscris: 15.12.2009
Smartwatchurile serioase se identifica ca un gadget dedicat, nu ca dispozitiv audio. Sunt unele chinezarii care se anunta ca dispozitiv audio si "arunca" din pairing casca bluetooth reala dar astea sunt cazuri rare. Orice android wear ai lua, sau non-android Samsung, Pebble, Sony sau Garmin, functioneaza perfect. Despre altele nu stiu.

#99
pand3mic

pand3mic

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 147
  • Înscris: 04.07.2015
Salut! vreau sa-mi cumpar si eu o bratara inteligenta, dar nu am mai avut as ceva pana acum. As vrea sa o cumpar noua, de pe emag, cu maxim 200 de lei. Daca pe emag nu gasesc ceva decent, pot cumpara si ceva de pe olx. Nu mai intereseaza sa fie nu stiu ce avion, cu ecran color, camere foto sau o roaba de senzori. Vreau doar sa fie destul de frumusel, sa se potriveasca cu orice tinuta si sa fi destul de rezistent si stabil. Ceasuri non-smart mai am (3, dar pe acelea le folosesc destul de rar, sunt mai de zile bune).

#100
trid_ovi

trid_ovi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,138
  • Înscris: 10.10.2005
Iti recomand sa cumperi cu incredere de pe OLX. In general lumea se plictiseste repede de ele si le vinde dupa cateva luni.

#101
kiario

kiario

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,531
  • Înscris: 19.08.2012
Ce-mi recomandati din cele trei de mai jos;
1.
2.
3.

#102
radunic

radunic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,039
  • Înscris: 09.08.2005
Care-ți place cum arată. Sînt fix aceeași gioarsă, doar ambalajul e diferit.
Mai bine pui deoparte ăia 200 de lei și mai strîngi din dinți pînă aduni de unul civilizat.

#103
kiario

kiario

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,531
  • Înscris: 19.08.2012
Care e ala civilizat ?

#104
tigerheart

tigerheart

    Savage Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,887
  • Înscris: 07.08.2008
Civilizat adica unul facut de o firma cunoscuta, nu o chinezarie. Bineinteles, sunt banii tai, e treaba ta ce iti iei. Uita-te peste cele cu Android, de ex. - http://www.techradar...d-today-1288283 dar aici scorul e mult mai mare.

Referitor la ce ai intrebat, vezi mai multe review-uri de la fiecare ceas si ia-ti ce iti place mai mult, eu as zice sa iei unul cu o baterie mai mare, macar la partea asta sa nu ai asa mult de suferit. In rest, majoritatea ofera cam aceleasi optiuni, difera aspectul mai mult.

#105
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
Pareri despre modelul U8 ? :)

#106
redryver

redryver

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 105
  • Înscris: 29.11.2007
salut,
va intreb sa fac o achizitie la un smartwatches sau o bratara fitnes,avand in vedere ca nu vreau decat sa ma instinteze cand suna cineva,sa vibreze,alarm clock,sa vad cat e ceasul si sa imi masoare somnul,ritmul cardiac,miscare chestii dinastea?
si daca se poate sa imi dati si un sfat in ce anume sa achizitionez...ce recomandati?
multumesc

#107
tigerheart

tigerheart

    Savage Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,887
  • Înscris: 07.08.2008
Xiaomi MiBand 2

#108
redryver

redryver

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 105
  • Înscris: 29.11.2007
dar de asta ce spui?

https://www.emag.ro/...k/pd/DDLJW2BBM/

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate