Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...
 Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips

Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?
 Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone

Dropshipping

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...
 MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...

Identificare font

problema ping in jocuri online
 

Recomandari achizitii smartwatches si accesorii

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
110 replies to this topic

#19
sir_irwin

sir_irwin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,327
  • Înscris: 04.09.2014
Aha, deci teoretic daca as găsi ceva cu WCDMA 900 MHz ar trebui sa meargă, ma rog prin oras-scoală unde se învârte copilul.
Doar ca nu prea sunt expicite nici specificațiile care le găsesc ok la majoritatea modelelor de pe emag... Am văzut ceva care pomeneste de partea gsm însă spune NU ar funct in cdma...

Naiba sa le ia de tehnologii, GSM, CDMA, pentru omul de rand  sim cardul este face același lucru pe orice telefon, smart/phone/watch....

#20
rumegus

rumegus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,349
  • Înscris: 03.04.2011
Nu numai pe emag, cam la fel peste tot, de obicei producatorii nu dau date clare si complete, dar poti sa-i intrebi pe cei de la emag, daca merge sau nu, apoi mai ai o luna in care poti returna, daca nu-ti place.

#21
claumaxym

claumaxym

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 24.10.2014
Salutare ,
Ma intereseaza si pe mine pareri de la toti utilizatorii de smartwatches-uri in mod special cele cu camera incorporata.

Exemple de modele si calitatea cu care filmeaza / face poze.
Ma intereseaza de asemenea si daca pot face o filmare ascunsa cu acest ceas ( se cunoaste cand filmeaza ? , timpul de inregistrare maxim si mai ales calitatea )

Ma uitam dupa ultimele creatii samsung ( gear s si gear s2 ) care au un design foarte frumos mai ales gear s2 dar care sunt lipsite de ce ma intereseaza cel mai mult ( camera incorporata )

Vreau sa-mi achizitionez un ceas d'asta destept dar nu stiu daca ma poate ajuta cu cerintele pe care eu le am d'asta si apelez la cei care detin astfel de ceasuri.

Nu vreau sa dau banii pe unul si sa constat ca practic nu am ce face cu el !

Multumesc frumos

Edited by claumaxym, 26 May 2016 - 11:16.


#22
antinVidia

antinVidia

    - I'm deranged -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 14.02.2007
Smartwatch de calitate cu camera nu exista (inca). Gasesti cu camera, dar de la firme obscure sau chinezarii.

Cam astea sunt cele mai bune smartwatch-uri de pe piata : http://www.pcadvisor...ummary-3497103/
Mai poti adauga si TAG Heuer Connected (scump) si mai recentul Casio WSD-F10.

Edited by antinVidia, 26 May 2016 - 11:24.


#23
primuministru

primuministru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,845
  • Înscris: 05.10.2007
Smartwatch cu camera care sa faca poze si sa filmeze bine ? Eu cred ca faci misto de noi !

#24
kNp

kNp

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,494
  • Înscris: 01.09.2006
Ulefone GW01 -  http://www.everbuyin...uct1166855.html

Edited by kNp, 26 May 2016 - 13:55.


#25
radunic

radunic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,039
  • Înscris: 09.08.2005

View PostantinVidia, on 26 mai 2016 - 11:20, said:

Cam astea sunt cele mai bune smartwatch-uri de pe piata : http://www.pcadvisor...ummary-3497103/

Citat din articolul acela:
"The theory behind smartwatches is not for you to make calls with and speak into, like Inspector Gadget, but instead they provide a quick and easy way to check what notifications are on your smartphone, so you can decide whether it's worth delving into your pocket or searching around your bag to fetch your smartphone or not."

La cît costă o jucărie din asta - cele decente încep pe la 1.000 și urcă repejor spre 2.000 de lei - bag mîna in buzunar și scot telefonul de cîte ori e nevoie! Părerea mea...

#26
kNp

kNp

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,494
  • Înscris: 01.09.2006
Ce am postat mai sus face exact acelasi lucru dar deh e o chinezarie si nu da bine in ochii unora. Totusi ceasul e unul destul de solid si reviewurile il lauda. Eu mi-am comandat unul, vedem pe viitor daca e o alegere buna sau nu.

#27
sergiu08

sergiu08

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,129
  • Înscris: 31.12.2013
As dori să-mi iau un smartwatch vector luna. Ideea e că vreau să stiu dacă în momentul care primesc un apel sau un mesaj, îmi afisează apelantul pe telefon, dar telefonul să fie conectat si la casca bluetooth. Sau dacă un alt smartwatch face acest lucru. M-am gândit la vector pentru că tine mult încărcat si mă interesează ca utilitate, în sensul ca să nu mai scot telefonul din buzunar pentru a vedea cine mă sună. Multumesc!

Edited by sergiu08, 27 May 2016 - 20:51.


#28
albastru

albastru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,914
  • Înscris: 07.05.2003
Sunt pline forumurile de oameni care vor să scape de lunile ălea deștepte și scumpe. Oare de ce?

#29
sir_irwin

sir_irwin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,327
  • Înscris: 04.09.2014
Mda, am vb la emag nicio treabă, dar am găsit până la urmă ceva de la LG (GizmoPal) nu este scump, stie 3G dar pare foarte rudimentar... Este din plastic tot cadranul, are un singur buton bun la toate (initiat apel, răspuns etc) doar 2 nr poate apela, poate sa fie apelat de max 10, si nu găsesc in magazin play aplicatia GizmoPal necesara la configurarea acestuia....

#30
kmc99

kmc99

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 132
  • Înscris: 30.07.2008
Va salut , revin dupa ceva timp pe forum , si am o nedumerire cu aceste smartwatch-uri.

Caut un model cu aspectul modelului Evolio X-Watch , si aici ma refer ca cadran rotund , nu foarte mare , avand un aspect asemanator cu un ceas clasic ( care s-a spart si reparatia e cat a fost el nou)

Bugetul nu e foarte mare , 600 ron maxim.

Ma intereseaza ca el sa functioneze si independent ( in caz ca telefonul e inchis sau lasat in alta camera) si sa aibe si o aplicatie tip office ( ceva sa pot vedea din mail un pdf sau doc ).

In principiu astept orice sfat / idee / sugestie de la cei ce detin smartwatch-uri. Multumesc

#31
titacodita

titacodita

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 818
  • Înscris: 07.01.2009
Cauta pe net la vanzatorii online, baga filtrul de pret si gasesti zeci de variante Posted Image

Edited by titacodita, 04 June 2016 - 11:19.


#32
cstrifu

cstrifu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 817
  • Înscris: 08.05.2008
Daca vrei ceva independent (functioneaza fara telefon) poti sa iei No1 D5 care are android 4.4 (este rotund ) sau No1 D6 ce are android 5.1 (dar este in precomanda si este patrat).Se gasesc pe site urile chinezesti tip gearbest, aliexpress  etc
Sau daca vrei ceva cu android wear poti gasi la 600 roni moto 360 pe olx SH (dar acesta primeste mail urile doar daca este conectat prin bluetooth la telefon).


bafta

Edited by cstrifu, 04 June 2016 - 11:27.


#33
kmc99

kmc99

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 132
  • Înscris: 30.07.2008
Am vazut ca in china e full , orice isi doresti. dar un magazin de incredere , eventual cu fentare de taxe in Ro , gen un site care poate trimte prin olanda,germania etc ca sa fie recunoscut drept colet UE si sa scutesc niste bani. asltfel ajung sa dau 90% din pretul din Ro . multumesc de idei , mai astept , nu e graba.

#34
cstrifu

cstrifu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 817
  • Înscris: 08.05.2008
Chiar asa e de greu de cautat pe google ce magazine chinezesti au depozite in Europa?  De ex:  gerabest.com, dx.com, geekbuying.com

bafta

PS Dar atentie pt ceea ce iti doeresti tu (referitor la primirea e mail urilor fara a fi conectat la telefon) nu exista asa de multe modele, majoritatea facand asta doar conectate la telefon

#35
kmc99

kmc99

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 132
  • Înscris: 30.07.2008
Nu am mai comandat din china pana acum , de aceea am intrebat. Ca firma merg pe No.1 au o gama variata de produse , D5 pare cel mai dotat si se poate bate cu modele android wear de pana in 1000 si ceva de lei. Despre modele din seria G ce parere ai ? sunt mai slabe ca performante dar sunt si la 1/2 din pret . Merita incercate ?

#36
cstrifu

cstrifu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 817
  • Înscris: 08.05.2008

View Postkmc99, on 04 iunie 2016 - 11:41, said:

Nu am mai comandat din china pana acum , de aceea am intrebat. Ca firma merg pe No.1 au o gama variata de produse , D5 pare cel mai dotat si se poate bate cu modele android wear de pana in 1000 si ceva de lei. Despre modele din seria G ce parere ai ? sunt mai slabe ca performante dar sunt si la 1/2 din pret . Merita incercate ?

nu stiu daca merita (eu am si am avut smartwatch uri cu android wear) dar parca spuneai ca vrei sa primesti email uri si sa le citesti fara a fi conectat la telefon(no1 g4 de ex nu face chestia asta) .
bafta

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate