Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Galaxy J5 (2016) - discutii generale

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
1067 replies to this topic

#415
addiy1987

addiy1987

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,354
  • Înscris: 05.09.2012
Si ce vina sa aibe Chrome?incearca un clear data la google chrome dar nu stiu daca te ajuta..sau si mai mult un reset la telefon.

#416
stanabogdan

stanabogdan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 460
  • Înscris: 03.03.2009
salut, am o problema cu un J5 , daca il ridic de pe birou se deblocheaza ecranul singur (cand securitatea e trecuta pe glisare), daca deblocarea e cu model sau pin, cand ridic telefonul se aprinde ecranul ca si cum as apasa butonul start sau cel de home. m-am uitat prin setari dar nu am gasit nimic de genul asta
a mai patit cineva asa ceva?

#417
Alex522

Alex522

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 813
  • Înscris: 18.06.2015
Setarea de la accesorii e in cazul in care ii pui husa s view , deschizi husa si telefonul se deblocheaza fara sa mai apesi pe buton , cred ca asta e si in cazul tau , cand intorci telefonul senzorul de proximitate crede ca deschizi husa.

Attached Files



#418
zen7979

zen7979

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 716
  • Înscris: 09.09.2013
Caut si eu acest model de husa pentru J5 2016  .... ati vazut pe undeva sau ceva asemanator.Ma intereseaza in special pentru posibilitatea de a agata la curea .

Attached Files



#419
thehunter1337

thehunter1337

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 414
  • Înscris: 06.03.2015

View Postzen7979, on 23 aprilie 2017 - 11:40, said:

Caut si eu acest model de husa pentru J5 2016  .... ati vazut pe undeva sau ceva asemanator.Ma intereseaza in special pentru posibilitatea de a agata la curea .
Vezi pe aliexpress..dar dureaza o luna transportul 😔

View PostAlex522, on 21 aprilie 2017 - 20:50, said:

Daca ma poate ajuta cineva cu o problema. In momentul in care telefonul e la incarcat si e browserul chrome deschis incarcatorul ramane rece ( sa zicem calaie in cel mai bun caz ) iar incarcarea este ceva de genul 1 / 2% pe ora .
Asta doar in momentul in care e chrome ul deschis , in rest indiferent de joc , de cat de multe resurse ia se incarca mult mai repede.
Incarcarea este una normala ( 2-3ore ) si in stand by si in hard use , incarcatorul se simte cald ( spre fierbinte cateodata , efectiv se simte ca lucreaza) , doar cand e chrome ul deschis , incarcatorul ramane ca si cum telefonul ii cere doar un curent minim sa mentina procentajul la baterie.
In schimb cand folosesc chrome ul , si telefonul nu e la incarcat nu se consuma cine stie ce baterie , ecranul fiind principalul consumator.
Procesorul l am verificat , usage ul e de 10% cu un tab deschis , fara sa umblu deloc in browser . Incarcarea cand browserul e deschis ramane la fel de slaba , indiferent daca las un tab deschis si nu ma ating de telefon , sau deschid 20 de tab uri si las 10 fisiere la downloadat.
Treaba asta e asa , cam de cand am telefonul , pur si simplu nu mi explic de ce.

Mai are cineva problema asta ? cat se incarca telefonul , sa zic dupa o ora de browsing in chrome ?

Later edit : Cu opera incarcatul este normal.
Am eu o problema asemanatoare, dar la mine se incarca greu si in standby, undeva la 8-10h, cateodata cand sunt pe chrome ori nu creste deloc procentajul, ori scade.Da, SCADE cate 1%..

#420
zen7979

zen7979

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 716
  • Înscris: 09.09.2013
Poi tocmai asta i problema... acolo am gasit dar pentru 1 bucata nu merita sa ma complic si cred , ca nu se complica nici ei.  M am gandit , ca poate gasesc undeva prin tara...

Edited by zen7979, 23 April 2017 - 12:20.


#421
Alex522

Alex522

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 813
  • Înscris: 18.06.2015

View Postzen7979, on 23 aprilie 2017 - 12:18, said:

Poi tocmai asta i problema... acolo am gasit dar pentru 1 bucata nu merita sa ma complic si cred , ca nu se complica nici ei.  M am gandit , ca poate gasesc undeva prin tara...
Modelul asta il am eu , e ok inafara de faptul ca are un mic joc si face zgomot de fiecare data cand misc husa .
https://www.mobiledi...t2y2t2z2u2.html
de aici e luat , vezi cu sunt modele multe care au curelusa inclusa gen asa:
https://www.mobiledi...t2v2t2u2z2.html

Attached Files



#422
zen7979

zen7979

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 716
  • Înscris: 09.09.2013

View PostAlex522, on 23 aprilie 2017 - 12:44, said:

Modelul asta il am eu , e ok inafara de faptul ca are un mic joc si face zgomot de fiecare data cand misc husa .
https://www.mobiledi...t2y2t2z2u2.html
de aici e luat , vezi cu sunt modele multe care au curelusa inclusa gen asa:
https://www.mobiledi...t2v2t2u2z2.html
Dar modelul asta nu are agatator la curea si pe mine tocmai asta ma intereseaza sa o pot agata la curea...

#423
lorinczi_thomas

lorinczi_thomas

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 496
  • Înscris: 14.07.2016
Ce suma as putea sa cer pe telefonul meu?

Are deja 6 luni de folosire zilnica, are zgârieturi fine fata spate, nu am avut probleme sau intrări în service cu el.
Nu am avut mare grija de el, insa arata si funcționează aproape ca în prima zi

Vreau sa il dau deoarece are ecranul prea mare și pentru că ii lipsesc câteva dotari.

Intre timp am pus ochii pe un S5 mini
Daca dețineți S5 mini sau cunoașteți pe cineva ce deține acest model, sunt dispus sa fac un schimb. Mulțumesc

Edited by lorinczi_thomas, 23 April 2017 - 17:50.


#424
red46

red46

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,556
  • Înscris: 06.03.2016

View Postlorinczi_thomas, on 23 aprilie 2017 - 17:50, said:

Ce suma as putea sa cer pe telefonul meu?

Are deja 6 luni de folosire zilnica, are zgârieturi fine fata spate, nu am avut probleme sau intrări în service cu el.
Nu am avut mare grija de el, insa arata si funcționează aproape ca în prima zi

Vreau sa il dau deoarece are ecranul prea mare și pentru că ii lipsesc câteva dotari.

Intre timp am pus ochii pe un S5 mini
Daca dețineți S5 mini sau cunoașteți pe cineva ce deține acest model, sunt dispus sa fac un schimb. Mulțumesc
Să înțeleg că n-ai avut folie de protecție?
650 lei.

Edited by red46, 23 April 2017 - 18:01.


#425
stanabogdan

stanabogdan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 460
  • Înscris: 03.03.2009

View PostAlex522, on 22 aprilie 2017 - 20:58, said:

Setarea de la accesorii e in cazul in care ii pui husa s view , deschizi husa si telefonul se deblocheaza fara sa mai apesi pe buton , cred ca asta e si in cazul tau , cand intorci telefonul senzorul de proximitate crede ca deschizi husa.
da, asta era, de fapt telefonul statea pe o tableta cu husa magnetica si probabil simtea magnetul acelei huse iar cand il ridicam se aprindea ecranul ca si cum i-as deschide husa

#426
lorinczi_thomas

lorinczi_thomas

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 496
  • Înscris: 14.07.2016

View Postred46, on 23 aprilie 2017 - 18:00, said:


Să Ăźnțeleg că n-ai avut folie de protecție?
650 lei.

Nu.
650 fiind prețul minim? Cu tot cu accesorii și garanție?
Dau și husa gratis (care oricum cred că mai valorează maxim 15 lei).

#427
Alex522

Alex522

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 813
  • Înscris: 18.06.2015

View Postlorinczi_thomas, on 23 aprilie 2017 - 19:51, said:

Nu.
650 fiind prețul minim? Cu tot cu accesorii și garanție?
Dau și husa gratis (care oricum cred că mai valorează maxim 15 lei).
Pe olx preturile incep de la 350 - 400 de lei , iar sigilat este la 600 de lei .

#428
madasat

madasat

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 357
  • Înscris: 06.12.2014
de ce nu pot vedea pozele si video de pe card prin wi-fi direct pe smart tv.imperecherea se face dar nu se vad

#429
DGecko

DGecko

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 724
  • Înscris: 31.07.2012
Buna seara!
Intampin si eu o problema.
In momentul in care incep sa scriu un mesaj, primele 3 litere le scrie cu intarziere, indiferent de aplicatie...chiar si aici cand am inceput sa scriu acest subiect.
A mai intampinat cineva aceasta problema?
Ma puteti ajuta?
Multumesc!
Ps:Inca nu am incercat resetarea din fabrica, m- am gandit ca poate exista solutii si fara a-l reseta.

#430
thehunter1337

thehunter1337

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 414
  • Înscris: 06.03.2015
Mie mi se intampla asta doar la aplicatia google..dupa resetare tot asa face.. :(

#431
DGecko

DGecko

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 724
  • Înscris: 31.07.2012

View Postthehunter1337, on 05 mai 2017 - 06:41, said:

Mie mi se intampla asta doar la aplicatia google..dupa resetare tot asa face.. Posted Image

Mai asteptam, poate exista solutii...desi daca spui ca ai facut resetarea nu cred ca mai exista. Posted Image

#432
MaryusRazor

MaryusRazor

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 201
  • Înscris: 18.09.2016

View PostDGecko, on 04 mai 2017 - 20:27, said:

Buna seara!
Intampin si eu o problema.
In momentul in care incep sa scriu un mesaj, primele 3 litere le scrie cu intarziere, indiferent de aplicatie...chiar si aici cand am inceput sa scriu acest subiect.
A mai intampinat cineva aceasta problema?
Ma puteti ajuta?
Multumesc!
Ps:Inca nu am incercat resetarea din fabrica, m- am gandit ca poate exista solutii si fara a-l reseta.
Încearcă cu o altă tastatura gen gboard sau care îți place .2 caută aplicația de tastatură pe care o folosești în aplicatii si golește cache-ul .

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate