Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

Televiziunea Acasă Tv schimbă pachetul grafic și sloganul

- - - - -
  • Please log in to reply
45 replies to this topic

#1
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,834
  • Înscris: 07.07.2009

Televiziunea Acasă Tv schimbă pachetul grafic și sloganul


Acasă Tv schimbă pachetul grafic începand cu 9 mai 2016. Televiziunea promite că noua paletă de culori, specifică "iubirii si pasiunii", va fi însoțită de foarte multe suprize.

Attached File  acasa tv traiesti cu pasiune pachet grafic slogan.jpg   22.21K   50 downloads

Noul slogan va fi "Trăiești cu pasiune", iar Acasa Tv se defineste ca o televiziune pentru pasionatele de telenovele, in luna mai fiind difuzate productii vizionate in intreaga lume, precum si un nou sezon din serialul "Trandafirul negru" sau noi episoade din telenovela mexicană "Până la capătul lumii". De asemenea, din 9 mai, de luni pana vineri de la ora 22:00, Acasa Tv readuce publicului serialul "Puterea destinului".

Sursa: https://hdsatelit.blogspot.ro/2016/05/televiziunea-acasa-tv-schimba-pachetul.html

#2
Alex_23

Alex_23

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,340
  • Înscris: 01.09.2012
La Acasa Gold n-au mai schimbat nimic tot asa a ramas , desi se spunea ca se va numi GOLD etc ...

#3
gerbil

gerbil

    Membru' activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,053
  • Înscris: 10.09.2005
Eu nu inteleg asta cu schimbatul graficii. La ce ajuta? Oamenii se uita la un post pentru logo-ul din colt sau pentru continut? Alt motiv de spalare de bani. Voi ati vazut cat a costat noul logo Protv? Logo-ul ala il faceam in paint in 5 min. Spalare de bani.

#4
primuministru

primuministru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,845
  • Înscris: 05.10.2007
Acelasi rahat, altfel ambalat.La fel au facut si cu Euforia cand l-au schimbat in Happy.Degeaba il rebranduiesti daca nu-i schimbi si grila/continutul.

#5
danyel61

danyel61

    Fumător

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,239
  • Înscris: 19.08.2005
Aceasi marie cu alta palarie

#6
queron

queron

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,480
  • Înscris: 31.01.2016

 primuministru, on 06 mai 2016 - 11:56, said:

Acelasi rahat, altfel ambalat.La fel au facut si cu Euforia cand l-au schimbat in Happy.Degeaba il rebranduiesti daca nu-i schimbi si grila/continutul.

De cand cu Happy, inclusiv promo-urile sunt 16:9, deci eu zic ca le-a prins bine, in rest iti dau dreptate.

#7
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,834
  • Înscris: 07.07.2009

 danyel61, on 06 mai 2016 - 12:06, said:

Aceasi marie cu alta palarie
Normal. Ce ai fi dorit? Dacă e post TV cu telenovele așa și rămâne.
La ce ajută schimbarea graficii? La celelalte mii de posturi din lume care au schimbat grafica (cel puțin o dată) la ce a ajutat? Ce întrebare e asta?
Acasă TV nu a modificat nimic de mult, deci era timpul pentru o schimbare. La Acasă Gold nu e nimic de modificat pentru că nu de mult și-a schimbat grafica.
Cum ar fi arătat și ProCinema cu prima grafică (când a apărut postul) în anul 2016?
Îmi place că la noi dacă nu ne uităm la ceva îl categorisim automat un rahat. Posted Image
Eu nu mă uit nici la Pro TV dar sunt destui care se uită seară de seară.

Edited by Kalman2007, 06 May 2016 - 12:15.


#8
vubiv

vubiv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,687
  • Înscris: 18.02.2016

 gerbil, on 06 mai 2016 - 11:54, said:

Voi ati vazut cat a costat noul logo Protv? Logo-ul ala il faceam in paint in 5 min. Spalare de bani.
Cat a costat?
Iti dai seama ce pila a avut ala care a luat contractul? Pentru 3 dungi gri probabil a incasat 2 milioane minim.
Apoi vin unii pe forum si explica cum trebuie sa fii bun ca sa castigi mult... vrajeala de adormit prostii...

#9
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,490
  • Înscris: 30.10.2003

 gerbil, on 06 mai 2016 - 11:54, said:

Eu nu inteleg asta cu schimbatul graficii. La ce ajuta? Oamenii se uita la un post pentru logo-ul din colt sau pentru continut? Alt motiv de spalare de bani. Voi ati vazut cat a costat noul logo Protv? Logo-ul ala il faceam in paint in 5 min. Spalare de bani.

E o intreaga filozofie pe tema asta. In principiu logo-urile ajung in timp sa se deprecieze dpdv moral (culori, grafica, mesaj). Schimbarea unui logo, poate sa fie reusita sau nu (aprecierea e cam subiectiva).
Si la MTV au schimbat logo-ul dupa 10 ani, care era facuta cu tehnologia anilor 80. La noul logo parca i-a dat si un efect 3D daca nu ma insel. Asta a fost prin anii 95-96 parca.

#10
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,834
  • Înscris: 07.07.2009
Pentru 2 dungi eu luam jumătate Posted Image
Au lucrat experți ca și la Pro TV când au făcut sigla transparentă Posted Image
La MTV au schimbat de foarte multe ori dar nu ceva drastic. Cea mai nesemnificativă schimbare am văzut la RTL (DE) care a lăsat acel logo transparent de foarte mult timp.

Edited by Kalman2007, 06 May 2016 - 12:30.


#11
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,019
  • Înscris: 07.11.2006
Dar daca nu ar fi nici un fel de logo,oare ce s-ar intampla?
Exista cineva pe lumea asta care sa fi cazut pe spate din cauza unui ...logo?
De mine poate sa o puna si pe Raquel Welch in curu' gol ca logo la Antena 3 de exemplu,ca io' tot nu voi urmari acel post.

ps.
Parca acele logo-uri (mai ce denumire) sunt o sursa de deteriorare a ecranelor lcd-led care pastreaza amprenta,sau gresesc?

#12
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,834
  • Înscris: 07.07.2009
Sunt multe posturi care nu afișează tot timpul sigla. Pe parcursul serialelor sau filmelor apare de câteva ori pentru câteva secunde și atât (ex. Starz).
Mie îmi plac cele transparente cum o au nemții de exemplu. Mă deranjează siglele de genul cum are Antena Stars.

#13
queron

queron

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,480
  • Înscris: 31.01.2016

 adisz, on 06 mai 2016 - 12:39, said:

ps.
Parca acele logo-uri (mai ce denumire) sunt o sursa de deteriorare a ecranelor lcd-led care pastreaza amprenta,sau gresesc?

Asa stiam si eu, poate ne lamureste cineva. De exemplu la mine, daca las o perioada pe postul x, si schimb pe alt post, se vede in ceata logo-ul pastrat pe ecran.

#14
Silviudeep

Silviudeep

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,962
  • Înscris: 07.11.2005
sigla, grafica are importanta in cazul unei statii tv. Ambalajul vinde intotdeauna ;) O sigla si o grafica amatoriceasca va face intotdeauna diferenta, vedeti exemplul Dolce Sport cu Digi Sport. Incomparabil, desi DOlce are competitii in exclusivitate, nu se apropie in audiente de Digi Sporturi. Asadar, conteaza grafica, sigla etc...

#15
queron

queron

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,480
  • Înscris: 31.01.2016
Normal ca conteaza sigla, de exemplu Trace-urile au niste sigle superbe. In opozitie avem sigla postului eStrada:
[ http://2.bp.blogspot.com/-PhB_9LolhM4/VO3Q2Xj9j-I/AAAAAAAAGv8/xlOvutrjOpM/s320/logo_100_81.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Avem asa la sigla asta: fundalul de la Skype (forma aceea), e-ul de la Internet Explorer si la fel si dunga aia galbena, care insa e pusa mai sus. Pe scurt : penibil !

#16
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,834
  • Înscris: 07.07.2009

 Silviudeep, on 06 mai 2016 - 12:46, said:

sigla, grafica are importanta in cazul unei statii tv. Ambalajul vinde intotdeauna Posted Image O sigla si o grafica amatoriceasca va face intotdeauna diferenta, vedeti exemplul Dolce Sport cu Digi Sport. Incomparabil, desi DOlce are competitii in exclusivitate, nu se apropie in audiente de Digi Sporturi. Asadar, conteaza grafica, sigla etc...
în loc de etc. completez cu acoperirea care e departe față de Digisporturi :D

@queron: La eStrada poți să pui și altă siglă tot nu va conta la nimic pentru că este un post extrem de slab.Posted Image

#17
Nero-d

Nero-d

    je m'en fiche/pohui

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,138
  • Înscris: 30.01.2004
dupa schimbarea radicala pe care a suferit-o sigla proTv... vestea asta cu acasa vine ca un trăznet... inca nu pot sa-mi revin...
multi cred ca vor cadea in depresie si se vor sinucide (bravo lor!)
mai exista acest post TV? pe bune? ce audienta are? are?

Edited by Nero-d, 06 May 2016 - 13:19.


#18
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,834
  • Înscris: 07.07.2009
Pentru un post cu telenovele are chiar audiență mare http://www.paginadem...ape-de-antena-3

Edited by Kalman2007, 06 May 2016 - 13:28.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate